1^ .-SCHAKEL F.C Uit de kapiteinshut fl.7.( - Schakel 18 95 1951 Amsterdamsche Football Club 'Dit is de Schakel, die komt binden 'De oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: G. J. N Wijnand. Amazonenstraat 55'. Amsterdam Z. - Rlaatsverv. Redacteur: W. G. Staats. Churcliill laan 25a Administrateur J. Mellegers. Ceintuurbaan 121. Amsterdam-Z. Maandblad van de Amsterdamsche Football Club Postgiro 375600 Ned. Handel Mij. ten gunste van J. Mellegers Gem. Giro M 1883 Typografie: Drukkerij Job. Meijer Zoon. Kanaalstraat 132, Telefoon 80710. Amsterdam-W. 29e Jaargang Januari 1951 Nr. 6 Op Oudejaars avond weerklonk na de twaalfde to renslag de gebrui kelijke cérémonie protocolair: ge zondheid, voor spoed en gelukkig nieuwjaar. Het is en blijft het mo ment suprème. Het is de realiteit, die je even gevangen houdt. Je bent er even uit om straks weer bereid te zijn de gebeurtenissen in 1951 fier te doorstaan. Ook heb ik daarbij op het welzijn van alle A.F.C.- ers en A.F.C.-vrienden geklonken. Proficiat A.F.C.-familie, dat 1951 voor ons veel goeds mag brengen. Vanzelf heeft de club mij weer dade lijk te pakken, want er is in Januari weer een en ander te beleven. Na tuurlijk hopen wij op dooi, want na de verdienstelijke overwinning van „ons eerste" op 3 December 1.1. tegen West-Frisia is er, behoudcr.5 de in terne club escapades, helaas niet veel te doen geweest nu King Soccer tijdelijk het veld voor koning Thialf moest ruimen. Wat heeft A.F.C. en voetbal toch een belangrijke plaats in onze vrije tijd ingenomen. „Je kunt er haast niet meer buiten". Deze erkenning mani festeert juist in zo'n vorstperiode haar magnetische kracht. Het is geen holle phrase maar een voldongen feit, dat je iets mist als je niet meer naar A.F.C. kunt gaan. Alles wat een ge woonte van de mens geworden is, be hoort tot zijn levenswijze, zodat ook de Zondagsgang „der gewoonte ge trouw" strijk en zet naar het gezelli ge A.F.C.-home is. Precies als de man met het bolhoedje U kent dat type wel - die steevast elke Zondagmid dag om 5 uur op het hoekje zijn aperitief je savoureert. Hij kan er ook niet meer buiten. Dat is natuurlijk tegenover A.F.C. een onhebbelijke vergelijking, maar ik kan er vrede mee hebben, dat de samenhang tussen voetbalgeneugten en een aperitiefje in dit geval in één adem genoemd wordt. Het gaat bij mij en wellicht ook bij U om het ogenblik, dat wij weer gaan voetballen. Onze jongens zitten ge lukkig niet stil. Dank zij de niet ge noeg te waarderen belangeloze hulp van ons erelid Jo Nestelroy wordt er Dinsdag- en Woensdagavond in zijn recreatiezaal indoor-training gehou den. Onder leiding van Steeman wordt ernstig geoefend en het is een prettig verschijnsel, dat onze jongens ook hiervoor belangstelling tonen, waar van het resultaat op het veld eerst daags zal blijken. Met enig vertrou wen kunnen wij dan ook de komende wedstrijden tegemoet zien. Wij hebben een hechte onderbouw en ik doel zeker niet het minst op ons prachtige jeugdwerk. Ook op dat on- De Redactie van de wenst haar .directeur" (lastgever) de heer van harte geluk met zijn zes-en-vijftigste verjaardag. derdeel doen wij voor de grootste club geen syllabe onder. Bedenken wij wel voldoende wat een opoffering het moet betekenen (denkt TT eens aan het opvoeden van Uw eigen kinderen) om de aan de jeugd commissie toevertrouwde jongemen- sen in het goede en sportieve.voor te gaan met de wetenschap, dat de taak, die zij aanvaard hebben, een goede invloed op hun karaktervorming zal hebben en waaraan zij ook later in de maatschappij iets hebben. Daartoe be hoort veel tact en zorg, opdat deze jongens zich later met vreugde hun prettige voelbaljeugd herinneren, zo dat zij kunnen zeggen: „dat heb ik bij A.F.C. geleerd en daar heb ik mij goed bij bevonden". Onze jeugdcommissie is zelfs verder gegaan door een soort jeugdparlement in te stellen, dat ongetwijfeld het nut tige contact tussen jeugdleider en elf tal tot stand brengt. Zij weten dan (vervolg pag. 7, 3e kolom)

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 1