Er ku/amen laatst een paar Italianen op bezoek MAAR HET STUITTE AF OP EEN ROOIE BROEK BequnstiQinQ van onze aöveRteeRöeRs, houöt öe schakel in stanö e belangstelling van het buitenland blijft vooralsnog meer speciaal gericht op onze goede voetballers dan op goede roomboter, kaas, eieren en Hollandse wasknijpers. Het is niet te geloven zoveel Neder landers er naar dat buitenland ver trekken. Na het dagelijkse praatje met de Jonkvrouwe over artikelen, die duurder waren geworden en de huur die weer zo ellendig hoog was opge slagen kwam' het gesprek op Abe Len stra. „Stom" vond de Jonkvrouwe, maar ik vertelde haar, dat er nog zoiets be stond als eergevoel, en dat het niet onwaarschijnlijk mocht geacht wor- dne, dat het peil van het Heerenveen- se eergevoel hoger moest worden aan geslagen dan het Amsterdamse of Rotterdamse. „Maar," vroeg zij, „zou jij nou, als je een aanbieding kreeg van laten wij zeggen Paf. Toen ging de belkort, doch veel betekenend. En wie beschrijft mijn grenzeloze verbazing, toen daar op onze stoep twee levensgrote Italianen stonden. Nu is onze stoep wel niet zó groot maar twee Italianen kunnen er nog wel op. Ik stond paf. Bij nader inzien is paf eigenlijk een zwakke uitdrukking voor het weergeven van mijn gevoelens op dat moment. Natuurlijk kende ik mijn eigen voetbalcapaciteiten voldoende, ofschoon door onze E.C. niet altijd op volle waarde geschat, en wist ik dat er reeds lang op mij werd geloerd. Maar in éne twee Italianen, compleet met ragfijn snorretje, spierwitte tan den gitzwart haar op mjjn eigen stoep. Dat komt een hallucinatie na bij. Kunt U zich dat levendig voor stellen? Ja? Fijn! „Mogen wij de „Jhr." spreken," vroeg een van hen in het zuivere Italiaans, dat ik hier voor het gemak even voor U vertaal. Trouwens, met dat Italiaans ging het vrij vlot. Eenmaal voorgesteld aan de Jonkvrouwe en met behulp van een eenvoudig zakwoordenboekje en een rekenmachine bleken deze Zuiderlin gen gevoel te hebben voor (beltalen- kennis. Tonnen Het kwam in het kort hier op neer: de heren waren scouts van de Spag hetti Boys uit Turijn en boden mij een bedrag van twee ton ineens met een weeksalaris van drie meijer plus een kilo macaroni. „Op welke bank ik die twee ton wilde hebben". Nou, het liefste op die bank in het Vondelpark, de tweede van links, zo dat je de van Eeghenstraat uitkomt, recht tegenover het thee huisje, zei ik, me het oog op onze ge leide economie. Maar niet 's nachts, dan zijn de hekken dicht." Woningprobleem Haar gingen zij mede accoord. De Jonkvrouwe serveerde thee en infor meerde langs haar reukorgaan naar de mogelijkheid van een woning. Ook daar was voor,gezorgd. Een oud kas teeltje van wijlen ene Mussolini was reeds opgeknapt en ingericht oin ons in het begin wat knap te ontvangen. „Is de tuin op het Zuiden?" infor meerde de Jonkvrouwe, maar een zacht duwtje tegen haar nylons deed haar, al was het slechts voor de lad ders, zwijgen. In mijn grandioze verbeelding zag ik mij met het volgend Oud en Nieuw kaarten naar AFC-ers en bekenden schrijven van: Groeten uit Turijn, ma ken het best, van Rossum en echtge note. Je kunt maar groot worden, al begin je met kleine bokbieroptocht- jes. „O, ja" vroeg ik nog „zou de naam van van Rossum de Gaulin geen be zwaar opleveren Mij dunkt, als ze weten, wat dat werkelijk betekent dan krijg ik iedere wedstrijd extra bewa king." „Nee, dat is geen bezwaar, neemt U b.v. Wilkes. Als U die naam langzaam uitspreekt klinkt het: Wil ik es? Nou, Faas die wil wel en die pikt daar de meeste goaltjes, ha, ha, ha,!!" Dat ha-ha-ha vond ik akelig onsym pathiek klinken. „Enfin" hernam ik, dan zal ik ze ook maar zonder be zwaar de goal inrossen, ha, ha, ha!!" Bij de gedachte alléén al kwam het Italiaanse schuim op hun lippen. Als je met die luitjes over goals praat kunnen zij niet op hun stoel blijven zitten; dan rammelen zij gewoon met bankbiljetten en contracten. Aardig veldje Natuurlijk had ik dat door en bood de luitjes iets sterks te drinken aan. „Géén koffie in 's hemelsnaam" kon ik mijn vrouw nog net naroepen. „Hoe groot is dat Stadion daar?" in formeerde ik. „Tachtigduizend mensen" zei een der Zuidelijke rovers. „Daar zal ik effe aan moeten wennen, bij AFC komen er meestal wat min der." Om kort te gaan, alles scheen voor elkaar; de contracten lagen op tafel en juist toen ik tekenen wilde, vroeg de Jonkvrouwe: „In wat voor kleur spelen de Spaghetti Boys?" Hadden die vrijers maar hun bruine bakkes gehouden, dan was er niets ge beurd, maar zij zeiden: „Gele kousen, bruin shirt en rooie broek". Geldsanering En dat deed de deur dicht bij het par lementJij in een rooie broek dra ven voor 80.000 mensen, en met gele kousen en in zo een onzalig braun- hemd, dat nooit, liever laat ik heel Italië omspitten, dan dat ik daar ooit mijn toestemming voor geef" gilde mijn adellijke gade en voor iemand het kon verhinderen lagen de twee ton in verscheurde contracten aan onze wiebelende benen. Zonder dit keer een mes te trekken verdwenen de Italianen. Als ijscoman netjes zo koud. Bij de Wolkenkrab ber hoorde ik ze nog razen, tieren en huilen. Als zij op de krabber hadden gestaan, dan hadden zij zich er af gegooid. Toen de schoorsteenvegers weg waren namen wij voor het slapen gaan nog een forse Cinzano wat olijven om in de stijl te blijven en twee aspirientjes. Voor iedere ton één. Droomkoninkje Daarna droomden wij zalig van knot sen van kastelen met lakeien, toren tjes, valken en vijvers. Tot de och tend toe. Toen werd er wéér gebeld. Ik sprong hef bed uit. „De Italianen!!" gikle ik. „Je doet het niet, versta je". Ik hoor het de Jonkvrouwe mij nóg naroepen. Maar het was de knecht van de huis baas met een kwitantie van de ver hoogde huur. Het had zo anders kun nen zijn. En dat alles en alleen om die rooie broek. JHR. VAN ROSSUM DE GAULIN (vervolg Eddy de Koster) der van de aanvoerder van Jun. 1 Eric Linscheer. Als deelnemer aan de senioren-esta fette was het me eveneens een groot genoegen het Bestuur tijdens de Nieuwjaars-reunie de tweede prijs te kunnen overhandigen. Iedereen heeft zo hard mogelijk ge zwommen, maar ook hier was het weer de laatste man, die er bijna voor zorgde, dat we ook hier de le prijs kregen, Eddie liep op de laatste man van Ajax, Michels, tot op handslag de achterstand in. Echter ere wien ere toekomt alle hul de voor Ajax, dat uit haar voetballers zulk een sterke zwem-ploeg wist te toveren. Tijd: Ajax 59.4, A.F.C. 59.6, 3. V.V.A. en 4. BI.-Wit. Al degenen die hebben meegewerkt, van hier af hartelijk bedankt, en mocht er weer zoiets voorvallen, dan hoop ik op jullie te mogen rekenen. Ook de H.D.Z. bedankt voor dit bui tengewoon leuke idee, waarvoor ook het publiek duidelijk enthousiast was. TIM. 12

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 12