öRukkeRij Mcvtü Sackóiani Onze KNVB-elftallen inhetgew/eer joh. meijec zoon ALLE A.F.C.-ERS KOPEN HUN SIGAREN EN SIGARETTEN BIJ Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö le elftal. A.F.C.-Alcmaria Vlctrix. Een wedstrijd met een verjongd elf tal, die we met overtuigende cijfers, 7-2, wonnen. Een overwinning echter, waar we ons zeer zeker niet blind op mogen staren, want ze werd be haald op een bijzonder zwak spelende tegenstander. Niettemin, een nut tige wedstrijd, waar we zeker veel van hebben kunnen leren en die ons 2 punten binnen bracht, die we drin gend nodig hadden. Een' groot licht punt was, dat er van het begin tot het eind enthousiast gespeeld werd, en dat er geen wanklank in het veld werd gehoord. Onze voorhoede was schotvaardig en scoorde lustig. Jammer dat Dick moest uitvallen, maar die haalt z'n schade wel weer in. Een nuttige wedstrijd, ook in die zin, dat onze zwakke plekken, die er zeker waren, blootgelegd wer den. Maar we zijn op de goede weg. Aan ons om te laten zien, dat dit geen uitschieter is geweest. Blijven vechten, tot het eindsignaal, dan ko men we er! Tot slot nog dit. We misten in ons team enkele zeer vertrouwde gezich ten, gezichten van mensen, die al in A.F.C. speelden toen de meesten van ons nog niet wisten, wat een voet bal was. Laten we voortgaan met bouwen aan de traditie, die zij ge vestigd hebben. De traditie van A. F.C., ons aller A.F.C.Laat hun spor tieve voorbeeld ons steeds voor ogen blijven staan, zodat ook zij altijd met trots zullen kunnen blijven zeggen: „Kijk, dat is ons goede, oude A.F.C., verjongd, maar met de oude geest." Welnu dan, aan ons de daad. „We gaan er voor!" KEES 2e elftal. Zoals ik al in de vorige Schakel ver meldde: het 2e elftal redt het. We zijn inderdaad van die laatste plaats weg, en een goeie club die ons er weer op krijgt. In 't kort zal ik nu de laatste 5 wed strijden even de revue laten passeren. De eerste wedstrijd tegen Velox II (uit) bracht ons in de le helft al meteen de winst, dat we niet onder de voet werden gelopen, want Velox startte met een donderend geweld. Toen we dit over ons heen hadden la ten gaan, kwamen we zelf aan bod, maar met de rust was het 0-0; dit was tevens de eindstand. En dat we niet gewonnen hebben, is me nu nog een raadsel. De laatste 20 minuten kregen we Velox op de knieën, maar de verlossende goal kwam niet. De week daarop V.S.V. II thuis een goed spelend elftal, hun snelheid was wel hun grootste troef. Dat we met de rust met 1-0 achter stonden, was wel de verhouding, maar 't doelpunt, daar zat een luchtje aande mid denvoor stond 2 en de linksbuiten zeker 6 meter buitenspel. Op mijn protest antwoordde de scheidsrechter, dat ik bij de grensrechter aan onze Jcant maar moest vragen, en dit was nota bene de grensrechter van V.S.- V. Commentaar dus overbodig! Na rust waren we sterk in de meer derheid, maar er kwamen geen doel punten; het werd de eerste nederlaag voor onze jongens van 't derde. Ik moet nog iets van deze wedstrijd toe voegen, en wel het invallen van Dick Moesbergen voor Tonny Bookelman. Dick presteerde het om bij de eerste bal die hij te verwerken kreeg, zo'n daverend schot los te laten, dat het mij nog verwondert, dat de keeper van V.S.V. dit stopte. Later herhaal de hij dit nog een keer! Onze eerste overwinning bevochten we de week daarop in Volendam. Let wel „voch ten". Volendam III was een rommelige wedstrijd. De zwakke leiding was hier wel 't meeste debet aan. Onze man in deze wedstrijd was Brender a Brandis, die voor rust te gen de storm in met 2 juweeltjes van doelpunten ons aan een 2-0 voor sprong hielp. Het werd 2-1 en toen was het gelukkig rust. Na rust werd de strijd hoe langer hoe harder, en we moesten alle zei len bijzetten om de zaak in handen te houden; even voor tijd kwam pas het verlossende 3e doelpunt en toen gaf Volendam het op. Een eresaluut aan onze middenlinie F. v. d. Hurk, Robby Meijer en Herok, die ook die week daarop tegen O.V.V.O. II weer prima op dreef waren. Dit was over 't geheel genomen een prima wed strijd. O.V.V.O. II kwam er gewoon niet aan te pas (onze oude vrienden Woudstra en Hennuin speelden er in mee). Voor mij hebben ze op 't ver keerde paard gewed door weg te gaan. Maar enfin, gedane zaken ne men geen keer. Ze moesten dan er varen dat 't 2e elftal van A.F.C. nog niet in kracht heeft ingeboet, en we stuurden ze met een daverende 5-0 nederlaag naar huis. Hilversum III uit, leek dan ook al niet meer zo'n lastige opgave, maar daar vergisten we ons toch niet wei nig in. Hilversum speelde de hele wedstrijd zo'n enthousiast en af brekend spelletje, dat we niet in ons spel konden komen. Door een fou tieve uittrap van onze anders onvol prezen doelman Briedé, kwam Hilver sum wel heel goedkoop aan de lei ding, die zij met stug verdedigen be hielden tot circa 6 min. voor tijd. Toen Brender uit een prachtige cor ner van Henk v. d. Berg feilloos in kopte. Gelijk dus, en daarmede heb ben we nu in de laatste 5 wedstrij den 6 punten vergaard. Het hadden er nog meer kunnen zijn, maar. we mogen niet ontevreden zijn. CAPTAIN JOOP 3e elftal. Na het goede nieuws in de vorige Schakel door „Captain Joop" opge dist, valt er helaas ditmaal niet veel goeds over het derde elftal te ver melden. Natuurlijk is het feit, dat enkele steunpilaren het hogerop zoch ten, hier niet geheel vreemd aan. Tegen V.V.A. 2 speelden we de eerste helft uitstekend en vooral het eerste kwartier kregen de V.V.A.-ers geen been aan de grond. Jammer was het, dat we ons overwicht niet in enkele doelpunten konden uitdrukken. Voor het eerst na 4 jaar speelde Cor ter Horst weer in onze gelederen mee en het was jammer, dat hij na een klein half uur spelen wegens een beenblessure moest uitvallen. Hij bleek zijn oude sport nog niet ver leerd te zijn ondanks het feit, dat hij naar mijn bescheiden mening een 20 pond teveel meesjouwde. Hopelijk Voor al uw drukwerken Kanaalstraat 132, Amsterdam Tel. 80710 Voorverkoop sportwedstrijden en verkoop sportbladen. Na sluitingstijd verkoop in onze automaten (3ó vakken). Geldwisselaar aanwezig tot 12 u. s'avonds. Let op onze speciale St. Nicolaas sortering. Wij verkopen alles in Feestverpakking. 7

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 7