b Meineketi'ó !Ble% Mixed Pickles Drinkt Café Restaurant Amstelveenseweg Het meest getapt Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRs, houöt 6e schakel in stanó Geen voetbal Wat is AFC toch een aardige club, als er maar niet gevoetbald wordt. Nadat we voor de poorten van de me teorologische hel nog een wedstrijd hadden meegepikt de beroemde 5-2 overwinning in Enkhuizen, toen de eerste sneeuw begon te vallen zijn we van het voetballen af-. Hoe heerlijk is het nu in AFC-kringen te vertoeven. Elftalcommissieleden durven zich als gewone burgers on der de massa te vertonen, bestuursleden kijken niet meer schichtig om, of er ergens een lid van de oppositie ze staat op te wachten met een stengun en de spelers drinken weer openlijk hun borreltje en met stiekum. AFC wordt werkelijk op z'n best, als de Zuidelijke Wandelweg op een gletscher begint te lijken en het clubhuis een oase van gezelligheid is in een onafzienbare sneeuwwoestijn. Kienen Alle oude tradities in AFC komen veel beter tot hun recht, als we ons niet behoeven op te winden over com petitiestandjes De Kienavond op 23 December was diuk bezocht en Jan Snelleman was weer een voortref felijk animateur" en enthousiast spelleider. Eén opmerking echter: wordt er tegenover de jongeren- met té'wild opgeboden voor de kaarten? Ik begrijp best, dat de Commissie met fraaie prijzen voor de dag wil komen en behalve de in dank aanvaarde cadeaux die prijzen moet betalen. Voor niets gaat alleen de zon op en vraag dan in Holland nóg niet hoe. Maar aan de andere kant blijft het opbieden slechts tot enkelen beperkt. Zou Jan Snelleman s vruchtbaar brem hier geen tussenoplossing weten? Overigens bleek er een soort corrigerende Vrouwe Fortuna op te treden, want er vielen opvallend veel prijzen bij de „eenlingen". Zwemmen En toen ging AFC zwemmen. Niet zwammen, zetter, want dat zou geen aparte vermelding waard zijn, maar zwemmen. Zo maar in het water. Onze medewerkster „aangetrouwde" de motor van de aloude H.D.Z. had een zwemfeest georganiseerd en daarbij de originele gedachte gehad, om Ajax, Blauw Wit, V.V.A. en A.b .C. uit te nodigen elkaar met estafette-zwemmen te bestlijden. A.F.C. bleek beter met water te kunnen omgaan dan boze tongen van onze club wel eens beweren en pikte een eerste en een tweede prijs in. Die .aangetrouwde" mogen ze in de H.D.Z. wel in ere houden. Tijdens de Nieuwjaarsreunie wachtte ze haar kans af en toen de stemming, ondanks het barre winte weer, honderd graden in de schaduw werd, nepte ze ons allemaal voor het donateurschap van haar club. Het ging zo ontwapenend charmant, dat niemand „nee durfde te zeggen. Nieuwjaar Die Nieuwjaarsreunie bewees weer, wat traditie vermag. Zoals de tapir bij het ondergaan van de zon langs de rand van het woud naar zijn dagelijkse drinkplaats gaat, zo begeeft de AFC-er zich op Nieuwjaarsdag naar De Nieuwjaarswens was wegens indispositie van Jaap a Cohen, op het laatste nippertje in elkaar gedraaid door Nic Holzappel. Zijn prachtig rhythme-gevoel en zijn „inside"-wetenschap van wat er in AFC te koop is, lever den een Nieuwjaarswens op, die klonk als een klok. Over Wim v. d. Marei als Thomasvaer en Tony a Cohen als Pieternel kunnen wij kort zijn. Goede wijn behoeft geen krans! Goed idee De Volewyckers" heeft een goed idee aan de hand gedaan, dat de Bond heeft overgenomen. Iedere club tobt 'er mee. dat spelers en publiek nog steeds niet aan de nieuwe benamingen der vroegere onderbonden welke benamingen ook al weer tien jaar oud zijn! kunnen wennen. Wanneer de bladen en de radio dan ook melden, dat de wedstrijden van de KNVB afdeling Amsterdam zijn afgelast, dan zijn er steevast hele volksstammen, die denken, dat de in Amsterdam vastgestelde KNVB-wedstrijden zijn afgelast. Op voorstel van de Volewijckers zijn de oude namen (Amsterdamsche Voetbalbond, Haagsche Voetbalbond etc.) weer ingevoerd voor de radionieuwsdienst. Voor onze spelers komt de regeling in de practijk op het volgende Het eventueel afgelasten van de wedstrijden voor onze KNVB-elftallen (1 t.m. 4 dus) en de lagere elftallen, die in de Zondagcompetities van de AVB uitkomen, wordt bekend gemaakt in de nieuwsuitzendingen van Za terdagavond 6 en 7 uur. Het eventueel afgelasten van de wedstrijden van de Zaterdagcompetities wordt bekend gemaakt in de nieuwsuitzendingen van Vrijdagavond 6 en 7 uur. hoek Stadionplein 9

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 9