Thomasvaer en Pieternel Begunstiging van onze aöveRtee.RöeRS, houót öe schakel in stanö ïliomasvaer Al kwam ook in de Administratie Een nieuwe man op 't oude plaatst. Jacques Mellegers, kersvers echtgenoot, Werd in die nare baan gepoot. Pieternel 'k Vrees dat het hem gauv. zal berouwen... Thomasvaer Bedoel je 't baantje of het trouwen Pieternel Daar geef ik niet eens antwoord op; Dat vind ik een te flauwe mop, Vooral omdat door zoveel leden Het huw'lijksbootje werd betreden. Behalve Jacques was 't Coen Colijn Die ook graag bruigom wilde zijn, Net als Jaap Suyver, Wally, Thonus; 'k Hoop, dat geluk hun aller loon is. Thomasvaer Ook Postmaa en Willy van den Berg Vonden het huwelijk niet zo erg. En Dodo, captain van het tweede, Is ook naar het stadhuis gereden. Mag steeds hun bootje rustig varen Met goede wind op kalme baren. Maar Pieternel, hoe staat 't dit jaar Toch met die goeie ooievaar? Is dit zo veel begeerde beest In het A.F.C.-gezin geweest? Bracht hij in onze kring zijn klantjes En boekten wij weer aspirantjes? Pieternel Ja Thomasvaer, we kunnen voort, Want Geelhuysen, Joop van der Voort, En Kalsbeek en Dick Disselkoen Zie 'k nu het luierwasje doen, En ook Jo Wijnand Thomasvaer Hou je stil! Ik weet al wat je zeggen wil! Die Joop; ik ga er haast van bloien... Ook in de herfst bloeien soms rozen... Pieternel Je draaft weer door. Mag 'k voortgaan, ja? Jo Wijnand die werd grootpapa. Thomasvaer Goddank; ik dacht al een mirakel, Maar 't is alleen de dèrde Schakel Die aan de ketting werd geklonken. Pieternel Ook Wildschut werd een zoon geschonken, En Chris Geluk, Bakker, Cor Kerker Maakten onze familie sterker, En in September nog, toen kwam Voort 't materieel een timmerman. Thomasvaer Dat heb je heel precies verteld Ik ben nu weer gerustgesteld En 'k zie de toekomst tegemoet Voor A.F.C. met blijde moed. Thomasvaer 'k Vrees slechts, dat al 't babygekrijs De spelers soms brengt van de wijs, Dat het hun concentratie breekt, Wat zich dan in de wedstrijd wreekt. Pieternel Dan zou je onze lui slecht kennen! Om ze aan veel lawaai te wennen Tot oefening der concentratie, Kwam er een geluidsinstallatie, 't Verhqogt ook de gezelligheid. Ja, wij gaan mee met onze tijd. Zeg nu eens of zoiets geen bof is! Thomasvaer Als 't maar niet net zo'n reuze-sof is Als 't licht hier, waar met veel reclame De Philips-mensen destijds kwamen. Voor Philips werd hier het devies: „Ik kwam, ik zag enik verlies". Pieternel Wat trek je ouderwets van leer! Wat ga je weer eens flink te keer. Je staat hier niet meer op je trap! Thomasvaer Nou ja, het is toch ook geen grap Zo n som uit onze kas te stampen Voor een paar hoge schemerlampen! Pieternei Goed dan. We zullen 't hierbij laten En gauw over wat anders praten. Weet jij nog wel Thomasvaer Do you remember Pieternel Hoe leuk het was op 2 September? Toen zag Dick Bessem Abraham. Thomasvaer Woont die meneer in Amsterdam Daar zijn, het is maar dat je 't weet, Die Abrahammen bij de vleet. Pieternel Weet je 't niet, domme Thomasvaer; 't Betekent: Dick werd 50 jaar. Thomasvaer Oh, hou je stil; nu weet ik 't weer. Zo'n feest beleef je vast nooit meer. Een grote groep van goeie vrinden Konden maar niet het einde vinden En tot in 't holst van de nacht Werd Dick zijn halve eeuw herdacht. Pieternel Ja, A.F.C. is wel bekend Om zijn gezellige vrienden-bend, Pieternel Waarin geen mens zich ooit verveelt. Maar werd er voetbal ook gespeeld? Hoe ging 't in 't afgelopen jaar? Thomasvaer Oh, Pieternel, dat 's voor mekaar, Het derde is gedegradeerd. Maar verder liep er niets verkeerd. Pieternel Ik heb jou aardig in de smiezen: „Tout va trés bien, oh ma Marquise" Ons derde elftal de sigaar, En jij zegt: Nou, dat 's voor mekaar Thomasvaer Ondanks versterkte degradatie Behield het eerste een veilig plaatsie, Het tweede hield de middenmoot; Van 't vierde was 't succes niet groot. Pieternel Jij hebt nu wel gemakkelijk praten Maar 'k vind het magere resultaten. Is er geen greintje perspectief?

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 4