Competitierad in beu/egïng Een teken aan de u/and! Onze Hope en Toekomst Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel, in stanö Zo is dan voor ons op 19 Augustus het voetbalseizoen weer begonnen met ons gedurende reeds tal van jaren befaamde A.R.O.L.-tournooi. Voor 4 clubs betekent dit in iedere geval 2 dagen voetbal met twee of drie wed strijden, doch helaas behoorden wij niet tot die vier clubs en overigens terecht. Speelde onze tegenstander Ajax niet best, wij speelden absoluut minder dan de rood-witten; slechts bij vlagen waren wij in de meerderheid, o.a. in de eerste tien minuten doch na de ongelukkige eerste goal, te wijten aan de zeer gladde bal, zakten wij direct af, met het gevolg dat Ajax nog voor de rust zijn tweede goal scoorde en het, volgens mij, mooiste doelpunt na de rust. Dus waren wij uit ons eigen tournooi geknikkerd en speelden wij de Zaterdag hierop tegen onze oude vrienden Zeeburgia, dat, eerst na verwoede tegenstand door de bekerwinnaar van verleden jaar, V.S.V. werd gewipt. Na een aardige wedstrijd, waarin we via 0-1, 1-1, 2-1, 2-2, 3-2 tot een 3-3 gelijk spel kwa men, verlieten beide partijen moe, doch voldaan, het veld, want beider spel was weer beter geweest dan de Zondag daarvoor. Daarop eindelijk weer eens een uit wedstrijd, d.w.z. buiten Amsterdam, naar Vlaardingen, waar we Fortuna op haar nieuwe, mooie veld gingen bekampen. En, lezer, het wordt een tonig, doch ik hoop 't het komende jaar steeds te mogen herhalen, weer werd er beter gecombineerd, gescho ten, kortom, gevoetbald dan in de vorige wedstrijd. In de rust, die we met 2-1 achter in gingen (zo was de eindstand ook), kwam ieder voldaan in de kleedkamer om te vertellen (en te horen) dat er zo fijn werd ge speeld. Doch dit werd na de rust zeker één klasse minder; er werd plotse ling, op eigen houtje, de hele voor hoede door elkaar gehusseld, kortom het werd een drama. Af en toe nog eens een aardige combinatie, maar de vorm van voor de rust werd niet meer bereikt. Lag dat nu aan het hoge tempo, waarin de eerste helft werd gespeeld of aan een soort moedeloos heid, dat we steeds weer in de open gezette buitenspelval trapten. Ik vermoed het laatste, maar jon gens, grijp dan eens je kans alleen, laat ze maar schreeuwen om die bal, stuif door de achterhoede heen en geef een klinker op de goal. Iedereen in onze voorhoede kefh dat. Denk aan de vrije trap van Dick, aan de om- Op de Tribune. Jantje: „Vader, waarom fluit die mijnheer telkens?" Vader: „Die mijnheer is de scheids rechter, die fluit als een spe ler een fout gemaakt heeft'. Jantje: „En als die scheidsrechter dan een fout maakt?" Vader: „Dan fluit het publiek!" haal en de schoten van Bob, de scho ten van Luc „met z'n linkervlerk", een Henk en een Kees die dat in de wedstrijd tegen Zeeburgia hebben laten zien. Mag ik dan van deze plaats ook nog even een hartelijk welkom toeroepen aan onze nieuwe trainer, de heer Sluijk. Laten we allen de wijze lessen van hem ter harte nemen, want ieder voor zich zal wel bemerkt hebben, èn aan de practijk èn aan de theorie, dat hij er „iets" van kent en dan zien wij dit seizoen optimistischer tege moet dan een aantal „zwartkijkers" nu al reeds doen, voor er nog één competitiewedstrijd is gespeeld. Good luck „KAPITEIN" Naschrift: We helpen het de „Kapitein" wensen, maar na de wedstrijd tegen Z.F.C. zullen toch vele A.F.C.-ers niet aan stonds de toekomst door een rose bril bekijkenHet moet erg veel beter gaan, wil het goed gaan! Maar we kunnen ook veel beter! REDACTIE Piet Bakker schreef in „Sport-Sport- wereld" o.a.: Het seizoen is dus begonnen. Om het eens zeer oorspronkelijk uit te drukken: het bruine monster rolt weer. Het lijkt zo lang, eer het weer wordt opgeborgen het is zó om. Vreemd om te bedenken, dat reeds deze eerste Zondag menige club de ziektekiem der de gradatie in zich heeft opgenomen, en dat anderen het kampioenschap al hebben veroverd. Want hoe vaak zijn beide omstandigheden niet van één simpel puntje afhankelijk? Het puntje, dat men deze eerste dag verloren of gewonnen heeft? Wij weten het niet, de toekomst ligt in de schoot der goden verborgen, en het is een heilzame bestiering, dat het ons wachtende lot aan het men selijk oog onttroken blijft tot het een feit geworden is. De illusie is immers ook wat waard. A.F.C.-ers, dit kon voor U geschreven zijn! Er is (nog) geen reden voor een paniekstemming, maar wie weet hoe weinig weken ons daarvan scheiden? Een vaste wil om te winnen, om voor de overwinning te vèchten, is nodig, als wij ons in onze zware afdeling willen handhaven. De twee punten, die wij aan Z.F.C. lieten, konden wel eens allemachtig belangrijk blijken te zijn. Verdraaid nog an toe, we künnen toch veel beter! Als ieder zich in elke wedstrijd tot het uiterste geeft en toepast wat de trainer hem inhamert, hoeven we niet weer zo'n seizoen vol dreiging te hebben. Maar anders... Bij de aanvang van het komende voetbalseizoen roepen wij alle nieuwe adspiranten en junioren een hartelijk welkom toe; de junioren die ons het afgelopen seizoen verlieten om een plaats in te nemen bij de senioren wensen wij veel succes in hun resp. elftallen. Wij willen wel verklappen dat enige van deze junioren met een speciale aanbeveling naar de hogere elftallen zijn gegaan en wij hopen dat onze „good old" van hen nog veel plezier moge beleven. Stelt ons in dit ver-* trouwen niet teleur, het is voor de jeugdcommissies (na alle tijd en op offering die zij zich voor het jeugd werk getroosten) een verheugend feit dat zij deze keer enige junioren moch ten overgeven, die zij rijp achten voor de hoogste elftallen van onze vereni ging- Alle jongens zijn nu zo langzamer hand van hun vacanties terug geko men en hebben het trainingsschema in de diverse bulletins natuurlijk met aandacht gelezen. Wij van onze kant hopen dat de trainingsavonden en -middagen voortdurend en goed wor den bezocht, waarbij wel in aanmer king moet worden genomen dat het ons vaste voornemen is, dat spelers welke in principe niet geneigd zijn om te oefenen, ook niet in aanmer king komen voor een plaats in een onzer elftallen. Een geldige reden zal immer worden gerespecteerd, maar voortdurend wegblijven van de oefen avonden zal niet meer worden ge tolereerd. Het is het afgelopen seizoen weer eens te meer gebleken dat onze te genstanders harder waren, meer uit houdingsvermogen bezaten en vooral technisch beter voetbal speelden. Om maar één voorbeeld te noemen: het onderling verband tussen de liniën was veelal slecht verzorgd, een even terug spelen naar een mee opgetrok ken halfspeler zagen we zeer spora disch van een voorhoede; een listig pasje van een halfspeler in nood op een achterspeler misten we meesten tijds en vooral, waarop we reeds ette lijke malen wezen, het terugspelen op een doelverdediger wordt veel te wei nig gedaan. In de onmogelijkste standen weg trappen door een achterspeler terwijl zijn doelverdediger vlak achter hem staat is uit den boze. Er is nog zeer veel in ons spel te verbeteren en het kan. We hebben weer een zeer goede trainer; volgt met aandacht zijn raad gevingen en brengt ze zoveel mogelijk in practijk; zal het een keer niet luk ken, een volgende maal gaat het beter. Als jullie allen daar aan mee willen werken, zal het ons en de jeugd leiders nog meer voldoening geven om iedere Zaterdag en Zondag met jelui naar de sportvelden te gaan. Wij wensen alle jongens een prettig en succesvol seizoen toe en nogmaals denkt om de training. v. d. H. 3

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 3