Van Tmi/l/ U/at ieder A.F.C.-er behoort te u/eten TADION-SPORT N.V. Van de Redactie Café Restaurant Amstelveenseweg PORT, ELKE TAK TADIONPLEIN 1 TELEFOON 93784 Bequnstiqmq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakeL in stanó De prachtige prestatie van A.C.C. om zich voor de vierde maal in successie de primus inter pares van de bloem der Nederlandse cricketwereld te. to nen, verdient waarlijk ieders bewon dering en hulde. Een hulde welke Bestuur en leden van A.C.C. van deze plaats gaarne gebracht zij. Men moet de betekenis dezer glorie rijke reeks van Landskampioenschap pen ook voor onze A.F.C. niet onder schatten. De nauwe banden, welke de A.C.C. en de A.F.C. verbinden, zijn algemeen wel zo bekend, dat de Ne derlandse sportwereld begrijpelijker wijze ook onze A.F.C. in de eer laat delen. Vanzelf zie ik dan het volgende beeld: de A.F.C. zich koesterende in de ook op haar afstralende glans dier top prestaties, maar daardoor ook de ver plichting op zich nemend onze voet balprestaties op een enigszins daar mee vergelijkbaar niveau te brengen. Zeker, men kan naar allerhand ver klaringen speuren, waarom wij op het cricketveld wèl iets ja machtig veel zelfs presteren, terwijl hetgeen wij op het voetbalveld bereiken maar zo-zo is, doch het blijft een feit, dat het uit hetzelfde reservoir puttende A.C.C. er maar voortdurend in slaagt zich op dat hoge niveau te handhaven en steeds maar weer jongere krach ten op het eerste plan weet te bren gen. Ik weet wel dat bij cricket de cracks lang;er mee kunnen, waardoor de verjonging geleidelijker kan ge schieden, maar mij dunkt dat de rui mere keuze bij voetbal dat voordeel weer volmaakt compenseert. Hoe dit ook zij, laten we ons van harte erover verheugen dat blijkbaar onze jeugd nog altijd tot goede dingen op het sportveld in staat is. Er is nog voldoende animo voor sport en club liefde aanwezig. Aan onze technische en jeugd-leiding de mooie taak om deze zonder twijfel aanwezige krach ten in goede banen te leiden, opdat èn onze jongens zelf èn onze club er het grootst mogelijke genoegen en de innigste voldoening van mogen be leven. Mogelijk is de erkenning van dit feit wel het meest waardevolle althans wat onze A.F.C. betreft bij dit schitterende, voor de derde maal ge prolongeerde Landskampioenschap van A.C.C. Inmiddels behoort ons A.R.O.L.-tour- nooi ook weer tot het verleden. Wel- nu, ik geloof dat we tevreden mogen wezen. Geen wanklanken, grote be langstelling en een prettige sfeer, welke aan de oude dagen van weleer herinnerde. De omstandigheden deden mij alleen de 2e dag aanwezig zijn. De wedstrijd H.B.S.-V.S.V. beviel mij het beste. Ajax-Blauw Wit vond ik lang niet zo attractief, waarschijnlijk omdat de dekking daarbij nauwkeu riger en feller was, tengevolge waar van beide partijen niet dan moeilijk Voor het eerst sinds lange, lange ja ren ontbreekt in de kop van ons club blad de naam Wijnand. U zult moeten toegeven, dat daardoor de „Schakel" niet meer is, wat hij was. De naam „Wijnand" was een stempel en een garantie; het was de keur, die waar borgde dat onze Schakel 24-karaats was. De nieuwe redactie zal als doel na streven, dat in de toekomst ons club blad hetzelfde peil benadert, waarop het onder de leiding van Jo en George Wijnand geregeld stond. Zij hoopt daarbij te kunnen rekenen op de steun van vele trouwe medewerkers. REDACTIE tot spelontplooiing konden komen. Hieraan denkende zou ik U willen vragen: Heeft U opgemerkt hoeveel doelpunten er in de eerste wedstrijden van de Engelse First League worden gemaakt? Geregeld komen zeer hoge scores voor! Zou men er in de baker mat van het voetbal in geslaagd zijn om een spelmethode voor de voor- waartsen uit te werken en in practijk te brengen, waardoor de verdedigende overmacht van het stopperspilsys- teem gebroken wordt? Ik weet het niet, maar die vele hoge scores vind ik toch maar heel opmerkelijk. Ik peins, dat men verschillende onder delen van het spel, als positie kiezen terwijl men zelf de bal (nog niet) heeft, het plaatsen in de open ruimte, het spelen langs de grond, het blik semsnelle starten etc. tot een derge lijke perfectie heeft opgevoerd, dat het spel zijn oude aantrekkelijkheid voor het publiek, dat doelpunten of tenminste goede schoten wil zien, gaat herwinnen. Natuurlijk moet je er ook spelersmateriaal voor hebben! Tenslotte wil ik de korte vermelding in het verslag onzer Algem. Verga dering van mijn opmerkingen over „neutraal" op deze plaats nog gaarne wat uitvoeriger toelichten. Voor mij is het kenmerk ener zogenaamde neutrale voetbalvereniging altijd ge weest, dat die club haar leden in de gelegenheid stelt de voetbalsport zo goed en zo prettig mogelijk te be oefenen, en als die leden in hun ge drag en in de omgang dan maar aan bepaalde, daarvoor gestelde, normen voldeden, dan werd overigens het standpunt dat een ieder ten opzichte van de grote levensvragen innam vol komen geëerbiedigd en waren vogels van diverse pluimage hartelijk wel kom. Men voetbalde op een tijd, plaats en wijze dat niemand er aanstoot aan kon nemen en dit standpunt heeft m.i. steeds de sterkte onzer vereni ging, ook in moeilijke dagen, uitge maakt. Misschien geldt hetzelfde ook voor ae oude K.N.V.B. als gehele or ganisatie Meent men het begrip „neutraal" thans echter zo te moeten interpre teren, dat men inplaats van eerbiedi gen, met verschillende beginselen geen rekening meer behoeft te hou den, kijk, dan zou ik dit en zeker velen met mij ten sterkste betreu ren. Mij dunkt, dat wij dan een grote groep jongelui bewust gaan afstoten, hetgeen toch wel nauwelijks de be doeling kan wezen. Men moge mij ouderwets of misschien uit de tijd noemen, ik hoop toch van ganser harte dat we in deze tijd van vervlak king en van het gevaar van de ge boorte van de massa-mens, wat ons betreft nog zo lang mogelijk zullen trachten „stijl" te bewaren, waarmee ik dat moeilijk te omschrijven „iets" wil aangeven dat U en mij in het ver leden zulke een bron van vreugde is geweest. I. H. GALAVAZI hoek Stadionplein S 4

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 4