Vooruit A.F.C., de tanden op elkander1 2 1 BequnstiQinQ van onze aöveRteeRÖeRS, houöt öe schakeL tn stanö Het wordt zo langzamerhand triest, te vertellen „hoe groot de opkomst bp de trainingsavonden is, met hoe veel animo er geoefend wordt, dat er een prima geest heerst en dat we toch naast een hoop techniek te wei nig enthousiasme kunnen opbrengen om' deze prima eigenschappen lonend te maliën in de vorm van overwinnin gen". Ik zeg hier expres te weinig enthousiasme, daarmee doelende op het vertoonde in het merendeel dei- wedstrijden; tegen Hercules werd er op een prettig aandoende manier „ge boend", maar wat we te zien kregen tegen Watergraafsmeer en Z.F.C. was niet leuk meer. Doch laten we geen defaitisten worden zoals een groot gedeelte onzer leden in de loop van dit seizoen geworden is. Een opmer king als: (na de laatste wedstrijd tegen Z.F.C.) „we staan nu een stuk beter dan verleden week, want de anderen hebben ook verloren"; ze mag dan niet ongegrond zijn en zelfs heel prettig klinken, het geeft toch te denken. Daarom m'ensen, laten de jongens merken dat er supporters van A.F.C. op de tribune zitten (als jullie toch gaan kijken, ondanks alle critiek) maar moedig dan ook luid aan en breek niet alleen maar af tracht geestdrift te scheppen op de tribune die overwaait naar het veld, want supporters zijn o zo ontzettend belangrijk. Wat de gespeelde wedstrijden betreft t.w. drie deze maand, hiervan zouden we wat twee betreft, beter kunnen zwijgen, d.w.z. 2, die van Z.F.C. tot een kwartier na de rust. Maar als we dit gingen doen, dan zouden we een stomme struisvogelpolitiek in gaan voeren, die in het stadium, waarin we momenteel verkeren, wel eens heel verkeerd zou kunnen blijken. Die wed strijd tegen Watergraafsmeer, die voor ons veiligheid zou hebben be tekend, werd met 6-1 verloren, doch niet door een in-vorm-zijnd Water graafsmeer, doch door een volkomen uit-vorm-zijnd A.F.C.-team. Hier moet toch een psychologische factor de oorzaak zijn; we wisten allen, hoe we het zouden gaan spelen, we waren allen geladen en dan dit schamel resultaat. We hebben na af loop in de kleedkamer elkaar aange keken met ogen waaruit alleen maar te lezen was „hoe is dat ter wereld mogelijk, dat we zo beroerd gespeeld hebben." Een volkomen off-day is al tijd, en met ieder elftal mogelijk, doch bij ons zit bewust (en dat is heel ge vaarlijk) het denkbeeld: „wij spelen beter voetbal, dus wij moeten kunnen winnen." Dit is niet iets wat we pas hebben, doch reeds enige maanden. Wellicht in het begin onbewust, doch nu in een veel gevaarlijker vorm. We hebben nog enige weken gelegen heid om deze uitspraak te logenstraf fen, dusIn de wedstrijd tegen Hercules gingen we eigenlijk pas op volle toeren spelen na hun tweede goal en mijn persoonlijke mening is, dat, wanneer de kopbal van Koen, die de gelijkmaker betekend zou hebben', toegekend i.p.v. afgekeurd was, wij nooit meer het derde doelpunt hadden gemaakt. Nu kwam er plotseling een geest over het elftal van en zie, het lukte. Tegen Z.F.C. (dat nog een appeltje met ons te schillen had i.v.m. de 5-1 nederlaag van enige maanden geleden) waren er 2 mo menten, die voor ons een gunstige resultaat hadden kunnen betekenen. Het eerste half uur waarin wij zeker 4 5 kansen kregen en de eerste tien minuten na de rust waarin van onze kant echter geen doelpunt viel. De beslissing betekende hun tweede doelpunt, dat heel ongelukkig ter wereld kwam. Dat het tenslotte 4-0 werd, viel mij persoonlijk nog mee, want op het laatst was alle lust uit onze ploeg verdwenen. Tegen Elinkwijk ondanks vuur en energie toch nog ongelukkig en on verdiend met 2-1 verloren. Laat het elan in deze wedstrijd ten beste ge geven echter onze leidraad zijn voor de wedstrijd van Zondag a.s. De wed strijd tegen H.R.C. is onze grote kans, we moeten winnen. Kom jongens, vooruit, we gaan d'r voor „KAPITEIN" Ik hoorde onlangs een A.F.C.-er zeg gen: „Het tweede is altijd het p.p." (Zie Koenen). De vocabulaire van deze man moge dan niet zo gecompli ceerd zijn als van andere leden, het was toch heel duidelijk. Inderdaad loopt iedere Zondag een verwaarloosd team tussen de tegenstanders, om dat het eerste en derde resp. op een vulkaan en op rozen zitten. Bovendien dienen liefst 6 spelers de Minister van Oorlog (hoewel er geen minister en geen oorlog is), die niet trainen kunnen, en de anderen trainen ook niet. Om andere redenen natuurlijk. De gevolgen zijn wel merkbaar, hak- zo-gedacht; van de drie gespeelde wedstrijden werden er twee verloren, en een gelijk gespeeld. Tegen Ajax 3 (met Henk Sonneveld) werd verwoed gecombineerd om een snelle 1-0 achterstand te nivelleren. Toen uw midvoortje een „tikkie" van Hennuin-boy (zeg a.u.b. Hen-nu-win) langs de forse Ajax-keeper geblazen had, werd Ajax zelfs nog angstig. Was niet nodig overigens, want tij dens Pijl's thee stond het nog steeds 1-1. Daarna begonnen wij weer wat angstiger te kijken, maar ook dat was niet nodig: het bleef alsmaar 1-1. Dat was nu het gelijke spel van zie boven. Tegen Elinkwijk stingen we gelijk en evenwijdig met 't eerste in het veld. Nou ja, veld...; ik bedoel oefen- veld. Maar we hebben stilletjes met het eerste meegeleefd, hetgeen erg gemakkelijk is met een luid-loeiend Elinkwijk-publiek naast je. Terwijl het eerste vlot achter stond met 3-0, kliederde Bobbie Jansen de kleffe kleiklont in de touwen. Twee keer keek keeper Do als een lamgeslagen cadetje naar de plank achter hem en het stond 2-1 voor E. Voor het ter ruste gaan gaf onder getekende een beneden-windse druk ker (2-2) waardoor er weer kleuren op onze verkleumde wangen kwamen. In de tweede helft kwamen er kan sen voor beide ploegen van heb ik me u daar, maar met ingetogen gezich ten werden ze om zeep gebracht. Toen we al aan de kleedkamers begonnen te denken werden we opgeschikt door een doelpunt van Elinkwijk, waar mee het pleit toch nog beslecht werd. (3-2). Ennetegen Zeeburgia (1 of 2?) hebben we ons geoefend in het mid- denuit nemen. Enige gulle gestes van onze achterhoede (ja inderdaad, ik ben voorhoede speler) en het was 4-0 voor de Kruislaanva(ar)ders. Na de pauze dachten we al weer aan een ge lijk spel, toen Bookelman een model- voorzet van Frits Griek inkopte. De scheidsrechter met v. d. Meer-gebaren was een vriendelijk manneke, die ons na afloop complimenteerde over onze permanent onverstoorbare gezichten tijdens de afslachting. O ja, dat weet u nog niet: de einduitslag was n.l. 7-1 voor Zeeburgia geworden. Eén ding staat vast: zo willen we niet meer verliezen! (Wel op een an dere manier? Ook dat blijkbaar niet, want van Hilversum II werd met 3-2 gewonnen. Red.) MIDVOOR

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 3