Nreuw/jaarsu/ensen van Thomasvaer en Pfeternel TEKST: J.N. HOLTZAPPEL PIETERNEL - MEVR. a COHEN THOMASVAER - W. v.d. MAREL BequnstiQinq van onze aöveRteeRÖeRS, houöt öe schakel in stanö Pielernel Waar blijft nu toch mijn Thomasvaer? Ik sta een hele tijd al klaar Om met hemnet als andere keren. Weer de revue te gaan passeren Van al wat er zo is geschied In A.F.C. op elk gebied. We zouden eens op tijd beginnen De meeste mensen zijn al binnen. En Thomasvaer, dat is bekend, Is altijd een precieze vent Als hij mij wel eens een keer staan laat Is 't dat hij hier te laat vandaan gaat. Maar dat valt hier niet uit de toon, Zoiets is hier al heel gewoon; Bij A.F.C. mag dat niet hinderen. Die mannen zijn net grote kinderen. Vergeten vrouw, gezin en tijd In 't Clubhuis vol gezelligheid Ze blijven sZondags zo lang plakken Dat zij de laatste tram niet pakken. (Thomasvaer komt de zaal binnen) Maar kijk, daar komt meneer net binnen. (tot Thomasvaer) We zouden toch op tijd beginnen Wat is dat nou weer voor een grap? Thomasvaer 'k Heb staan te praten op de trap. De trap, mijn lieve Pieternel, Daar vond ik weer het hele stel; 't Was weer zo aardig aan de gang En daardoor bleef ik er wat lang Maar wees nu maar niet langer kwaad; Ik ben toch zeker niet te laat Pieternel Jawel, dat ben je wel; maar 'k snap Dat jij niet weg kon van die trap. Daar hoor je zoveel wijze woorden Thomasvaer Als wij ons daar wat meer aan stoorden Dan werden wij in één seizoen Op onze slofjes kampioen! 't Bestuur, Commissiesknoeiwerk, broddelen Pieternel Je hebt weer lekker staan te roddelen! De beste stuurlui, Thomasvaer, Staan op dat trapje bij elkaar. Critiek op dit, critiek op dezen, Maar jij moest toch veel wijzer wezen. Pieternel Is er in 't jaar dat is verlopen Nooit iets geweest, dat ons doet hopen? Moet altijd alles afgekeurd? Is er dit jaar niets goeds gebeurd? Thomasvaer Maar Pieternel, mijn beste meid, Zoiets heb ik toch niet gezeid! Natuurlijk zijn er goede dingen Die iedereen in de ogen springen. Daarover praten is 'overtollig, En kankeren is veel te lollig! We menen het toch niet zo kwaad; We weten wel, dat alles gaat Zo goed als het maar mogelijk is, Maar, wat critiek dat houdt je fris Pieternel „Dat houdt je fris"Ik zou maar zwijgen. Wie vaak zo'n frisse douche moet krijgen Die verlangen op den duur Naar 'n beetje warmte en wat vuur! Thomasvaer Dat vuur, die warmte, niemand blust 'em, Die zagen wij bij 't elfde lustrum. Ons vijfenvijftig-jarig feest Is wel een groot succes geweest. Pieternel Er was een Jubilea-tea...... Thomasvaer Die duurde tot 's nachts over drie Pieternei In het Minerva-Paviljoen. We wilden het wel grootser doen, Dan zo'n eenvoudig kopje thee, Maar onze schatkist hielp niet mee Thomasvaer Die schatkist was juist aangedikt Door onze wedstrijd met Be Quick. Dat was iets moois, hè Pieternel, Herinner jij je dat nog wel? Geen wedstrijd in het land ging door Omdat het juist een beetje vroor, Maar óns veld was toch best in orde. Pieternel 't Is ook een groot succes geworden Een flink vol huis bracht geld in 't. laadje En dan, Be Quick kreeg op zijn baadje. Maar dit was niet het enig feest Bij die gelegenheid geweest. Het jaardiner werd weer gehouën Met zo een zestigtal getrouwen Als Nobelprijs kwam uit de bus Die Nigt Thomasvaer.Wat, Nicht? Je Tante, Zus! Pieternel Hou jij je mond toch eindelijk dicht! Ik heb het niet over jouw nicht. De Nobelprijs die kwam terecht Thomasvaer Oh, bij Gerard van Nigtevegt. Zeg wel „te recht" want 't was verdiend. Hij is de ware kindervriend; Hij snapt de jeugd en hun moeilijkheden. Die knapen zijn niet gauw tevreden Maar Gerard heeft met grote tact Die jongens steeds goed aangepakt. „De jeugd de toekomst" is de leuze; Die snotneusjes, die worden neuzen! 2

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 2