Nette en Nuttige Notulen-Notities I[a, die zwemmers! ze BeGunstiqinq van onze aöveRteeuöecs, houöt öe schakel in stanó Ja, wat moet je anders doen, om de glorie van A.F.C. te bestendi gen als er niet gevoetbald wordt? Uitgezonderd op voetbalgebied, zijn de AFC-ers berucht om hun dolzinnige prestaties, dus geen wonder, dat er 4 oude en 4 jonge stoere knapen gereed stonden om bij de H.D.Z. een verbeten strijd te voeren om de titel snelst zwemmende voetballers van Am sterdam Ik ben nog stomver baasd, dat onze helden niet ten voeten uit in alle kranten afge beeld stonden, zó schoon waren Er was een God Neptunus op be zoek gekomen, maar toen hij Jac. Kohier aanschouwde, kreeg hij een minderwaardigheidscomplex en kreet: „Oh, had ik slechts zulk een Boeddha-model, dan had ik beslist óók een boezem, om jullie zwemsterren aan mijn hart te drukken Ik kreeg de sinistere taak, om Neptunus met behulp van twee luchtbalonnen de nodige embon point te bezorgen, maar toen hij Lenie Lanting en Hannie Termeu- len aan zijn hart wilde drukken, wilden die balonnen helemaal niet knappen, en daar was hij erg ver drietig over Maar schóón was het, die voetbal lers! En knetterhard gingen ze! Al die fonteintjes water tussen een macaroni van armen en benen dat waren beroemde voetballers. Ik hoorde een schone bloem zuchten: „Oh, zag je die Michels in het water? Dan is-ie nóg leuker dan op 't veld! Als onze jonge knapen dat horen, gaan ze oveschakelen op zwem men; trouwens, Tim, Jac. Kohier gaan alleen nog maar zwemmen, omdat hun ster daarbij niet ver bleekt en het voetballen zéér ver gankelijk is. We mogen niet mopperen, de Se nioren zijn met 2/10 sec. verschil op Ajax, No. 2 geworden, en de Junioren deden het nog beter door dank zij de geweldige eindspurt van Eric Linscheer No. I te wor den! Verschillende Amsterdamse Clubs hebben gemopperd dat zij /7\e wee lhet mij J kelflk g weersgesteldheden hebben mij dit keer zeer gemak- Jk gemaakt, daar er sinds onze laatste Schakel geen wedstrijd meer gespeeld is, en zodoen de over Voetbal zelf niet veel te ver tellen is. Niettemin zijn er toch andere belang rijke feiten te memoreren. Ook alweer door bovengenoemde omstandigheden was het trainen op ons veld bijna on mogelijk geworden, en waar het Be stuur ook informeerde naar een ge schikte localiteit om door indoortrai- ning onze spelers in conditie te hou den, overal zonder succes. Totdat ons Erelid, de Heer Nesteroy dit hoorde en spontaan voor twee avonden per week z'n recreatiezaal in z'n fabriek aan de Amsteldijk beschikbaar stelde. Ook nogeens vanaf deze plaats onze hartelijke dank Jo, voor deze prach tige geste. Wim Staats organiseerde in begin December voor 37 A.F.C.-ers een be zoek aan Toon Hermans in „Alle gek heid op een stokkie". Dit was weer op de hem bekende wijze georgani seerd. Gefeliciteerd. Verder herdachten de heren de Mun- nick en Dr. Hofstede in de loop van December respectievelijk hun 50e en 60e verjaardag, en bij het behalen van deze mijlpaal in hun leven, feliciteren wij deze heren ook vanaf deze plaats nog eens en wensen hun nog vele ja ren in goede gezondheid. Ons lid, de Heer Leo Horn, werd op de lijst van Internationale Scheids rechters geplaatst. Leo nogmaals van harte geluk gewenst met deze benoe ming. Kienen was kien. Verder hebben wij twee zeer geslaag de kienwedstrijden gehad, n.l. Zater dagmiddag 16 December j.l. voor de jeugd; hieraan namen circa 85 jon gens deel, die door onze actieve jeugd commissie buitengewoon goed geor ganiseerd was en voor de Senioren en Donateurs op Vrijdagavond 22 De cember j.l. onder leiding van de on volprezen Jan Snelleman. Bij deze kienavond was ons clubhuis propvol, de clubavondcommissie alle eer voor hun werk. Sport. 2e Kerstdag speelde Wim Feldmann als linkshalf mee in het Amst. elftal tegen de Zwaluwen, waarin hij één der beste was, Joop Zimmerman was reserve. Hoewel de sneeuw zo goed en zo kwaad als het kon opgeruimd was, was het veld zeer moeilijk te be spelen. Alleen de technisch bekwame spelers kwamen er aan te pas, en het was prettig te zien dat een van deze jongens, onze Wim was. Last but not least onze zwempresta- ties Zaterdag 30 December j.l. ter gelegenheid van het zwemfeest der H.D.Z. Onze Junioren behaalden de le prijs, voor Ajax, Blauw-Wit en V.V.A. en de Senioren de 2e prijs te gen dezelfde tegenstanders. Prachtige prestaties in dit sterk bezette tour- nooi. Onze leden brachten twee fraaie vaantjes thuis die een waardige plaats in ons clubhuis zullen krijgen. Nu ik m'n bijdrage voor deze Schakel schrijf behoort de Nieuwjaarsreunie in ons clubhuis reeds tot het verle den. Er waren vele leden, doch jam mer is het, dat er tegenwoordig zo veel oude A.F.C.ers ontbreken, niet alleen voor ons, de club, doch ook voor hen zelf; nu hebben zij de prachtige Nieuwjaarswens van onze onvolpre zen 2e Voorzitter, Nico Holtzappel, gemist, vlot voorgedragen door Tho- masvaer en Pieternel (Mevrouw a Cohen en de heer v. d. Marei). Alles bij elkaar een avond die velen niet graag gemist zouden hebben. Namens het Bestuur dank ik allen voor hun vriendelijke wensen bij de jaarwisseling en wederkerig hopen wij dat 1951 voor alle A.F.C.ers en voor onze sportvrienden in den lande, zo wel persoonlijk als zakelijk en op sportgebied, een gelukkig jaar zal zijn. VAN TEUNENBROEK niet gevraagd waren, maar weest gerust, voetballers, einde 1951 komt er bij de H.D.Z. weer een zwem-Arol, voor alle le en 2e ktassers van Amsterdam. Dus tijd genoeg om te trainen Jan Steensma, Teun van Veen en Jan de Waal hebben hun accorde ons door het zwembad laten jube len; thuis hebben we de zaak voortgezet maar dat kostte ons een lamp met marmeren schalen; daarom heb ik zoveel AFC-ers Donateur van de H.D.Z. gemaakt. Oh, die zalige club EEN AANGETROUWDE 13

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 13