Nette en Nuttige Notulen-Notities V/an onze Hope en Toekomst lis sont (ré)-urws.' 2 Begunstiging van onze aöveRteeRÓeRS, houöt 6e schakel in stanö Er is voor onze A.F.C. weer een be langrijke maand achter de rug. Niet zo zeer uit voetbal-oogpunt dan wel door diverse andere belangrijke feiten. Oudejaarsavond, 17 Januari j.l., vier den wij met ongeveer 60 dames en heren in van Tuijll met Bridge-wed- strijden onder leiding van J. Gilkens tot ongeveer half twaalf, waarna de prijzen door Jo uitgereikt werden aan de diverse prijswinnaars, o.a. Immig Sr en Jr, S. de Waal, Voorneveld en Theo v. Nigtevegt, terwijl Bouke Do renbos nog met een troostprijs naar huis ging. Twaalf uur werd ons door één der Obers door gongslag aange kondigd, waarna door allen ons club lied gezongen werd, gevolgd door toe spraak door onze Voorzitter. 18 Jan., Reünistendiner in het I.C.C., ter gelegenheid van ons 56-jarig be staan. Hieraan werd door circa 54 personen deelgenomen onder presidi um van Willy Brusse. Telegrammen van gelukwensen kwamen tijdens het diner binnen van de heren Peet Schee pens, I. en L. Galavazi, Henk Kappel- hoff, Willem v. Dijkhuizen en Jb. van Nek. Tijdens het reünistendiner, werd de Nobelprijs aan Nico Holtzappel uit gereikt. Onze voorzitter had de span ning er zo lang mogelijk ingehouden, tot hij tenslotte de sluier oplichtte en Nico een ware ovatie in ontvangst had te nemen. Inderdaad, het is ook zoals Hauber Holtzappel typeerde, Nico stond het afgelopen jaar steeds klaar, wanneer A.F.C. in welke voorm ook, een beroep op hem deed. Nico, wij hopen, dat je nog vele jaren je krachten aan A.F.C. zult blijven geven. Het diner zelf kunnen wij in elk op zicht geslaagd noemen. Onze A.F.C.-familie werd dezer da gen ook weer uitgebreid door de ge boorte van een dochter bij de heer en mevrouw Bessem-Mellegers, en een zoon bij de heer en mevrouw Quint - Eweg. Ook vanaf deze plaats aan beide families nog onze hartelijke ge lukwensen. 11 Januari j.l. bestond de voetbalver eniging Kennemerland 30 jaar, bij welke gelegenheid wij onze vrienden P. Heimig, Ohlders en vele anderen van harte feliciteerden en hun ook voor de toekomst nog veel succes toe wensten. Over onze voetbalprestaties zal ik niet uitweiden, A.F.C.-Zeeburgia 1-0, Vo- lendam-A.F.C. en Elinckwijk-A.F.C., beiden 3-1; ik neem zonder meer aan, dat hierover elders nog wel geschre ven zal worden door meer „technische mensen". In de loop van Januari, bereikte ons het minderprettige bericht voor A.F.- C., dat Nico Neseker ons gaat verla ten. Weliswaar wel niet voor altijd, doch wij zullen hem helaas als secre taris van de jeugdcommissie moeten missen. Nico wordt door de Ballast Mij. uitgezonden naar Bangkok voor ongeveer 1 jaar. Wij wensen Nico veel succes in z'n nieuwe maatschap pelijke positie, en hopen dat hij in Bangkok nog voldoende tijd zal vin den, de verrichtingen van A.F.C. te blijven volgen. Nico, nogmaals, veel succes! En tot slot, onze voorzitter, de heer Hauber, vertoeft momenteel in een kliniek in Parijs voor een kleine ope ratie. Gerard, ik hoop, dat als deze Schakel verschijnt, je operatie niet alleen gunstig verlopen is, maar je inmiddels reeds weer gezond en wel in ons midden bent. VAN TEUNENBROEK In de eerste plaas een woord van af scheid aan ons aller vriend N. Nese ker; de volgende Schakel bereikt hem misschien niet meer in Holland. Nico, ik geloof wel namens jeugd commissie, jeugdleiders en ook onze jeugd te spreken als ik je hartelijk dank zeg voor het vele werk door jou verricht en de meer dan genoeg'lijke samenwerking die er altijd tussen ons als commissie is geweest. Anderen zullen misschien spreken of schrijven over de voetbalkwaliteiten gedurende het lidmaatschap vanaf je adspiran- tentijd tot de ambassadeurs van de A.F.C., maar in de twee jaren, dat ik het genoegen had met je samen té werken, heb ik voldoende gelegenheid gekregen, om je als mens en clubman te waarderen op een ander terrein. Ik zelf weet er nu van mede te spre ken, dat lid van een elftalcommissie heus geen sinecure is en dat, als het goed gedaan wordt, er heel wat tijd mee verloren gaat en nu is het eigen aardige van de zaak, dat je het in derdaad altijd goed gedaan hebt, bij jou is het nooit half werk geweest, maar alles was steeds in de puntjes geregeld. Het meeste werk in de com missie is door jou gedaan en een feit is, als men het over de jeugdcommis sie heeft, zeg dan Neseker. Wij allen vertrouwen dat deze periode ook voor jou prettig is geweest en hopen, als je eenmaal in je nieuwe werkkring bent aangekomen, dat je met genoe gen terug zult denken aan je tijd als jeugdcommissielid. Ik zelf ben ervan overtuigd, dat je in je nieuwe omge ving zult slagen en ik meen namens allen te spreken wanneer ik Nico en Jo het allerbeste toewens in dat verre, warme land. Nu nog iets over voetbal, onze jeugd heeft niet slecht overwinterd. Adsp. II wonnen met 8 man (1-0) van hun te genstanders, een prestatie, waar we trots op zijn, want er is die dag ge- werk en gezwoegd en dat geeft de grootste voldoening. Adsp. V speelde gelijk (0-0) wat ook een behoorlijk resultaat was en Zon dag 4 Febr. zagen we Jun. II met 8-1 de Spartaan inmaken. Enige Schakels terug schreef ik over Jun. II, dat het geen slecht elftal was, als er maar gewerkt werd, en zie hier het resultaat; in de nieuwe afdeling worden we kampioen jongens, afge sproken. D. STEEMAN Hoe zal het zijn, wanneer ik weer zal [zitten op A.F.C. achter het raam bij Pijl? Hoe zal het zijn, als ik hen weer hoor [vitten daar op de trap, in d'ouwe [kankerstijl Hoe, als ikzelf weer eens zal kunnen [flitsen achter een bal, op 'n echt, heus [voetbalveld Kan switchen zonder... overmatig [switsen Hoe vaak zijn deze vragen niet [door hen gesteld? Die „hen" zijn zij, die telkens ons dit [schreven; de jongens overthere, de Heren [Zeventien. Eén, die de vraag óók stelde, is [gebleven; zijn A.F.C. zou hij nooit wederzien. Toch zal op deze grounds ook hij zijn [in ons midden als straks de Reünie gehouden wordt. Waar, naar wij hopen, niemand zal [ontbreken der Heren Zeventien. Die staan zal [in het teken Van wat „Verenigen" vermag in [onze mooie sport! A. B. MELCHERS

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 2