QKEPeN uit het A.F.C.-gedoetje Als Eddy de Koster nog groter handen h rijgt, worden we één Bequnstiginci van onze aöveRteeRÓeRS, houöt 6e schakel in sianö Verloren. bij de Nieuwjaarsreunie. Enkele stembanden Een gezond verstand Een schaatsillusie Enige goede voornemens. Caledonia Op die onvergetelijke Nieuwjaarsdag manifesteerde zich een knaap, die blijkbaar een sterk heimwee naar Ca ledonia koestert. Hij is er geruime tijd mee zoet geweest ons van de voor treffelijke eigenschappen van deze landstreek te overtuigen. Hij bezong zijn liefde in melodieuze zangen op de piano, die zó begaan was met deze roerende uiting van gehechtheid, dat enkele noten lang niet meer de oude zijn. Overigens staat Caledonia bekend om zijn vriendelijk klimaat en innemen de bewoners. Ijs De afgelopen vorstperiode heeft di verse AFC-ers naar de schaatsen doen grijpen. Een AFC-er, die sportredac teur bij een snel groeiend dagblad is, ontmoette een clubgenoot, die jaren lang niet op de ijzers gestaan had. De redacteur bleek „gegevens" te zien in deze AFC-er, want de volgende morgen vond hij zijn pogingen uitge breid in de krant. Een cynisch ver haal over zijn capaciteiten, vrienden. Niettemin zal er in dit blad géén wraak genomen worden door bijvoor beeld zijn overigens begrijpelijke be langstelling voor dat opmerkelijk knappe dienstertje van „Het bruine Paard" te Purmerend, nader te be lichten Onze toegewijde „Zweetse" medewer ker Constant Knudde schrijft ons: „Geachte toehoorders: Ik wil niet zit ten griepen, maar hier in Zweden heerst een enorme griep. Mocht er in Uw land (is de seizoensuitver koop van gebiedsdelen al voorbij Neen, we confereren met Andorra over Marken, (Red.) geen sera zijn, dan adviseer ik de doelpuntenvirus. 't Helpt fantastisch. Alleen oppassen, dat U de keeper niet inent." Alphabet. „En," zo hoorden wij laatst iemand tegen een kennis zeggen, „hoe gaat het bij jullie met het S. S. S. „Och," sprak de kennis, „wij zijn nauwelijks aan het R. R. R. toe." De „oppositie' Vraag. „Begrijp jij nou," zei laatst een A.F.C.-er, „waarom wij vermakelijk heidsbelasting moeten betalen als we naar 't eerste gaan kijken?" (Vervolg Hoe prettig het leven enz.) 3e prijs spelen tegen Kampong, No. 3 uit de andere poule met als resultaat een schamele 11, gevolgd door 5 strafschoppen door 5 verschillende spelers van elke partij te nemen; de stand werd hierbij 44 en Kampong schoot zijn 5e tegen de paal en wij ach eigenlijk moet ik zwijgen, onze laatste en jongste Veteraan Luc Ny- dam nam de zijne, de keeper stopte half en tergend langzaam via de paal rolde de bal net achter de lijn en aldus op deze „grootse" wijze ging A.F.C. met de 3e prijs strijken. Com mentaar overbodig. Beslommeringen elders deden mij de prijsuitreiking missen, doch toen ik 's avonds om 10 uur weer in Deventer terugkeerde, de woorden U.D. (Utile Dulci het nuttige en het aangena me) in de practijk toepassend, ging de feestvreugde van het U.D. element, thans met dames nog ongebreideld verder. Hulde en hartelijk dank aan de wakkere Deventer-organisatoren. Binnen afzienbare tijd is A.F.C. aan de beurt als gastvrouwe en dit feest moge ons geleerd hebben op ons qui- vive te zijn en t.z.t. ook iets op touw te zetten, de hoofdstad van het land, die wij dan toch feitelijk in dit tour- nooi vertegenwoordigden, waardig. Laat mij niet onvermeld laten, dat Middelburg en H.B.S., die in hun resp. afdeling No. 1 waren, vaardig gestre den hebben om de le prijs, met als resultaat een zware doch verdiende overwinning voor de Hagenaren, die dus voor een jaar de hoofdprijs be zitten. Aldus, geachte jonge- en oude- of oudere lezers, en misschien ook lezer essen, dit is hetgeen ons wedervaren is en mij de inspiratie gaf tot de titel aan de kop van dit geschrijf. Laat ik eindigen met de volgende ontboezeming: In ben nu Ik eet vlees met En trek nog steeds mijn voetbalschoen met een EX-SPELER. Ter gelegenheid van het 65-jarig be staan van de Holl. Dames Zwemclub werden er Zaterdagavond, 30 Dec. zwemwedstrijden gehouden in het zwembad aan de Heiligeweg, waarin als bijzondere attractie een 4 x 25 m. estafette was opgenomen voor leden van voetbal-verenigingen. Via Mevr. Lotte Nesenberend kreeg ook A.F.C. hiervoor een uitnodiging, en het Bestuur verzocht mij een be hoorlijke zwemploeg te willen vormen. Na twee oproepen meldden zich in totaal 8 senioren en 5 junioren aan, waarvan ik er 4 van iedere groep kon gebruiken. Om de sterkste hieruit te halen kre gen we door bemiddeling van onze oude zwemcrack Jacq. Kohier Don derdag-avond 28 Dec. in het Sport- fondsenbad-Oost de gelegenheid de tij den van de verschillende deelnemers op te nemen, waarbij we als aange name verrassing een tijd van 12.4 sec. van ons nieuwe lid Eddie de Koster voor ogen kregen. Na deze selectie werden de ploegen als volgt samengesteld: Junioren: 1. Paul Hom. 2. A. Swijghuizen. 3. H. v. d. Bergh. 4. Eric Linscheer. Senioren: 1. J. Kohier. 2. Nico Bijl. 3. H. Timmerman. 4. Eddie de Koster. Zo kwamen we dan ook Zaterdag avond aan de start. Als jeugdleider doet het me buiten gewoon veel genoegen te kunnen ver melden, dat onze jeugdploeg er in slaagde op Ajax en V.V.A. de eerste prijs weg te slepen, door goed zwem men van allemaal, maar in het bijzon- vervolg pag. 1 2, 3e kolom)

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 11