'van es Zomervoe tbal BLOEMEN ren Ons nietig clubje van Baerlestraat 59, tel. 20140 F. JONGKIND ELECTRO-TECHNISCH BUREAU Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö 't Gebeurde 's zomers, tijdens een voetbalwedstrijd tussen W.W.A. (Wij Winnen Alles) en H.J.G. (Had Je Gedacht). Ik speelde toen nog in W.W.A., want A.F.C. kende ik alleen maar van de aanplakbiljetten; toege geven, schande. Bovendien alles win nen gaat gauw vervelen. De wedstrijd was uitermate belangrijk voor de promotie. Maar het was zo heet, zo ontzettend heet. Toen we het harde, dorre veld betraden, brandden de nopjes onder onze schoenen acuut weg; de spijkers ervan bogen om als regenwormen. Ja, zo heet was het. De scheidsrechter verscheen, een man als een biljartkeu; hij was onbeschrij felijk lang en echt het type dat ge streepte bretels draagt. Deze schraal- dert tosste met een kwartje, dat al roodgloeiend in zijn bleke hand lag. Hij liet kruis of munt kiezen, doch zag tot z'n verbazing, dat het haar van de koningin op het muntstuk verbleekt en haar gezicht bruin ge brand was. Gelukkig herstelde hij zich en er kon begonnen worden. Na een kwartier van lome voetbe wegingen bleek al duidelijk hoe beest achtig de hitte ons verlamde. De lange referee schrompelde merk baar in, verschillende spelers toonden de eerste verschijnselen van smelten. Ik realiseerde me, dat ons lichaams gewicht voor 70% door dat van water ingenomen wordt. Traag trok de ge dachte door mijn broeiende brein: „We vervloeien! Inderdaad, de scheidsrechter was al een koppie klei ner geworden. Zijn hoofd vloeide over zijn schonkige schouders en trilde bij het lopen als een pudding op een bord. Ik dacht aan Picasso en Tou louse Lautrec. Even later plaatste ik naar onze linksbuiten, maar de bal werd sud derend gesmoord door een plas, in een kuil langs de lijn. Die plas was onze linksbuiten. Het kon ons niet verontrusten, want hij was altijd een beetje week geweest. De stakkerd was onherkenbaar. Toch ondanks zijn vervloeiing wilde hij blijven doorspe len; trouwens hij mocht toch niet ver vangen worden: niet-verwonde spelers kunnen reglementair niet vervangen worden. Hij was niet gewond, hij was vervloeid. Langzaam maar zeker werden we allemaal drab. Onze keeper lilde van paal tot paal; zijn oogbollen dreven rusteloos rond als vissersbootjes op de Doggersbank. Ook hij speelde door. Iedereen speelde door. Mijn wiskundeleraar op de H.B.S. placht altijd te zeggen, dat mijn klas genoten en ik geen hersens hadden, maar boerekool. Hoewel hij mijn illusie, hersens te hebben, nooit kon vernietigen, bleek in deze wedstrijd hoezeer hij gelijk had gehad. Er dreef een boerekoolstronk over mijn plas! Dat is me steeds als een vreselijke herinnering bijgebleven; boerekool... Inmiddels naderde het einde. De bal vloog van plas tot plas en aan spel regels deden we nauwelijks nog. Onze rechtshalf ging er twee minuten voor het einde plotseling alleen van door. Zijn drassige dril dreef de bal kundig tussen tegenstanders door en hij ein digde in het net (1-0). Het bleef zo. Onze aanvoerder stopte de bal onder zijn oppervlak, hetgeen de tegenpartij niet merkte. Zo kwam het einde met een verdiende overwinning en promo tie voor ons. Onze bestuursleden lieten de plasjes nog tijdig naar de koelkast vervoeren (de zwakkeren begonnen reeds te ver dampen hier en daar!) om ons wat te laten stollen. Na het rangschikken onzer diverse lichaamsdelen, waarvan sommige veel van de zon te lijden hadden gehad, konden we ons verder klaar maken voor de huldiging. De scheidsrechter bleek na de stolling wat vormvaster geworden. Overigens droeg hij toch wel gestreepte bretels, zag ik. Jammer van zo'n man. Later op de avond werd op het diner voortreffelijk geurende lever geser veerd; sommige spelers verbleekten; de lever kwam uit de koelkast JAJA Dankbaar en gelukkig zijn wij met de voorspoedige geboorte van onze zoon PIETER P. L. LE COMTE A. LE COMTE-v. d. KAAIJ Amsterdam, 8 Aug. 1951. Nadat ik door mijn eigen cluppie als redactrice van m'n eigen krantje we gens gebrek aan intellect gewipt ben, doet het me deugd om van een Me neer, wiens Franse boekjes ik vroe ger met eerbiedig afgrijzen heb door geworsteld, een verzoek om copy te ontvangen. Ja, het begint weer, dat woeste A.F- C.-gedoe. Zó ben je blij, dat de com petitie zich niet tot de nazomer uit strekt, of daar beginnen de biljetten voor de A.R.O.L. alweer verleidelijk achter de ramen te lonken. Het gekke is, dat de zomer er tussenuit ge vallen is, en ik de zeilsport alleen maar in het Begijnenhof heb meege maakt van horen zeggen. Sterke staaltjes van natte zeil-belevenissen worden daar gelanceerd. Niemand weet, dat Willy Kramer in datzelfde Hofje aan de nieuwe A.R.O.L.-beker zit te beitelen, onder toezicht van de Teuntjes. Bij ons kwam Pa weer van z'n eerste clubavond thuis met verse moppen en de nieuwste schandaaltjes. „Hebben jullie 't over jouw schan daaltjes ook gehad? Nou, dan heb je 't mooiste overgeslagen!" verweet ik hem. Maar terzake, het Veteranenelftal zou blijkens bescheiden aankondiging van hun captain „slijtage" vertonen. Laat ik de dames geruststellen: ze zijn herrezen, nog schoner en mooier dan voorheen en dat „slijtage" zal wel meer naar „slijterij" hellen We zagen de belegen kaste van A.F.C. een wedstrijd tegen de oude Ajax- glorie plegen waarbij ze met een ne derlaag van 4-5 géén gek figuur sloegen. Ja, bij Ajax zijn ze beleefd, echte heren! En ze hebben zo'n aar dige wijze om in lange blauwe hemden op het veld te verschijnen, dat het publiek meteen in spanning is, of het tenue zó compleet is of niet Al met al is het aardig gelukt, ons weer met de voetballerij te verzoenen; de propaganda daartoe is nog steeds goed, en er heerst bij de Veteranen een hartelijk begrijpen, dat je in 't gewone leven wel eens mist. Een der dames verrastte de captain met een handdruk, inhoudende een croquet; als hij die ondeugende tinteling in haar ogen niet had mis- verstaan, had hij niet een kliederhand gehad... EEN AANGETROUWDE Sportterreinverlichtingen - Qeluidsverstarkinginstallaties MAKELAAR INSTALLATEUR ERKEND DOOR HET G.E.B. AALSMEERWEG 5 TELEFOON 83978 AMSTERDAM 6

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 6