Van Tut/1! Mixed Pickles Meitie&eti'Sii&t Drinkt Het meest getapt Café Restaurant Amstelveenseweg BeounstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Bridge ,Wat is bridgen heerlijk, als je man in de andere zaal zit. En toch allebei samen uit" was het commentaar van Jopie Walther, die met Nel Sabelson een koppel vormde bij de Oudejaarsbridgedrive van ons aller 56- iarige A.. F. C. In alle eer en deugd ik heb Jopie Walther als bridge-ster of bridgeres of bridgerin (hoe héét nou eigenlijk een vrouw, die bridge speelt!) bepaaldelijk lief. In de eerste plaats speelt ze een klasse beter dan Jan denkt, in de tweede plaats kan ze tijdens het spel ook haar mond niet houden en tenslotte kruidt ze haar biedingen met de zo zeldzame specerij van de ware humor. Het was voor het eerst, dat dames waren toegelaten bij de Oudejaarsbridgedrive. Tot ontzetting van enige ouderen. A.F.C., doet af en toe denken aan een Londense club. Als er iets op een andere wijze gebeurt, dan in de negentiende eeuw, is er opschudding. v. A Vrouwen", zei tijdens de reünisten-borrel een der ouderen tegen mij op een toon, of hij het over vlooien had. "weet je nog, dat wij vroeger Oudejaarsavond vierden met lange pijpen en grote kroezen bier en dat Jan Ëggers dan twaalf slagen op de gong sloeg?" Wees nu redelijk" antwoordde ik er zijn om 12 uur nu ook twaalf slagen op de gong geweest. "Maar er werd bij gezoend", zei een nog oudere. En waarom niet, zou ik willen vragen? Op de officiële Oude jaarsavond volgens de kalender goed, ik geef toe, dat het échte „Oud en Nieuw" voor ons A.F.C.-ers van 17 op 18 Januari valt - wordt er óók gezoend. En dan soms met minder enthousiasme dan op deze Oude jaarsavond. Laten wij wel wezen. Van „mag ik U mijn meisje voorstellen" tot de Oma's valt dat zoenen op A.F.C.-Nieuwjaar best mee. -jj u En dan zo'n oude kwast denigrerend te horen praten over zoenen. Nee, hoor ik, tot de „middenmoot be horende kan best een evolutie in A.F.C. gadeslaan en waarderen. Want wat zou A.F.C. zijn zonder de vrouwen? Niets en niemandal want A.F.C. kijkt met naar de lijst van overschrijvingen; A.F.C. zorgt voor haar eigen kweek. En vraag ik U hoe komen we aan al die ad- spiranten, welpen, junioren, en weet ik veel elftallen, als er dan geen vrouwen in A.F.C. waren? Er is gebridged en er is gezoend. De vrouwen waren er bij en ik vind het prachtig, want ik zeg maar zo en nu zal het mij benieuwen wat „aangetrouwde" hierop zal schrijven vrouwen zijn net als honden. Ze moeten op hun tijd worden uitgelaten, anders krijg je maar gezeur. Onverdiend? Ja, ik vond ook vlak na de wedstrijd tegen „Zeeburgia", dat we er maar best van waren afgekomen en dat we onze beide handen dicht mochten knijpen met die 1-0. H11», Maar als je nu naar huis gaat en zo'n wedstrijd rustig analyseert, is zon oordeel dan met bar onbillijk tegenover onze spelers? Want Zimmerman heeft toch maar best gekeept, Johnny Claus was een rots in de branding, onze middenlinie met Chris, Gerrie en Wim naar mijn idee een der beste in het westen ver zette bergen werk en onze voorhoede was positief beter dan die van onze Kruislaan-vrienden. Het „flitsende van onze aanval misten de withemden. Ik heb in vele toonaarden het harde woord „onverdiend" horen vallen. Maar wanneer is een overwinning onverdiend" Naar mijn idee, als de overwinning geboekt werd door opvallende fouten van de scheidsrechter nét even niet zien van buitenspel, hoogst dubieuze strafschoppen of wanneer de tegenpartij tegen een mateloze hoeveelheid pech staat te worstelen, dus spelers gekwetst het veld ziet verlaten, enige keren tegen lat Gil p3,3,l schiet etc Was dit nu bij A F c!-Zeeburgia het geval? Eerlijk gezegd, néén. Als Nieland een niet te missen kans krijgt, die ik nog met mijn ogen dicht en op de grond zittend had geaccepteerd, maar desondanks de bal keurig in de handen van Zimmerman deponeert, dan kan je toch niet van „pech' praten? Goed Zeeburgia was sterker in de tweede helft en die laatste twintig minuten hebben mij ook merkbaar ouder gemaak. Weet U nog dat moment, vijf minuten voor tijd, toen naar mijn gevoel zeshonderd-drie-en vijftig Zeeburgianen met zes A.F.C.-ers op onze verzopen en bemodderde doellijn om de bal worstelden? Was het péch, was het onverdiend, dat-ie niet over onze lijn kwam? Neen, want de doorweekte, plensnatte, bemodderde A.P C.-verdediging kopte, trapte, wurmde en zwoegde en streed om het gevaar te wenden. Dit wil niet zeggen, dat wij Zeeburgia" niet graag een gelijk spel gegund hadden, want wat deden die opvolgers van mijn vriend Kruijselbergen hun best maar „onverdiend" neen dat vind ik een hard woord voor die eerlijk bevochten overwinning van onze modderisten. Klimaat Het is een goede gewoonte, om op ons klimaat te schelden. Wij doen daaraan niet mee. Wij constateren feiten Welnu: 29 October 1950 was de laatste Zondag, dat het gewoon droog en lekker was op A.F.C. En we zouden de brave Lou Woudstra, die, zo echt zijn best doet als penningmeester, willen aanraden, scha deloosstelling bij het K.N.M.I. te gaan vragen. Want wat die sadisten in de Bilt en aan de Handelskade uithalen, is werkelijk niet fraai meer. J.W. hoek Stadionplein

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 5