Thomasvaer en Pieternel Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houót öe schakel in stanö Pieternel Misschien vind jij 't een beetje mal, man, Maar 'k denk ineens aan Gerrie Stallmann; Ik weet niet hoe ik daaraan kom. Thomasvaer Die heeft een kokkerd als een bom! Die neus, die is hier ook verschenen Als snotneus op twee waggelbenen. Hier is hij aardig opgevoed: Zijn kruippakje werd voetbalgoed, Zijn zuigfles werd, na een paar jaren Verruild voor een kruik ouwe klare. Pieternel Dat voetbalgoed is alle dagen Door hem met ere dan gedragen! Aanvoerder van het eerste elftal Dat is een functie op zich zelf al: Steeds zwoegen en geen cent bombarie! Thomasvaer Dat zagen wij in Februari. Hij speelde tegen H.V.C. Zijn 200-ste wedstrijd mee Voor 't eerste, en het ging fameus. Je haalt wel de driehonderd, Neus! Pieternel In A.F.C., dat is wel gek, Daar is aan Neuzen geen gebrek. Neus Wijsneus deed iets wat heel naar is, Bedankte als eerste secretaris, Nadat hij dertien lange jaren Ons scheepje mee heeft helpen varen, En het langs klippen en door orkanen Zijn eigen weg heeft helpen banen, Zijn eigen koers heeft helpen vinden Ondanks grillige tegenwinden. Thomasvaer Maar in 't Bestuur bleef onderwijl Het aantal neuzen goed op peil, Want Gerrie nam, dank zij zijn praats, Op een vacante zetel plaats. Achter de groene tafel doet Hij 't, net als in het veld, heel goed; Hij werkt, hij zwoegt, hij zit er op; Ook daar gebruikt hij flink zijn kop! Pieternel Helaas was het niet Nol alleen Die dit jaar uit 't bestuur verdween, 't Verloor, en dat was ook niet mooi. Penningmeester Jo Nestelroy, Die- ook zijn koperen jubilee Vierde in dienst van A.F.C. Zijn zakelijke nuchterheid Verborg heel wat gevoeligheid. Uit zijn brein is 't idee ontvloden Van het Fonds der Bijzond're Noden. Thomasvaer Ja Nel, een hart als van een vorst Klopt in die brede mannenborst, 't Bestuur verliest in deze vent Een zeer gewichtig element, Een aderlating die het kreeg: Hij liet ineens twee stoelen leeg! Pieternel Die brede plaats werd ingenomen Door een van onze trouwste zonen, Een oude Nobelprijswinnaar En jarenlang de steunpilaar Van onze Indië-Commissie. Een grote kracht, die Siem, dat is-ie Thomasvaer Met Siem de Waal zal het wel gaan, Hij kan ook haast twee stoelen aan! Hij moet geen praatjes en gedonder. Hij schiep een rekenkundig wonder En geeft zich, dat is wel bekend, Voor honderdzeventig procent. Pieternel Nou Thomasvaer, neem jij daar dan Maar eens een duchtig voorbeeld an, In plaats van op de trap te kletsen En staan te kankeren en te zwetsen, En daar de spelers af te kraken Omdat ze niet steeds goaltjes maken, Doe net als Siem en zijn getrouwen! Steek zelf de handen uit de mouwen; Pieternel Doe zelf iets en werk zelf eens mee Voor 't trouwe A.F.C. Thomasvaer Je taal is wel gespierd en pezig, Maar, Pieternel, 'k ben nu toch bezig! 'k Heb wel eens op de trap geklest Maar 'k doe op mijn beurt óók mijn best. Zo is 't met al die kankerpitten: Ze mogen soms* wel eens wat vitten, Maar raakt een ander aan hun club, Dan geven ze hem hurrie up; Dan vormen we een gesloten front Waarin je nergens spleten vond. Pieternel Och ja, je bent zo kwaad nog niet. Thomasvaer Heb je 't ook in de gaten, Piet Maar door dat kibbelen en zo raken we van ons a-propos. Waarover hadden we 't ook weer? Pietèrnel 't Bestuur dat liet een dubbele veer, Twee beste krachten raakte 't kwijt. Thomasvaer Dat heb je mis, mijn lieve meid. Weg zijn zij niet, die beide heren. Door hen naar hun verdienste te eren, Hun erelidmaatschap te geven, Zijn zij. verbonden voor het leven, Voor altijd vast aan ons gesmeed, en Zij blijven schakels in de keten. Pieternel Twee flinke schakels, dat is vast! Waarop het oude versje past: „Dit is de Schakel, die komt binden '.^De oude club aan d'oude vrinden". De oude Schakel, onze trots, Waarop wij bouwen als een rots, Ons clubblad, enig in het land, Ging over in een and're hand Thomasvaer Nou, and're hand dat is te sterk; Het bleef gelukkig 't zelfde merk. We houden onze oude portie, Slechts Wijnand-Jo werd Wijnand-Sjorsie. Pieternel Maar de oude Schakel houdt altijd Zijn goed cachet van degelijkheid

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 3