Uit de Kapiteinshui ©t't is de Schakel, die komt binden ©e oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J. N. Holtzappel, Gerrit v.d. Veenstraat 155. Amsterdam Z. Plaatsverv. Redacteur: W. G. Staats, Churchill-Iaan 25a Administrateur: J. Mellegers. Ceintuurbaan 121, Amsterdam-Z. - Maandblad van de Amsterdamscbe Football Club Postgiro 375600 Ned. Handel Mij, ten gunste van J. Mellegers Gem. Giro M 1883 Typografie: Drukkerij Job. Meijer Zoon, Kanaalstraat 132, Telefoon 80710, Amsterdam-W. 30e Jaargang September 1951 Het gaat met het A.R.O.L. - tournooi net als met het aanrichten van een banket. Allerlei voorbereidingen tot in de kleinste de tails moeten wor den getroffen en in enige uren is het voorbij. Het heeft goed gesmaakt en zonder enige zweem van chauvi nisme kan ik ronduit verklaren, dat het zowel sportief als technisch vol komen geslaagd is. Het moge dan waar zijn, dat onze mooie trophee thans definitief ver speeld is en in het bezit van Ajax gekomen, maar er is dan ook negen tien maal sportief om gespeeld en als je daarbij overweegt dat zowel Ajax als Blauw Wit deze beker ieder vier jaar in hun bezit gehad hebben, dan kan ik nu juist niet zeggen, dat het jammer is dat de beker thans „verspeeld" is Wij zullen op de een of andere wijze wel een mogelijkheid voor een andere ontdekken. In elk geval heeft Ajax zich in dit tournooi ongetwijfeld de sterkste ge toond. Zonder Blauw Wit ook maar op enige wijze te kort te doen, heeft Ajax in de demi-finale de kansen waargenomen en na het omzeilen van deze moeilijke klip, is het begrij pelijk dat Ajax in de finale tegen V.S.V. deze stimulans heeft uitge buit en zich de kans op het definitief bezit van de beker niet» heeft laten ontnemen. Gelukkig dat Blauw Wit de eerste beker gewonnen heeft, zo dat beide Amsterdamse le klassers nu in het definitieve bezit van een A.R.O.L.-beker zijn. Alle clubs, die aan het succes van dit 9e tournooi hebben medegewerkt, t.w. Ajax, Blauw Wit, H.F.C., H.B.S., Theole, V.S.V. en Zeeburgia onze har telijke dank. Onze commissieleden en commissarissen breng ik gaarne een eresaluut. Ook zij hebben voor een belangrijk deel het welslagen van dit tournooi bewerkstelligd. Intussen hebben wij ook ons eerste elftal aan het werk gezien. Het moet gezegd worden, dat voor het bereiken van een goede plaats op de ranglijst nog heel wat bijgeschaafd zal moe ten worden. Vooral het positiespel en het juiste afdekken laat nog veel te wensen over. Onze spelers zullen moeten begrijpen, dat het dekken van een tegenstander even belangrijk is als het opzetten van een aanval. Evenmin moet het zo zijn, dat enige spelers wel meer in het bijzonder wat betreft het dekkingsvraagstuk van mening met onze trainer verschillen. Wil men het moderne voetbal met succes spelen, dan zal aan deze dek king onze onverdeelde aandacht moe ten worden besteed. Het zal er meer op aankomen, dat wij ons eventueel met een lage score tevreden stellen, maar door goede dekking verhinderen, dat de tegen partij ons al te gemakkelijk uit po sitie speelt, waardoor wij van een goede tegenstander een gemakkelijke prooi zouden worden. Wij zijn reeds weer midden in de voetbalgeneugten aangeland en uiter aard wat voor het eerste elftal geldt, zal ook voor het succes van andere elftallen noodzakelijk zijn. Niet alleen de conditietraining, maar het zal daarnaast even wenselijk zijn, dat onze spelers de tactiek van het mo derne voetbalspel goed onder de knie zullen hebben. Voetbal is nog steeds een spel, waarbij twee dingen tege lijk moeten worden gedaan, n.l. den ken en doen. Niet alleen dat het spel daardoor voor de spelers veel pret tiger wordt, maar het wordt dan ook spectaculair. Wij slaan dan twee vlie gen in een klap, de spelers en de kijkers vermaken zich ongetwijfeld meer. Tot besluit van het vorige seizoen hebben wij nog een bijzondere feest avond mogen meemaken, waaraan tal van A.F.C.-ers geheel belangeloos hebben medegewerkt. De clubavond commissie heeft op waardige wijze haar werk besloten. Het is prettig te weten dat wij, en notabene nog niet eens volledig, een goede feestavond geheel met eigen krachten kunnen bezetten. Voorwaar een prestatie. Het in de wandeling geheten cabaret „Zegers-Elftal" herbergt verschillen de sluimerende talenten. Wie weet wat zij straks nog voor verrassingen in petto hebben ten opzichte van hun voetbalspel. (vervolg pag. 2)

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 1