Uit de kapiteinshut WïêÊÊMÊMËêÈÊiMÊ 29e Jaargang Maart 1951 Nr. 8 ©it is de Schakel, die komt binden De oude club aan d oude vrinden. Redacteur: G. J. N Wijnand. Amazonenstraat 55Amsterdam Z. - Plaatsverv. Redacteur: W. G. Staats. Churchill-Iaan 25a Administrateur: J. Mellegers. Ceintuurbaan 121. Amsterdam-Z. Maandblad van de Amsterdamscbe Football Club Postgiro 375600 Ned. Handel Mij. ten gunste van J. Mellegers Gem. Giro M 1883 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer Zoon. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710, Amsterdam W. Ondanks het vu rig werken en hei lig streven i3 het ons nog niet ge lukt, ons uit de ge vaarlijke zone te spelen. Onwille keurig ben je ge neigd om tot het ontleden van de verschillends fac toren over te gaan, omdat ons eerste elftal inderdaad niet zo gek speelt. Begrijpelijkerwijs speelt de psycholo gische factor een grote rol, want het gaat net als bij een examen, je komt onder grote druk te staan, die een beklemming op js denkvermogen ver oorzaakt en zowel vóór als na het examen zeg je dan bij jezelf, dat ik er toen niet op gekomen ben, snap ik nog niet. De jongens willen er allen veel aan doen waardoor, ook alweer door diezelfde druk, de koelbloedig heid verloren gaat. Toch ben ik van mening, dat wij ons falen meer in de achterhoede moeten zoeken, want met een teruggetrokken achterhoede is de verdeling van liet veld al in het voordeel van de tegen partij. De kanthalfs mogen dan op hun beurt ook de afstand niet te groot maken, zodat een onwerkelijke spelontplooiing ontstaat. Wij verkeren in gevaar en hoewel on ze jongens bereid zijn zich tot het uiterste te geven, zullen zij zich toch nog meer opofferingen moeten ge troosten om A.F.C. in veilige haven te loodsen. Vooral de conditie-training dient hier bij goed in het oog te worden gehou den, opdat het mogelijk zal zijn, dat wij de gehele 90 minuten op volle toeren kunnen draaien. Zij zullen on der de gegeven omstandigheden door een hoger tempo en door een betere conditie de tegenpartij moeten over spelen. Wat tegen Z.F.C. „thuis" en daarna „uit" tegen West-Frisia gepresteerd werd, moet zich kunnen herhalen. Op deze glorieuse ogenblikken vond het elftal zichzelf terug, want toen was het wel mogelijk deze beide goede elftallen aan de zegekar te binden. Het is de bezieling, de geest, de sa menwerking en het enthousiasme die de interne kracht schenken, waardoor wij de tegenpartij onze wil zullen kunnen opleggen. Het oude gevleugel de woord van „iedere partij speelt zo goed, als men hem laat spelen" bewijst dat de eigen wil bij elke westrijd een grote rol speelt. Wij hebben nog een paar zeer zware wedstrijden voor de boeg, maar de wedstrijd van a.s. Zondag is tevens de beslissende. Alle hens aan dek voor H.R.C.-A.F.C. Jongens, sterkte en succes! Bridge. Op Dinsdag 20 Februari j.l. bonden wij tegen onze aloude tegenstander Zeeburgia thans een vreedzame brid- ge-wedstrijd aan. Het is een heel ge slaagde avond geworden, die door Jo Gilkens op de hem eigen wijze prima geleid en verzorgd werd. Wij waren tegen Zeeburgia niet opgewassen, maar spontaan is ons op 10 April a.s. een revanche aangeboden. Laten de keien nu deze datum vast noteren, want als het even kan, moe ten wij weer gelijk eindigen. A.C.C. 30 jaar. Op grootse wijze mocht onze dochter A.C.C. haar dertig-jarig bestaan her denken. Het moge dan zo zijn, dat haar sportieve successen groter zijn dan van haar moeder zelf, maar als de dames voor het cricketspel niet hun volledige medewerking zouden geven, zou het er ongetwijfeld anders mee staan. Wat ook nu weer bij dit feest de darnesafdeling gepresteerd heeft en last not least Wim Staats is onge twijfeld uitzonderlijk. Het erelidmaatschap dat hem te beurt viel, werd met donderend applaus be groet. Als je een tiental van die man netjes in je club had, zouden er maar weinig zorgen zijn. Wim, dat je nog vele jaren je ideeën en fantasieën voor A.F.C. en A.C.C. zult mogen brengen. G. H. HAUBER

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 1