ÏTERSON Begunstiging van onzeenfin, idee van deJhr! Grepen Supporters O uit het A,F.C.-gedoetje Mi iede-n, van IC i/ fcCLCLÓ Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Kunt u zich nog herinneren, dat ik onze, mooie gave voetbalsport een tijd geleden in de oot nam, toen ik uit de z.g. nieuwste Winkler Prins aanhaal de datgene wat er over Voetbal enz. in stond te lezen? En wat een visie van mij, toen ik i.v.m. de toentijds sterk becritiseerde rugnummers schreef, dat dit zelfs zó ver ging, dat men slechts uit de mer ken Bata, Ritmeester e.d. de gezochte spelers had uit te zoeken. Modern Nederlands! De moderne techniek heeft tot een soort Nederlands geleid, dat een beet je raar klinkt, maar door iedereen begrepen wordt. Zo zaten we in de bar van het I.C.C. met koele dronken ons te restaureren van het Reünisten-diner. Een onzer enterde de violist en vroeg: ,,Kunt U ook de andere kant van de Third Man spelen?" „Zeker meneer", zei de violist en even later klonk de betrokken melodie, die bekend werd door de gramofoonplaat. Aan de éne kant van die plaat is het Harry Lime Theme" opgenomen. Liefde voor de kleuren. Vier promente A.F.C.-ers, Jo H. met echtgenote en Gerrie S. met zijn vastberaden egaa waren laatst in druk gesprek gewisseld en op een ge geven moment vroeg Jo: „Zeg, Gerrie, dat is waar ook. Heb jij nog clubspeldjes?" „Clubspeldjes?" vroeg Gerrie. „Ont bijt je d'r soms mee?" „Dat nou niet, maar ik ben ze kwijt." „Ach welnee man", sprak Jos, „er zit er nog een op je pyama en een op je kamerjas!" Welkom. Henk en Puck Kappelhoff gaan Ba tavia weer de rug toekeren. Op 22 Juli aanstaande zullen zij scheep gaan op de „Oranje", richting Amsterdam. Thans, lees de kranten maar, is het reeds zover, al houd ik de bewering in A.F.C.-kringen, dat het gegapt is uit de Schakel, pertinent tegen, dat een Franse wijnboer de stunt heeft uitgehaald, een team het veld in te sturen, waarvan elke speler een let ter op zijn rug had tesamen een re clamezin vormend. Laten we b.v. zeggen: de wijn is weer fijn! Met zo een spreuk van 14 letters kan je natuurlijk gemakkelijk drie Meneer Jansen op de overdekte (na een overwinning)„Prima elftal, zo spelend worden ze dit jaar makke lijk..." Meneer Jansen op de overdekte (na een nederlaag)„Slecht elftal Tja, ik vrees voor de derde klasse en dan moet je natuurlijk zelf..." Aardige vondst vindt U niet? Bedenk echer, dat deze meneer Jansen een gevaarlijk A.F.C.-er is. Er rest ons maar één opmerking en die moet schallen van de tribunes: „Vooruit AFC, de tanden op elkaar!" invallers laten meelopen. Het is toch alleen maar een kwestie van een de monstratie vóór en na de wedstrijd. Problemen Voor grote zaken wordt het anders een probleem van de eerste orde. Wat moet een Nederlandse Handel Maat schappij beginnen met haar 30 let ters? En hoe zal de directie zich voelen van de Naamloze Vennootschap Maat schappij tot Voorzetting der zaken, voorheen gedreven door de firma Joh. A. Dikken. Ik herinner mij die prachtige en soe pel klinkende naam nog van de Ef fectenbeurs, alleen een beetje lang voor de beoogde reclame. Die kunnen zich beter met een gymnastiekvereni ging verstaan. En kleine zaakjes, zou ik zo zeggen, zitten wat je noemt jofel. Amstel Club b.v. heeft 10 letters maar met één reserve, die net als de keeper twee titteltjes op zijn rug heeft, zou dat zelfs een nóg fijner cachet geven. „Amstel Club", mieters En wat voor mogelijkheden biedt dit systeem verder wel? Laten wij de zakelijke kant even verwaarlozen. Ik schrijf duidelijk even, dus een desbetreffend voorbeeld kan hier getolereerd wor den. Verzoek. A.F.C., laten wij even veronderstellen, voerde dit systeem in. Tijdens de vorige thuiswedstrijd was het publiek wat roerig. Maar in de volgende thuis wedstrijd, komt het elftal plus reser ves het veld op en maakt front naar de tribune. Erger nog, zij tonen den volke hun ruggen en het publiek leest ruglings: Bekken houden, of: Niet fluiten. Efficiënt of niet Ik geloof, dit nieuwe, door mij schert senderwijze gepropageerd systeem, heeft véél meer mogelijkheden dan iemand kan veronderstellen. Evenwel hoorde ik, dat de prijzen van het papier, indien het te koop is, schrikbarend stijgen en dat moet voor mij aanleiding zijn het ditmaal in deze Schakel bij deze weinige regels te laten. Desondanks lijkt het mij fijn om prof. te zijn. Jhr. v. ROSSUM DE GAULLIN gaan wij natuurlijk naar in de Roelof Hartstraat nummer 34, telefoon 2.0.5.0.8, want hij levert ons steeds het beste voor onze sportuitrusting Gevestigd te Amsterdam -T /D yv /V m Apotheker Van Baerlestraat 32, tel. 20300 v/h Eenhoorn Apotheken Filialen Koninginneweg 213 Telefoon 20850 Damstraat 2 Telefoon 44331 Prinsengracht 1055 Telefoon 44333 11

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 11