tJstcïïïï h Uit het vooronder m 7 Plaatsverv Redacteur: W. G. Staats, Churchill-laan 25a -* 29e Jaargang Februari 1951 ©it is de Schakel, die komt binden ©e oude club aan d' oude vrinden. Voor de tweede maal moet de Schakel het doen zonder de kroniek van onze voorzitter Uit de kapiteins- hut. Onze gezag voerder heeft na melijk dit door luchtige verblijf geruild voor een ziekenkamer in de Clinique de Neu- illy te Parijs en het zal nog wel even duren voordat hij zijn plaats op de commandobrug weer heeft ingenomen. Uit het vooronder klinkt daarom al lereerst de hartgrondige wens, dat hij daar in dat verre en gevaarlijke Parijs de volkomen genezing mag vinden, die hij er heeft gezocht, en dat hij, binnen de vastgestelde termijn te ruggekeerd, de zucht van verlichting mag horen, die de A.F.C.-ers zullen slaken als hun eerste elftal in veilig heid is. Voetbal En daar zijn we op het ogenblik nog niet aan toe. Twee nederlagen in suc cessie (het resultaat tegen Water graafsmeer weet ik nog niet)beide met 3-1, maken op het ogenblik dat ik dit schrijf onze positie op de rang lijst uiterst precair. En nu mag men zeggen dat zowel tegen Volendam als tegen Elinckwijk de eerste minuten ons noodlottig zijn geworden en dat we met een beetje geluk wel een ge lijk spel hadden kunnen behalen, een feit is het, dat ons spel in beide ont moetingen nog veel te wensen over liet. Met name het gebrek aan tempo werd ons funest. Ondanks alle wijze lessen en ingehamerde grondbeginse len, hielden vele spelers de bal te lang bij zich; in plaats van „een hekel aan de bal te hebben, de bal die gloei end heet is", zoals Aad van Leeuwen dat eens uitdrukte, en hem daarom onmiddellijk af te geven, konden ze haast niet van dat ding scheiden; ze .brachten" hem in plaats van hem te trappen. Daardoor raakten ze de bal in acht van de tien gevallen kwijt, of ais ze hem eindelijk afgaven, stonden de medespelers gedekt, zodat een te genstander hem kreeg. Volendam en Elinckwijk stelden daar een heel simpel spelletje tegenover: meteen de bal nemen, vaak in de vlucht nog, met verre passes door het midden of naar de vleugels, en dan maar stevig doorsjouwen en schieten. Niet bijster fraai, maar doeltreffend: 3-1. Wij zullen uit een ander vaatje moeten tappen, als wij ons tijdig vei lig willen stellen! Festiviteiten Sinds de vorige Schakel is er in ons clubleven niet veel wereldschokkends gebeurd. Ons jaardiner op 18 Januari in de prettige entourage van het I.C.- C was bijzonder gezellig en vooral dank zij de kostelijke liedjes van Wim Staats erg geanimeerd. Het is toch altijd een opwekkend en hartenver- warmend schouwspel, daar alle func tionarissen van A.F.C., van de aller jongste tot de ouderen, op de ver jaardag van hun club aan één tafel verenigd te zien. Wel is waar is, door de natuurlijke ontwikkeling der din gen en door de uitbreiding van onze club, het oorspronkelijke karakter van reünistendiner ietwat in het gedrang gekomen, zodat het vooral voor vele ouderen iets van zijn bekoring moet hebben verloren, aan de andere kant heeft het iets gewonnen aan jeugd en frisheid, doordat nu allen, die op een of andere manier hun tijd en kracht in dienst van ons goede oude A.F.C. stellen, gelegenheid krijgen, hier te zamen te zijn. Zo is geleidelijk ons jaardiner een meer getrouwe afspie geling geworden van de verscheiden heid in ons verenigingsleven, dat im mers zo gezond en levenskrachtig blijft juist door het voortdurende en bevruchtende contact tussen de be zonken wijsheid van de ouderdom en de frisse energie van de jeugd. De strijd In de grote voetbalmaatschappij is de strijd amateurisme-professionalis- me in volle gang. De afgelopen maand heeft ons artikelen, brochures, lezin gen, aetherforums en persconferenties gebracht, die het vraagstuk nog ge compliceerder hebben gemaakt dan het al was. Natuurlijk is A.F.C. voor 100% of om met Siem de Waal te spreken voor 150% - amateur. Dit in antwoord op een vrij onduidelijk stukje in een Beverwijks blad. Maar men kan het hoge en ideële stand- punt van de pur-sang amateur delen zonder daarom de volkomen begrijpe- (vervolg pag. 7)

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 1