Junioren 1 Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö zien we hem gauw weer op de vel den, want echte voetballers kunnen we nog best gebruiken al hebben ze de eerste prille jeugd al achter de rug. Na het uitvallen van Cor werden er enige heel vreemde beslissingen ge nomen en toen bleek onze vechtlust verdwenen. Ondanks het prima doel- verdedigen van Robbie Molenaar, die van vriend en vijand menig open doekje kreeg, werd het 3-0, en we hoopten toen maar op beter voor de volgende wedstrijd. De volgende week werd tegen B.F.C. 2 ten strijde getrokken; Uw penne- knecht droeg toen 's Konings rok in plaats van de voetbalbroek, zodat alleen het droeve nieuws van de 2e nederlaag in successie hier vermeld kan worden. Nog steeds welgemoed werd vervol gens tegen R.K.A.V.I.C. gestart en waarachtig, het ging goed, zo goed zelfs, dat we na een technisch par tijtje met 3-1 voorstonden. De opper vlakkige toeschouwer (en menig speler!) vond dat er geen kou meer aan de lucht was, maar nee hoor, na een 3-1 voorsprong werd het 4-3 voor R.K.A.V.I.C. en ik zal U vertellen hoe. Doordat onze achterhoede de tegen partij ging laten „komen" ontston den er gevaarlijke momenten en te vens bleek duidelijk welke moeilijk heden de nieuwe spelregel voor spe lers en scheidsrechters inhoudt; ik bedoel het „afhouden". Voor de rust kregen we door dat „afhouden" al een penalty tegen, die prompt werd benut. De opvatting over de penalty deelden we niet met de scheidsrech ter en de meesten staken dit niet di rect onder stoelen of banken. Na de rust kregen we nog een penalty tegen en aangezien driemaal scheepsrecht is, nog een voor hands er bovenop. Zelfs wij A.F.C.-ers bleken hier niet tegen bestand te zijn en een gewoon doelpunt (het enige van de tegen partij) bracht hun tenslotte nog de overwinning. Dit was naar, maar heel naar was het, dat kort voor tijd een A.F.C.-er het veld uitgestuurd werd en na af loop een van ons onprettige dingen zei tegen de scheidsrechter. Wanneer de betrokken speler zijn opmerkingen een halve minuut eerder naar voren had gebracht, hadden we beslist nog een vierde penalty tegen ons ge kregen. Jongens, die nederlagen slikken we wel, maar we moeten toch ons ge drag in het veld eens grondig her zien. Ook al neemt de scheidsrechter beslissingen, waarmee we het niet eens zijn, toch moet je je als „voet balheer" gedragen. Iedere speler maakt m.i. meer fouten dan de door snee-scheidsrechter. Bovendien zijn we allen oud genoeg om te beseffen, dat je altijd aan het kortste eind trekt. Enfin, als we uit deze wed strijd onze les geleerd hebben, be tekent de nederlaag misschien nog een winst voor ons. De volgende Zondag trokken we naar Weesp om Rapiditas 2 in eigen huis te bestrijden. Na een voorspoedige reis van een kwaitïer arriveerden we in de „moppenplaats". Menig A.F.C.- er sloeg de schrik om het hart bij het zien van de grote jongens van Rapi ditas, maar ondanks sombere voor spellingen van sommigen onzer werd er in de beste verstandhouding ge speeld. Om de lezer niet langer in onzekerheid te laten, dit werd ook geen overwinning om de doodeenvou dige reden dat we het niet wilden. Dit klinkt menig outsider, die de ver richtingen van het derde oppervlak kig volgt, een beetje vreemd in de oren. Ik wilde hiermede slechts de moeilijkheid van het doelpunten ma ken naar voren brengen. Voor de rust werd er met de opgelegde kansen zo kwistig door onzj aanvallers omge gaan, dat door ons slechts één treffer geboekt werd en door de tegenpartij twee. Bij informatie bij de betrokken boosdoeners bleek de algemene over tuiging te bestaan, dat na de rust nog betere kanser zouden komen, die dan wel spelenderwijs zouden worden benut. In goed vertrouwen op deze mededeling begonnen we aan de tweede helft maar hoe goed ook door Arie Eman, doer Venema, Walter de Jonge en nog enkelen gewerkt werd, de jonger.! vóór zagen geen kans meer de langzamerhand inge speelde Rapiditas-voorhoede uit het verband te spelen en het is raar maar waar, de wedstrijd ging uit als een nachtkaars. Conclusie: 8 wedstrijden gespeeld, de eerste 4 gewonnen, de volgende 4 verloren. Nu maar weer aan de overwinningen begonnen man nen, want ik schaam me als er de volgende maand weer een nederlagen- reeks gepubliceerd wordt van het derde elftal. Denk erom, de elftal commissies maken ook zware tijden door! „HEINTJE" 4e elftal. A.F.C. 4Zeeburgia 4. 3-2 Wilden we buiten gevaar komen, dan dienden we deze strijd te winnen. Of dit gewicht nu te zwaar op onze merendeels tengere schouders drukte; we konden de veldmeerderheid niet verder uitdrukken dan in 3-2, door drie prachtige goals van Kees Buij- zen. Dit was trouwens juist genoeg. Schinkelhaven 2A.F.C. 4. 1-2 Weer een overwinning met het kleinst mogelijke verschil. Ondertussen zijn we 5 punten van de onderste plaats verwijderd. Menig elftal kan ons dit niet nazeggen. Tot volgende maand. De Germaan 2A.F.C. 4. 7-2 Door tal van moeilijkheden voor welke in de loop van de week de elftalcommissie zich geplaatst zag, konden slechts 8 man van ons elftal tjijdens een minuut stilte voor de aanvang van deze wedstrijd de heer Burgwal, tijdens zijn leven function- naris in een aantal K.N.V.B.-com- missies, gedenken. In tijd van een mum stonden we 3-0 achter. Toen waren er plotseling 13 A.F.C.-ers, waarvan er twee en niet de slechtste, weer naar huis konden gaan. Nu geschiedde het, dat naast onze goalpaal een rijzige jongeman in re genjas opdook. Op onze vraag of hij lid van A.F.C. was, antwoordde hij bevestigend en dus mocht Van der Weg meedoen. Na de rust zagen we kans de achter stand tot 3-1 terug te brengen. Toen echter stortte de zaak inéén. Barend Bakker bracht met een schitterend schot nog een kruisje achter zijn naam. Is het niet mogelijk de spelers met blijkbaar misplaatste hoogmoed het recht tot medespelen te ontzeggen, opdat voor ons dergelijke rot dagen tot het verleden behoren. JAN TJALLING Gewoonlijk pleegt men een le Junio ren-elftal als een representante te beschouwen van het Juniorenmate riaal van een vereniging. Helaas zijn we dit seizoen wat tegengevallen, door bij de onderste acht te eindigen. Maar als we hier ons beste beentje voorzetten, kunnen we een behoor lijk resultaat bereiken. Dat we bij de onderste acht geëindigd zijn, is helemaal niet erg. Erger is het, dat men zo lastig z'n mond kan houden als het niet naar wens gaat. In het bijzonder noem ik in dit ver band de naam van Henk H., die soms meent, ongevraagd het ambt van aanvoerder op zich te moeten nemen. Maar laat hij niet vergeten: „Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet." Het zou jam mer zijn, als de goede geest in ons elftal hierdoor zou lijden; het moet zo zijn, dat -we beter spelen dan praten! E.H.L. Adspiranten I. Met Adspiranten I gaat het tot nog toe middelmatig. Van de vijf wed strijden van de voor-competitie is één gelijkspel en vier nederlagen het re sultaat. De jongens van dit jaar zijn tengerder en „beren" zijn er bij ons niet te vinden. De eerste wedstrijd tegen D.W.V. was maar matig en we verloren die met 8

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 8