Nette en Nuttige Notulen-Notities Bequnstiqmq van onze aöveRteeRöeRs, houöt öe schakeL in stanö 2 Ajax, hetgeen het gevolg was van een mijns inziens groter uithoudingsver mogen. De A.R.O.L. hebben wij alweer achter de rug en thans staan wij alweer vlak voor de aanvang van de competitie. De A.H.O.L., waar wij Bestuursleden maanden aan gewerkt hebben is dit jaar stellig een sportief en ook wel enigszins een financieel succes ge worden. Helaas liet dit jaar het bij ons tour- nooi gebruikelijke mooie weer ons in de steek, en hoofdzakelijk de eerste dag heeft niet alleen het spel daar onder geleden, doch helaas ook onze bezoekers. Dat wij inderdaad met een behoorlijke bezetting op dit tournooi voor de dag kwamen, bleek uit het feit dat geen enkele bezoeker, trots het slechte weer, de eerste dag tijdens de wedstrijden ons veld verliet. Zoals men weet was het resultaat van de wedstrijden op de le dag van het A.R.O.L.-tournooi: V.S.V.Zeeburgia 3-2 AjaxA.P.C. 3-0 H.F.C.—H.B.S. 1-4 Blauw WitTheole 3-1 (vervolg Kapiteinshut) Eveneens wil ik hier het roemrijke wapenfeit van onze dochter A.C.C. herdenken. Opnieuw is het haar ge lukt het kampioenschap van Neder land te behalen en dat nog wel voor de vierde .aal in guecssie. Koeuep af voor deze zeer bijzondere pres tatie! Vroeger heeft A.P.C. het voor beeld gegeven. A.C.C. heeft de fijne kneepjes begrepen en geeft nu fier de toon aan. Wat zullen de voetbal lers hierop thans antwoorden? Voorts mag ik niet onvermeld laten, dat ook A.B.C. het kampioenschap van de afdeling honkbal bereikt heeft. Onze hartelijke felicitaties, waarbij ik gaarne de wens uit, dat zij ook de promotie-wedstrijd tegen Ajax zal mogen winnen. V.V.A. in 't goud. Een van onze oudste voetbalrivalen hoopt 15 September a.s. haar 50-jarig bestaan te herdenken. Een schat van herinneringen trekt onwillekeurig in onze gedachten voor bij. Deze club heeft de ups en downs in de grote stad met de vele con currentie glansrijk doorstaan. Hier over heeft A.P.C. zich van harte ver heugd en onze elftallen popelen er naar de in de geschiedenis beschre ven fonkelende en sportieve derby straks te beleven. Dat het weer een voetbalgenot moge worden. Good Luck V.V.A.-ers, Happy days. Van harte proficiat. G. H. HAUBER V.S.V. had aan Zeeburgia ,,de han den vol", en het zou mij niets verwon deren als Zeeburgia in de komende competitie een zeer goed figuur zou slaan. Ajax-A.F.C. was een door onze jongens slecht gespeelde wedstrijd tegen een zwak Ajax. Gezien de uit slag van de wtdstrijd H.F.C.-H.B.S. zou men een spelletje van „kat en muis", vermoeden hetgeen geenszins het geval was. K.F.C. speelde een fris spelletje en vooral de Gebr. Winter op de links- en rechtsbuitenplaats speelden een prima partij voetbal. Voor doel was het binnentrio echter wat lui, hetgeo een kolfje naar de hand van de H.B.S.-ers was, die bo vendien elke fout in de achterhoede der Haarlemmers afstraften. Blauw Wit-Theole viel een beetje tegen wat de nieuwe eerste Klassers betrof. Het kan zijn dat de Tielenaren zich lieten imponeren doo" dat ze hun eerste wedstrijd in her Westen tegen Blauw Wit uitkwamen; ik geloof echter ze ker dat ze tot betere dingen in staat zijn. Na de ee. ste dag bleven dus over: V.S.V., Ajax, H.B.S. en Blauw Wit. De loting, in aanwezigheid van de heren Koolhaas en Doesburg, werd verricht door Wethouder Van Wijk. Wat niemand had durven hopen, ge schiedde: de Wethouder haalde „uit de hoed" Ajax-Blauw Wit de eertijds zo beroemde Amsterdamse derby en H.B.S.-V.S.V. Dat deze wedstrijd ook thans nog niet aan belangstelling heeft ingeboet bleek wel uit de pu blieke belangsi - ding de 2e dag. Be eerste wedstrijd van de 2e A.R.- O.L.-dag bracht een spannende wed strijd tussen H.B.S. en V.S.V., waar van de uitslag 2-2 de juiste was voor deze wedstrijd. Jammer dat deze uit slag in ons tournooi niet past en strafschoppen genomen moesten wor den om de winnaar van deze wedstrijd vast te stellen. Tot tweemaal toe was het nodig strafschoppen te nemen, daar beide partijen de eerste maal van de 3 penalties er twee benutten. De tweede maal scoorde HBS slechts één maal en V.S.V. twee, zodat V.S.V. in de finale kwam. De wedstrijd Ajax-Blauw Wi*- was de eerste helft meer spannend dan fraai, en de rust bracht een dubbel-blanke stand. De tweede helft kenmerkte zich aanvan kelijk door een licht Ajax-overwicht hetgeen geleidelijk opgevoerd werd en leidde tot een 2-0-overwinning van Ajax. Een verrassend resultaat; im mers velen hadden reeds voorspeld, dat Blauw Wit de winnaar van de A.R.O.L.-beker zou worden, als zijnde de beste ploeg in het tournooi. In de pauze konden wij genieten van een Dames handbal-demonstratie tus sen de elftallen van Zeeburg en ADA. Jammer was het, dat toen juist de regen in een flinke gietbui overging. De finale Ajax-V.S.V. eindigde, zoals bekend, in een 3-1-overwinning van Voorzitter Hauber kon dus na afloop de A.R.O.L.-beker thans definitief aan de Ajax-captain Pothorst uitreiken, daar Ajax de beker 5 maal in totaal had gewonnen. Ajax had woord ge houden. Immers reeds vorig jaar had Jan de Boer gezegd: „Reken er op; wij komen volgend jaar terug, en dan nemen wij de beker definitief mee." Inderdaad. Voorzitter Koolhaas ver trok onmiddellijk met het kostbare kleinood. Prettig was het, dat ook dit jaar ons tournooi door geen wanklank werd verstoord en dat het alleszins spor tief was. Zo is ook dit tournooi, het 29e, weder om aan de geschiedenis toegevoegd en zullen wij dus voor ons 30e tour nooi moeten zorgdragen voor een nieuwe beker, waarmee wij dan „met een schone lei" een nieuw serie kun nen beginnen. Ons le elftal heeft inmiddels enkele nuttige oefenwedstrijden gespeeld; beiden uit, n.l. tegen Zeeburgia, 3-3 en tegen Fortuna in Vlaardingen, waar wij met 2-1 het onderspit moes ten delven. Wederom konden wij de A.C.C. met het behalen van het Cricket-kam pioenschap van Nederland compli menteren, n.l. op 19 Augustus j.l. op de avond van de le A.R.O.L.-dag, thans voor de 4e maal. De Cricket dames meenden schijnbaar bij de heren niet te moeten achterblijven, want ook zij werden Kampioen van Nederland, en wel op 2 Sept. j.l. 2 September was niet alleen voor de Cricketers een blijde dag, ook voor de Honkballers was het feest. A.B.C. werd Kampioen van de Overgangs klasse en zal nu met Ajax moeten strijden om een plaats in de le klasse te veroveren. Namens het Bestuur van de A.P.C. aan al deze kampioenen onze harte lijke felicitaties en wij wensen A.B.C. in de komende wedstrijden tegen Ajax heel veel succes. Zou het niet mogelijk zijn dat deze kampioenen onze voetballers eens in fluisterden, hoe zij deze resultaten be reiken; misschien straalt er dan iets van hun succes af op „Moeder AFC". Zoals bekend, vangt de competitie voor onze K.N.V.B.-elftallen en de z.g. A.V.B.-elftallen aan op 9 Sept. a.s. en voor de Jeugd en de Zaterdag middagelftallen op 16 Sept. a.s., ter wijl de veteranen inmiddels al de stramme ledematen loswerkten tegen Ajax en op 8 Sept. in het van Dier- men-tournooi van Blauw Wit startten. Alle elftallen wens ik de komende wedstrijden veel succes en ik hoop, dat iedere speler zich zal inspannen om een zo goed mogelijk resultaat voor A.F.C. te bereiken. VAN TEUNENBROEK

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 2