ITERSON Nog eensKien! meijeR bloemwerken Ató Cederi u-an A.f.Q. Bequnstiqinq van onze aöveRteeRÖeRS, houöt öe schakel in stanö In mijn onschuld heb ik tot nu toe journalisten altijd zo 'n beetje be schouwd als mensen, die alle moge lijke bestaande misstanden onder de algemene aandacht brachten van hun lezers met de bedoeling, dat de daar door ontstane stroming het gesigna leerde vuil zou helpen wegspoelen, maar mijn toch reeds ontkiemende twijfel is na het verschijnen van de laatste Schakel welig opgeschoten, 't Was mij al opgevallen, dat zodra iemand iets prettigs had georgani seerd er onmiddellijk enige kranten mensen begonnen te kafferen. Een soort kift, Footbalpooltjes met leuke mogelijkheden (voor de organisator). Bom, grote artikelen, studiereizen of andere buitenlandse uitstapjes (en wel speciaal die gepleegd door ambte naren). Flans, er boven op. En nu, in onze eigen Schakel, onze eigen J.W. Er is natuurlijk één moeilijk ding. Hij moet overal verstand van hebben. Zelfs van voetballen, me zorg. Heeft ie ook verstand van. Ik herinner me een beschouwend artikel over een re vue. Naatje. Maar lagaan, praten we niet over. Nu heb ik me echter in 20 25 jaar een aardig kienstandje opgebouwd met de nodige emolumenten. En wa rempel daar is ie weer. Over de komst van mijn vaste klanten maak ik me niet ongerust, maar eventuele weife laars worden door zijn verhalen over wilde biedpartijen op de kaarten, af geschrikt. En jongeman, zeg nu zelf, zorg ik niet voor m'n klanten als een vader voor z'n kind? Heb ik de laatkomers, waartoe je wegens druk ke bezigheden zelf ook behoorde, uit m'n armoedige restje geen kaarten meer toegestopt voor de civiele prijs van twee heitjes. 'Terwijl ik toen al had gedemonstreerd wat ze wel waard waren. En nu een sommetje. Totaal 165 kaarten, onge veer 235.— aan prijzen. 120 aanwezigen. Ieder één kaart a 0.50 is 60.Resteren 45 kaarten die 175.moesten opbrengen en ook hebben opgebracht. In je kien- pickle schrijf je ook dat het opbieden tot slechts enkelen beperkt bleef. Goed gezien. Dus van de 120 kienders er ongeveer 110 tegen normale prijs. Voor het voorkomen van de finan ciële ondergang van de club-avond- commissie hebben dus deze circa 10 mensen gezorgd. Dank zij de bied- drift van deze mensen (die we niet kunnen missen en die heus wel weten dat een haas, direct bij de poelier be steld, absoluut voordeliger is) kunnen wij met de inderdaad mooie prijzen komen. Nu zijn er volgens mij nog twee mo gelijkheden: le kleinere prijzen, maar ik ben bang, dat ik mijn stalletje dan wel gauw zou kunnen sluiten; 2e, geen kaarten meer veilen en de verkoops prijs van de eerste kaart berekenen naar de opkomst. Dit zou deze keer geweest zijn 2.(ongeveer 235. prijzen 120 mensen) maar piotsloos wordt het weer op de kienavond zeer slecht. Dus maar 60 mensen. Prijzen reeds gekocht, dus prijs per kaart on geveer 4.Dat is voor Pa en Ma acht pop. Voelt u de fijne nuance? Dus Jopie, zullen we maar op de oude voet verder gaan, en vrouwe Fortuna voor de rest laten zorgen? Uiteinde lijk heb jij het nog prettig met me gemaakt. Je oud-voorzitter D.B. (dit begrijpt iedereen) heeft aan 't jaar diner zachtjes laten blijken, dat hij de manipulaties van de kien-master nog steeds niet helemaal vertrouwt. Mij zei hij het wel niet rechtuit, maar een goede verstaander... als tegen prestatie heb ik zo'n reclame gemaakt voor z'n werkelijk heerlijke sauna, dat dit geval nu practische elke avond van 7 tot 10.30 uur is bezet. Toch aardig, niet? JAN SNELLEMAN (vervolg Uit het vooronder) lijke en menselijke argumenten der voorstanders van een gematigd pro- fesssionalisme met een minachtend schouderophalen voorbij te lopen. De recette is nu eenmaal een vloekwaar dig maar reëel element in de voetbal huishouding geworden en ruim drie honderdduizend voetballers kunnen het spel, dat hun lief is, beoefenen, mede dank zij de duizend, die het geld ervoor bij elkaar trappen. Ontdaan van alle franje, zou men de controverse zo kunnen stellen: aan de ene kant staan de jeugd en de volksgezondheid, aan de andere kant het verlangen naar volkomen zuiver heid en eerlijkheid in de sport. Maar dan ook volkómen zuiverheid. Eerlijk heid met een knipoogje (dat knipoog je is dan, o stoute beeldspraak, de supportersvereniging, snappu-wel) brengt ons niet verder en geeft dus geen oplossing. De oplossing is voor de hand liggend en onuitvoerbaar: hoge volkswaarden als jeugdzorg en volksgezondheid moeten door de overheid worden be hartigd en betaald. Maar de overheid heeft wel wat anders aan het heufd dan te denken aan die lastige voet ballers, die aldoor maar om terreinen roepen. Rekent U eens uit, hoeveel velden en kleedkamers er kunnen worden aangelegd voor de kosten van één straaljager. Maar we raken hier een gevoelig punt, zodat het dus ineens hoog tijd wordt, dat ik weer afdaal in mijn veilige donkere vooronder. HOLTZAPPEL FAMILIE-BERICHTEN Geboren. De heer en mevrouw D. J. Bessem- Mellegers geven met blijdschap ken nis van de geboorte van hun dochter Diedrikje Jeanne 27 Januari 1951. gaan wij natuurlijk naar in de Roelof Hartstraat nummer 34, telefoon 2.0.5.0.8, want hij levert ons steeds het beste voor onze sportuitrusting OLYMPIAPLEIN 176-132 AMSTERDAM ZUID VERZENDINGEN PER K.L.M. TELEFOON 22327 (NA 6 UUR 57215-50498-27424)

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 7