Hoe prettig het leven van een veteraan kan zijn 11Sz We toefden bij U.D. om eh te voetballen jj) - 1 eo BeQunstiqinc, van onze aöveRteeRöecs, houöt öe schakeL m stanö /a, zult U zich afvragen, is dat nu zo aangenaam Veteraan te zijn. In derdaad, want men kan dan als grote regel op een zekere staat van dienst terugzien. Om bij onze eminen te voetbalsport te blijven: vroeger volgde men één of andere club, een paar jaar later werd men lid en speelde in één van de lagere elftallen, tegenwoordig met dit verschil, dat men eerst adspirant, vervolgens ju nior en daarna Seniorlid wordt. Een ieder, die aan sport doet of gedaan heeft, herinnert zich later bijzondere gebeurtenissen of heeft speciale vrienden of kennissen. Is men dan lid van een club, dan tracht een ieder zoveel mogelijk te bereiken, voor zich zelf voor zijn club, al naar geaardheid en aanleg. Sommigen worden de club ontrouw door een meisje of verlo ving, anderen introduceren hun teer beminde in de club. Weer anderen verdwijnen definitief of tijdelijk door beroep of werkzaamheden en keren weer tot hun oude „liefde", de voet balclub terug. Eens stelt men dan vast, dat men Veteraan is geworden met alle geneugten van dien na meer of minder de bovenstaande factoren in het leven te hebben meegemaakt. Na deze, gezien onze beperkte plaats ruimte, grote inleiding wil ik dan maar zeggen hoe prettig het is om Veteraan te zijn en dan een uitnodi ging van het alom in den lande be kende U.D. uit Deventer te krijgen om aan het Veteranentournooi ter ere van het 75-jarig bestaan deel te ne men. En hoe! Op naar Deventer. ergens op een Zaterdagmiddag in November kwamen wij zeer vroegtijdig bij elkaar, werden kantoren vroeger ge sloten of werkzaamheden gestopt om op moderne wijze met vele wagens naar Deventer te trekken. Even pauze in Apeldoorn, waar wij enige goede oude Kampongvrienden ontmoetten ende eerste verhalen uit oude tijden waren daar. Inspectie-verkenning vervolgens te Deventer van de kamers in De Leeu- wenbrug en één en ander bleek keu rig in orde, dank zij U.D.-activiteit en nauwgezetheid van onze Vetera- nensecretaris Ben Bonkink. Op naar de velden!! Aan de slag. Als goede Amsterdammers werden we vlot in de feestkring van U.D. opge nomen en begroetten diverse vrienden van H.B.S., U.D., V.O.C., Kampong en Middelburg. Het lot bracht ons tegenover U.D. en na tweemaal een achterstand kwa men wij met een nette 22 uit de eerste strijd. Festiviteiten. /jAe Leeuwenbrug werd opge- Izocht en een 80-tal oud- voetballers begon een ge animeerd bitteruurtje en de preparatieven werden gemaakt voor ons gezamenlijk diner, waar vlot gespeecht werd, alle hulde aan het 75-jarig U.D. werd betoond, originele cadeaux ter hand werden gesteld en Voorzitter Hauber namens A.F.C. het woord voerde, aldus alle eer bewij zend aan de 75-jarige voor de uitno diging aan ons gedaan. De foto's, die die avond werden ge nomen, spreken boekdelen over onze feestvreugde en wij hopen binnenkort nog eens een Veteranenvergadering te hebben om die nog eens nader onder de loupe te nemen, want daar is reden toe. Als wij b.v. op die foto's zien, hoe Piet Bos in devote aandacht zijn tijd doorbracht en Roel van Nek in het andere uiterste oversloeg door zich in uitbundige vreugde daarnaast te laten fotograferen, dan is er voor het Vete- ranenbsstuur nog wel enige reden om hierop terug te komen t.z.t.ü En was het niet prettig, dat de oude Dis de inval kreeg om aan de Voor zitter van U.D. verlof te vragen voor een woordje door Arie Waayer te voeren. Arie toch, penningmeester van de Veteranen van A.F.C. (en hoe!!), heeft een prachtige staat van dienst in de voetbalmaatschappij achter de rug; eens keeper van het roemruchte Z.A.C., eens keeper van het Oostelijk elftal, thans oudste spelend Veteraan van A.F.C.; deze toch moest hier het woord voeren in het Oostelijk milieu en hij deed dit op zijn verdienstelijke bekende wijze. Tot diep in die Zaterdagnacht hebben wij de „discussies" voortgezet in de gezellige Leeuwenbrug-bar, met nette en minder pette mopjes, verhaaltjes, liedjes en een koele dronk. De toren van Pisa(!) ^•^-ondagmorgen, half tien: Re- j veilleü Gezellig ontbijt met moeilijkheden met eieren als je denkt dat de dop leeg is en je slaat er hard op en het ei blijkt nog gevuld te zijn met alle gevolgen van dien Op naar de toren van Pisa (weet U dat op de Markt te Deventer je je kunt verbeelden in Pisa te zijn?). Of was hier gezichtsbedrog aan de orde? Op datzelfde Marktplein op diezelfde Zondagmorgen wapperden daar vele rood-witte vlaggen ter ere van het rood-witte 75-jarige U.D., doch onze min of meer vermoeide hoofden, dach ten dat de Ned. Indonesische Unie functioneerde (wat wij allen zo gaar ne hopen), hetgeen een vergissing bleek te zijn. In lange auto-colonnes werd met pl.m. 80 man naar Gorssel getrokken, waar onze eminente gastheren een echt- Gelderse koffietafel georganiseerd bleken te hebben. Dit werd nog voor afgegaan door een rustige Sherry of koffie en daarna de Gorsselse feest zaal in. Hoe hebben wij genoten van de simpele boerendansen en hoe spontaan werden de dansen gebracht door de Gorselse boeren en boerinnen in hun typische klederdracht (waar mede zij ook elders komen, o.a. het afgelopen jaar in Denemarken). Har telijk dank aan organisatoren en ar- tisten. De derde prijs. Weer op naar de slag- d.i. do voetbalvelden. Zowaar gingen alle Gorseliaanse boeren en boerinnetjes ook mee en wat hebben wij van hen ongekunstelde levensvreugde gezien, toen zij zich spontaan met z'n allen op klompen op het voetbalveld begaven en een verschrikkelijke pret hadden door achter de bal aan te hollen en de meisjes gezamenlijk het doel gin gen blokkeren. Zo hebben zij zich op een bijveld de gehele middag geamu seerd op een ongekunstelde wijze. En wij Ach, misschien hebben wij de slechtste wedstrijd van ons leven te gen H.B.S. gespeeld. Bouke moest stoppen door een botsing en de moe heid zat ons te erg in de benen en met een smadelijke 30 moesten wij de vlag strijken en werd in onze poule H.B.S. No. 1, U.D. No. 2 en wij No. 3. Als gevolg hiervan moesten wij om' de (vervolg pag. 1 13e kolom)

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 10