VAN ES Nette en Nuttige Notulen-Notities TADION-SPORT N.V. BLOEMEN Van Trainen tot Spelen PORT, ELKE TAK van Baerlestraat 39, tel. 20140 2 Begunstiging van onze aöveRteeRöeRs, houöt öe schakel in stanö Ook de maand October is nu niet bepaald een succesmaand voor ons le elftal geweest. We speelden 7 Oc tober j.l. thuis tegen Westfrisia ge lijk 2-2, 14 October uit tegen Storm vogels met 4-2 verloren, 21 October thuis tegen H.F.C. door ons met 4-3 gewonnen en 28 October uit tegen V.V.A. met 6-3 verloren. Gelukkig is inmiddels November goed ingezet met een 7-2 overwinning op Alcma- ria Victrix. Westfrisia was lang onze slechtste wedstrijd nog niet als ik denk aan Stormvogels, V.V.A. en ook H.F.C. In IJmuiden, waar we zelfs een 2-0 voorsprong hadden, zat al wat Stormvogels was met verwondering van ons goede spel te genieten; uit eindelijk gingen we nog met een nederlaag naar huis. H.F.C. thuis gaf een 4-1 voorsprong te zien, die we bijna verspeelden, om dan nog maar niet over V.V.A. te spreken waar we zelfs op een gegeven mo ment een 6-1 achterstand hadden. Gelukkig dat Jaap onze nederlaag enigszins dragelijk maakte. Wij, Bestuur en Elftalcommissie ho pen echter dat, nu onze Voorzitter en onze trainer de spelers op de ernst van de situatie attent hebben ge maakt, de eerste elftalspelers hun plicht zullen verstaan en wij spoedig uit de gevaarlijke zóne zullen ge raken. Zoals in het Bulletin van 6 Nov. j.l. vermeld staat, was 4 Nov. een goede dag voor onze Senioren. Mijne heren, wij hopen dat U thans op de goede weg is en er verdere successen zullen volgen zodat wij in de volgende Scha kel wat optimistischer klanken kun- De doelverdediger. Bij velen heerst de mening dat het werk van de doelverdediger, hetzij het elftal S.S.S. of enig ander systeem speelt, alleen maar bestaat uit: de ballen uit zijn doel te houden. Niets nen laten horen. Personalia. Inmiddels hebben Jan Steensma en Herma van Hal de grote stap ge waagd en zijn in het huwelijksbootje gestapt. Ook vanaf deze plaats nog eens onze hartelijke felicitaties aan het gelukkige paar. Jo Wijnand zag 30 Oct. j.l. Abraham. Ik hoop, Jo, dat dit een prettige ont moeting voor je geweest is, en ik wens je nog vele jaren toe, in goede gezondheid met je gezin. 27 Oct. j.l. gaf A.B.C. in het I.C.C. een feestavond ter ere van de her overing van het le klasserschap. Zo als welhaast vanzelf spreekt, ver leenden ook op dit feest wederom enkele A.F.C.-artisten, zoals Miep Hauber en Wim. v. d. Marei hun me dewerking. Het was er zeer geani meerd. (Ik heb zoiets gehoord... Red.) Zoals U waarschijnlijk uit het Bulle tin gelezen zult hebben, heeft de heer Eiserman de wens te kennen gegeven als lid van de Elftalcommissie te be danken. Wel is waar verschilden wij enkele malen van mening in het af gelopen tijdperk, doch nochtans hoop ik, dat de heer Eiserman onze harte lijke dank voor het vele werk, in het belang van A.F.C. verricht, zal wil len aanvaarden. Ik ben er zeker van dat, als wij t.z.t. een beroep op hem doen, hij zijn beste krachten weder om voor onze Good Old ter beschik king zal stellen. Ben, nogmaals onze hartelijke dank! VAN TEUNENBROEK is echter minder waar. De goede keeper in het S.S.S. moet zeer goed het systeem begrijpen. Was vroeger het stoppen en weg werken der ballen alsmede het roe pen van: „laat gaan" of: „mijn bal" zijn voornaamste werk, nu gaat het om de samenwerking met zijn ach terhoede, en dat op groter afstand dan bij enig ander systeem. Vóór alles moet hij het juiste moment kiezen bij het commando „spelen" of: „laat gaan". Kiest de keeper niet het juiste mo ment, dan sticht dit verwarring; vaak kan de achterspeler dan zijn plan niet meer wijzigen en ontstaan er misverstanden, die vaak doelpunten opleveren aan de tegenpartij. Onze Joop, prachtige „hokkeeper", kan op dit onderdeel nog sterk voor uit. De keeper zal zijn back er op moeten wijzen, waar een tegenspeler onge dekt staat en dan vooral hem, die het meest gevaar oplevert voor zijn doel. De keeper moet, als ieder ander, het S.S.S. volkomen dóór hebben. Hoe zou hij anders zijn aanwijzingen kun nen geven! Hij moet ook het gebied voor zijn doel bestrijken; hij moet ballen behande len, die niet direct op zijn doel zijn geschoten. Zweven er hoge ballen voor zijn doel, dan moet hij dat doel verlaten en deze ballen onderscheppen door van gen, stompen of slaan. Heeft de doelman de bal te pakken, dan moet daar een aanval uit voort komen; beter een goed geplaatste bal ven 50 meter dan een van 75 meter, die bij een tegenstander terecht komt. Keeper Brits van „H.V.C." gaf hier van onlangs een pracht-demonstratie; iedere uittrap was de kiem van een aanval. Disselkoen zette eens een corner hoog in het strafschopgebied; uitlopend onderschepte Brits de bal, een verre, zuivere trap naar zijn inid- voor en deze kreeg een niet te missen kans. Komt de tegenaanval van de tegen partij over links, en onderschept de keeper daaruit de bal, trap die dan meteen naar de eigen linkerwing; immers op deze wing is de minste tegenstand geconcentreerd. Bovendien moet de keeper moedig zijn. Moedig vooral om in te grijpen voor de toesnellende aanvallers, om zich te mengen in elke scrimmage vlak voor zijn doel, om uitlopend voorzetten te onderscheppen en een alleen toestormende aanvaller tege moet te gaan. Vervolg pag. 9 s TADIONPLEIN 1 TELEFOON 93784

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 2