SCHAKEL c Uit de Kapiteinshui A.F.CA No. 4 Leiding geven is vooruitzien. ©it is de Schakeldie komt binden 'T)e oude club aan d' oude vrinden. Redacteur: J. N. Holtzappel, Gerrit v.cl. Veenstraat 155, Amsterdam Z. Plaatsverv. Redacteur: W. G. Staats, Churchill-laan 25a Administrateur: J. Mellegers, Eisingastraat 312, Amsterdam-O. - Maandblad van de Amsterdamsche Football Club Postgiro 375600 Ned. Handel Mij, ten gunste van J. Mellegers Gem. Giro M 1883 Typografie: Drukkerij Job. Meijer Zoon, Kanaalstraat 132, Telefoon 80710, Amsterdam-W. 30e Jaargang November 1951 Hoe is het moge lijk, dat het lni- ding-geven aan een vereniging, hetgeen je ais hobby doet, je dermate aanpakt, dat het plezier er van in feite ver loren gaat. Deze paradox is gemakkelijk na te gaan. Er wordt van bestuursleden over het algemeen verwacht, dat zij voor alles zorgen, terwijl de leden zo goed als geen plicht hebben. Men vraagt zich niet af, hoeveel tijd en tact het kost om aan de club en het clubleven, dat uit zo vele heterogene delen be staat, kleur en vorm te geven. Een bestuur moet vooruit zien, met als gevolg, dat het binnen de reg lementaire grenzen soms handelend moet optreden. En als dit geschiedt, zo is dit enkelen weer niet aange naam, waardoor botsingen ontstaan. Zo komt dan de tegenstelling, dat, hoewel je het uitsluitend uit lief hebberij doet, desondanks spanningen ontstaan, die je niet wenst en niet wilt, en dat je, met de beste be doelingen bezield, op de koop toe nog ongenoegen krijgt. Het is nood zakelijk om ook de keerzijde van de medaille te bezien, want wat voor het genoegen begonnen was, mag niet uitlopen op een niet te torsen last. Onze sportieve genoegens zouden wij nog meer kunnen uitleven, als de leden, aangeschreven voor het spelen van een wedstrijd (de goeden niet te na gesproken), maar niet voor elk wissewasje en soms nog wol op het laatste moment afschrijven. Zien de bedoelde spelers nu zelf niet in, dat zij het recht niet hebben de vreugde en het genot van anderen op het allerlaatste ogenblik te ver storen! Het is ons ernst om aan deze onsportieve handelingen een eind te maken. De klachten, dat de spelers vaak op verschillende plaatsen in een elftal moeten spelen, liggen hieraan ten grondslag. De prestaties van de elftallen lijden er ongetwijfeld onder. Is hot niet logisch, dat die afschrij vers eerst dèn weer aangeschreven zullen worden, als zij zich bij de elf tal-commissie nader verklaard heb ben! Onze elftallen baren ons bovendien al genoeg zorg. Wij behoeven daar bij- niet op de rode lantaarn te doelen, maar het dient toch gezegd te worden, dat besturen nog altijd voor uitzien is. Wij moeten die span ningen kwijt, om onze -elftallen voor de toekomst goed te kunnen op bouwen. Vooral de achterhoede van ons „eerste" is het zorgenkind. Hier zal nog heel wat geschaafd en geplooid moeten worden, voordat wij kunnen zeggen: „Nu zijn wij er." Er zijn nu verschillende spelers beoordeeld. Ook Gerrie Stallmann heeft zijn plaats geruimd en het moet als een voorbeeld gesteld worden, dat hij er wel prijs op stelde om in het „twee de" te spelen. Het „eerste" heeft nu 7 punten na 9 wedstrijden. Ons „tweede" heeft na de opneming van Joop v. d. Voort c.s. het goede pad ingeslagen. Merkwaardig, dat een prima aanvoerder voor een elf tal zo veel betekent. Het „tweede" had na 4 wedstrijden 0 punten en nu na 8 wedstrijden 6 punten. Zo door gaande zijn wij er. Het „derde" heeft door het verlies van Joop en anderen in kracht in geboet. Ook deze spelers moeten ter dege op hun plaats letten. Het „vierde" bevindt zich in de mid denmoot en kan zich zeker redden. Al met al nog geen grote resultaten. Maar wij zetten door, „de tanden op elkander." Er was ook nog een mosterdmannetje. Op 30 October j.l. mocht Jo Wijnands zijn 50ste ver jaardag vieren en Abraham zien. Enkelen van ons hebben mee gefeest. Jo en Lidy, nog veel gelukkige jaren, en (met de kinderen) van harte pro ficiat! Dat A.F.C. nog lang van je critische- kijk mag genieten! G. H. HAUBER.

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 1