Netteen Nuttige Notulen-Notities 30 jaar A. C. C. Koreaons toneel Bequnstiqinq van onze aöveRteeRÖeRS. houcht öe schakeL in stanö Over de prestaties van ons le elftal verwijs ik naar elders in dit blad. De resultaten van onze verrichtingen zijn u allen bekend, zodat ik hierover niet behoef uit te wijden. Er zijn ïchter sedert onze laatste Schakel nog diver se andere belangrijke feiten te ver melden. Indië-Reünie. Allereerst het Reünistendiner van de Heren Zeventien met de Indië Com missie en enkele Ere- en Bestuurs leden. Voorwaar een waardig slot van deze 20 ijverige en nuttige commissie. Tijdens deze reünie, waarbij o.a. de grote man van deze commissie, de heer A. B. Melchers zelfs aanwezig was, ook alweer door de zelfde com missie mogelijk gemaakt, bleek ons klaar en helder hoe, al wat deze he ren voor onze jongens in Indië ge daan hebben, door hen gewaa rdeerd was en is. Door de voorzitter Joh. Gilkens werd deze Zaterdagmiddag geopend, waarna wij een ogenblik in stromende regen bij ons monument op ons terrein vertoefd hebben, en waarbij André v. d. Pijl herdacht werd en bloemen door de Indië Commissie en diverse Indië-jongens bij net mo nument gelegd werden. Onze voorz. heeft tijdens het diner de commissie nog zeer hartelijk bedankt voor het vele en prachtige werk door deze heren verricht. Afgelopen maand ontviel ons een on zer oudste donateurs en in de jaren 1910-T2 penningmeester onzer Ver eniging, de heer E. v. d. Hart.. Hij ruste in Vrede. Personalia. Onze familie breidde zich ook weer uit, door de geboorte van een zoon, van de heer en mevrouw Willy v. d. Berg-de Vries. Nogmaals onze har telijke gelukwensen. Hub Briedé verzamelde al z'n moed bij elkaar en stapte in het huwelijks bootje met Diny Verhulsdonk, en bruidspaar, ook nog eens langs deze weg onze hartelijke gelukwensen. Het jonge p aar heeft echter reeds de eerste tegenslag in het huwelijk te pakken, doordat Briedé's neus door een minder zachtzinnige „voetballer" in de wedstrijd Rapiditas 2- A.F.C. 3 gebroken werd. Ook vanaf deze plaats spoedige beterschap, Hub. Jo Voet heeft ook een moedige daad verricht, door zich te verloven met Wil Regeling. Onze felicitaties. Jubilea. De v.v. „De Tweede Jeugd", bestond afgelopen maand 25 jaar en R.C.H. (ook al in Haarlem) 40 jaar. Van zelfsprekend hebben wij van onze be langstelling doen blijken, doch noch tans onze welgemeende felicitaties en veel succes voor de toekomst. Op 15 Maart a.s. zal ons lid, de heer P. Heimig zijn 50-jarig jubileum vie ren bij de firma Jacobus Boelen, de Ruijterkade 120. Van 3-5 uur zal ten kantore dezer firma gelegenheid be staan de jubilaris de hand te komen schudden. Reeds np maak ik van de gelegenheid gebruik, de heer Heimig met dit feit van harte geluk te wen sen, en spreek de Jioop uit, dat hij zich nog vele jaren in een goede ge zondheid zal mogen verheugen en z'n krachten aan werk en sport zal kun nen blijven geven Ik geloof, dat het deze populaire figuur op 15 Maart niet aan belangstelling zal ontbreken. Nu het slechte weer voorbij schijnt te zijn, en we dus niet meer met af gekeurde velden te kampen zullen hebben, wens ik alle elftallen in de komende wedstrijden veel succes, en ons le elftal een beetje „massel". VAN TEUNENBROEK Op 5 Mrt bestond de A.C.C. 30 jaar. Reeds op Zaterdag 3 Maart d.a.v. was er een vijftigtal jeugdige A.F.C.-ers in ons clubhuis bijeen, teneinde A.C. C.'s lustrum op bescheiden en gepaste wijze in te luiden. Jeugdbyeenkomst. Met Berliner-bollen, ook al komen ze niet helemaal uit Berlijn, met gevulde koeken, limonade en de man enkele fraaie cadeaux, verliet iedere jongen, wel of geen verstand van cricket, het gezellig versierde A.F.C.-home, waar de heer en mevrouw van der Pijl steeds als lieve gastheer/dame, die warme sfeer weten te scheppen, be nodigd voor dat soort bijeenkomsten. Na deze geslaagde jeugdmiddag, kwam er Zondag iets, wat een meer serieus karakter droeg. In de vroege, koude ochtenduren leg den enkele Bestuurs- en Ereleden bloemen op de graven van de over leden A.C.C.-ers. De Oudejaarsavondviering had geen officieel karakter. Slechts een hand vol A.C.C.-ers, deels met hun dames vertoefden enkele uren in een „ge legenheid met vergunning". De rest spaarde zich kennelijk voor Maan dagavond. Nou, en dat was maar goed ook. Na een weifelend begin veel geschuif van tafels en stoelen, kwam de stemming er hoe langer hoe beter in. Iedereen „zat" lekker, toen het diner, waar 65 personen voor hadden ingeschre ven, een aanvang nam. En onder de voortreffelijke leiding van Lou Woudstra en Willy Brusse, werd het geheel een grandioos suc ces. Er werden liedjes gekweeld, er werden speeches gepleegd en er werd zelfs een nieuw Ere-lid benoemd. Maar daar moet ik natuurlijk over zwijgen. Het Bestuur van A.C.C. kan derhalve met grote voldoening een terugblik werpen op dit volledig geslaagde lus- Zelden is het in de A.F.C.-Schakel voorgekomen, dat wy eritiek uitoefen den op een tegenparty. In de eerste plaats bestond daar bijna nooit aan leiding toe en in de tweede plaats ligt het niet op onze weg daarover te schrijven. Wanneer van deze gulden regel dus afgeweken wordt, dan moe ten daarvoor wel zeer gegronde rede nen bestaan. Na de wedstrijd Rapiditas 2-A.F.C. 3 op 4 Maart j.l. zijn die redenen er inderdaad, omdat het in die wedstrijd gebleken is, dat onze tegenpartij zich helaas van strijdmiddelen voorzag, die op een voetbalveld niet thuishoren, strijdmiddelen, die direct lijfsgevaar opleverden voor onze spelers, waar van er een, onze keeper Hubert Briedé, het slachtoffer is geworden. Wanneer men zag, met welk een ge- vaarlyk fanatisme er doorgetrapt werd, toen hij zich. wellicht wat on voorzichtig, voor de bal wierp, dan kan slechts geconcludeerd worden, dat met het spelen tegen dergelijke elftallen risico's worden gelopen, die t.a.v. gezin en werkkring niet geno men mogen worden. Doortrappen, maar raaktrappen kwamen onophou delijk voor en wij zwijgen dan nog over de opmerkingen in het veld, die hoofdzakelijk betrekking hadden over het toekomstig toebrengen van licha melijk letsel en het vervoer naar een ziekenhuis. Wij hopen van harte, dat volgende wedstrijden tegen Rapiditas- elftallen van een bittere nasmaak verschoond zullen blijven, want ont moetingen van een dergelijke kaliber zijn een aanfluiting van onze mooie sport. G. J. N. WIJNAND trumfeest. Rest ons te vermelden, dat het diner en de sfeer bij Atlantic heel bijzonder waren. Bedriegen de voortekenen niet, dan verschijnt het eerste elftal van A.C.- C. dit seizoen sterker aan de start dan ooit. Dan zal, begrijp goed: nodig is dit helemaal niet, wederom een poging worden ondernomen bij de behaalde erepalmen een nieuwe te voegen. Dan zullen alle A.F.C.-ers, die be langstelling voor hun cricketclub be zitten, dit kunnen tonen, door op het fraaie Twentse-Bank-terrein de wed strijden van de diverse A.C.C.-elftal- len gade te slaan. A.C.C.-ers, de borst vooruit en op naar nieuwe mijlpalen en grote daden. W. STAATS P.S. Wim, je behoeft niet bescheiden te zijn. Jij werd tot ere-lid benoemd, een warme hulde voor al hetgeen jij voor de A.C.C. hebt verricht. Mogen we de hoop uitspreken, dat je nog vele jaren je krachten kunt blijven geven aan de witte, succesvolle doch ter van A.F.C. G.W. 2

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 2