Limmericku/edstrijd ©e aanstaande Algemene Vergadering Schakelpeilers Ingezonden Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö In de eerstvolgende Algemene Ver gadering zal een voorstel tot regle mentswijziging worden ingediend, waarvan de bijzonderheden per bulle tin ter kennis van de leden zullen worden gebracht. Wil deze regle mentswijziging de Koninklijke goed keuring krijgen, dan moet aan ver schillende voorwaarden voldaan zijn. Een daarvan is, dat de vergadering door het voor wettige besluiten nood zakelijke aantal leden bezocht wordt. Daarom wekken wij alle leden op, om Maandagavond 1 October vrij te houden. Verdere bijzonderheden vol gen in een der Weekbulletins. Was het niet in de vorige Algemene Vergadering, dat een onzer leden bij de Rondvraag opstond om er op te wijzen, dat er nu wel een oproep in de „Schakel" had gestaan om ons clubblad financieel te steunen, maar dat er nergens stond vermeld op welk gironummer dit kon geschieden? Hij vond nogal wat bijval van andere A.F.C.-ers, die blijkbaar ook hadden staan popelen en trappelen van onge duld om een Schakelbijdrage te stor ten, maar die in dat schone voorne men waren gestuit door de afwezig heid van een nader adres. Bij dat gedrang van goedwillende A.F.C.-ers kon je op die vergadering de ogen van Lou Woudstra en van Jacques Mellegers zien glimmen van voldoening en blijde verwachting, en in de daarop volgende Schakel stond fier het gironummer vermeld: Post giro 375600. J. Mellegers, Gemeente Giro M. 1883. Sindsdien staan die nummers in de kop van ons club blad. Wie nu verwachtte, dat plotseling de bijdragen zouden binnenstromen als een zondvloed bij een dijkbreuk, komt toch ietwat bedrogen uit; slechts een enkele ouwe getrouwe zei niet veel, maar deed des te meer: hij gireerde. Kijk, dat zijn de ware Schakelpeilers; die dragen het gebouw, terwijl an deren maar blijven praten over de architectuur ervan. Gelukkig komt er binnenkort weer een algemene vergadering. Laten voor die tijd de bijdragen binnenvloeien, zodat penningmeester en administra teur daar geen sombere geluiden be hoeven uit te brengen met betrek king tot onze Schakel. En wie geen hele „Schakelpeiler" kan zijn, die kan in elk geval zijn steentje bijdragen! Een goede verstaander Iedereen weet wel wat een limmerick is, en misschien hebben sommigen onzer leden zich wel eens bezondigd aan deze schijnbaar eenvoudige, maar in wezen tamelijk lastige, soort van poëzie. Technisch gesproken, zou men moeten zeggen, dat het een vijfrege lige strofe is waarvan de eerste, tweede en vijfde versregels aehtletter- grepig zijn met vrouwelijk rijm en de derde en vierde vjjflettergrepig met mannelijk rijm. De vijfde regel be vat, als het tenminste goed is, een „pointe". De A.F.C.-ers zijn vermoedelijk niet gewend om de termen „mannelijk" en „vrouwelijk" toegepast te zien in dit verband, en de hier bovenstaande om schrijving zal velen dan ook zonder ling in de oren klinken. Ter verduide lijking volgt hier een voorbeeld van een Nederlandse limmerick, die om zijn eenvoud en zijn verrassende rijm als model kan dienen: Er was eens een koorknaap in Vlissingen, Die maakte voortdurend vergissingen. Toen zei de pastoor: Meneer de Redacteur, Natuurlijk weet ik wel, dat het jeugdwerk een van r1e belangrijkste onderdelen is van het verenigings leven. Niet voor niets luidt op alle gebied de leus: Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. En dat het eerste elftal de plaats, de standing van de vereniging bepaalt, dat staat ook als een paal boven water. Dat de lagere elftallen de leerschool zijn, waarin de toekomstige eerste-elftallers tempo en hardheid leren, en daarom ook de nodige aandacht opeisen, wil er bij mij ook wel in. Maar waar blijven wij dan? Waar is dan nog een plaatsje voor die arme veteranen, die toch ook zo graag nog een balletje trappen, die er ook zo naar snakken eens een middagje in de groene wei rond te huppelen Moeten die zo maar geruis loos worden uitgerangeerd Moeten die, net als de grootvader uit Ander- sens sprookje, van de gezinstafel worden weggestoten en in een don ker hoekje worden opgeborgen? Als al onze pakken ons te nauw worden, als we niet meer naar een tram kun nen hollen van kortademigheid, als onze gewrichten kraken en onze borstkas piept, weet U waar dat aan geweten moet worden! Ik heb U ge waarschuwd; de gevolgen zullen ver schrikkelijk zijn. Natuurlijk willen wij ons wel voor onze oude club opoffe ren; dat is ons niet vreemd, dat heb ben we in het verleden zo vaak ge daan. Maar droevig is het wel een beetje. „Dat gaat zo niet, hoor, Jij mag nooit meer mee in de mis zingen." Dat ook op voetbalgebied, en meer in het bijzonder op dat van onze eigen club, deze soort van versjes heel vlot uit de pen kunnen vloeien, blijkt wel uit het volgende, dat enige tijd geleden in het Bulletin stond on der een schema voor de training: Een speler, die nooit wou gaan trainen Die kreeg op het laatst stijve benen; Ook had hij geen lucht Dus hij faalde geducht. Nu speelt hij... met dominostenen. De Redactie van de A.F.C.-Schakel heeft nu het plan opgevat de dicht aders van de leden aan te boren, slui merende talenten te wekken en de A.F.C.-ers meer daadwerkelijk bij hun clubblad te betrekken. Zij vraagt inzending van oorsronke- lijke limmericks, bij voorkeur betrek king hebbende op de voetballerij, liefst op A.F.C. Iedere maand wordt een ervan bekroond door een bij uit stek deskundige letterkundige sub commissie. Als prijs looft de Redactie een boekwerk uit! Vooruit A.F.C.-ers! Zet hem op en dicht! Met innige weemoed en clubgroeten, VETER-AF (voorheen Veter-aan) Naschrift van de Redactie. Hoe nu, ouwe getrouwe; welk een af schuwelijk misverstand vetroebelt de pure atmosfeer waarin onze vetera nen ademen? A.F.C. geeft, in de mate van het mogelijke, gelegenheid tot lichaamsoefening aan al zijn leden, yan de wieg tot het graf. Zouden de veteranen daar dan van gespeend moeten blijven? Neen, nooit, nimmer! Onze ambassadeurs zijn voor ons veel te belangrijk; de contacten die zij leggen en onderhouden zijn voor ons de meest waardevolle impouderabilia; zij kunnen rekenen op de eeuwige dankbaarheid van het nageslacht, zo voor wat zij in het verleden hebben gedaan als voor wat zij nu nog steeds doen. En wat die buikjes en die bot ten betreft, kom kom, je schertst. Life begins at forty, je bent dus nog piepjong, je komt pas kijken. Zo lang er nog één grassprietje groeit op een A.F.C.-veld, zolang in de wriemelende pierebak van leden die onze drie vel den bedekken nog één plaatsje open is, is dat voor jullie. Hou je buikje in, dan kan je er nog net tussen. Maar nu alle gekheid op een stokje: onze ambassadeurs kunnen rekenen op de volledige steun van het Be stuur, daaraan verandert niets. Al leen... laten zij een open oog hebben voor onze terreinmoeilijkheden. In de mate van het mogelijke kunnen zij thuiswedstrijden arrangeren, net als vroeger. Dus, waarde Veter-aan, niet zo weemoedig! REDACTIE 7

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 7