1 What's in a sweepstake Van onze Hope en Toekomst BeQunstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Onze Zweetse medewerker schrijft ons: „Ik voel wel wat voor een sweep- stakie," vond neef Hubert, die, be houdens het grootste woord, ook steeds rijk was aan ideeën. „Met zijn drie-en-twintigen, een lekker potje kan dat worden," moedigde nicht Klasien deze nobele zaak aan. Trouwens, het was moord-gezellig in de huiskamer. Een enorme pot thee, klaasjes voor de ouden, zuurtjes voor de kindjes en dan die spanning, die leeuw zonder of met hemd, die vraag van „wie zou d'r winne?" Allemaal zo onontbeerlijk ten einde er een echt fijne Interland-middag van te maken. „Ja, wie zou d'r winne?" vroeg dan ook neef Hubert, die een vel papier inrichtte voor een gezellige sweep stake. „Daar gaat-ie dan. Henkie, jij bent de jongste, jij mag het eerst raden. Inzet een kwartje. „Vijf-nul voor België," zei Henk doodernstig, alsof er geen Keuze-Commissie be stond. „Wat, Kraak laat er geen vijf door," vond een tweede gegadigde, geef mij maar 3-1." En zo vulde de lijst zich met courante uitslagen, 1-1, 2-0, 33, dan enig gedrang en ontevreden gezichten van tantes en omes die „nou net toeval lig" ook 2-0 hadden willen raden. Doch alles ging op zijn beurt. Toen Oma aan de beurt was, stond er nog open: 5-5, 6-6 of iets dergelijks. „Ik doe het niet," mopperde Grootje, die 5-5 even belachelijk vond als de hon derd meter hardlopen in zes secon den. „Toe nou, Opoe," probeerde Hubert haar enthousiast te maken, „de gek ken trekken immers de kaart." Maar in het wilde geraas van al die familie leden ging die ondoordachte opmer king gelukkig verloren. „Mot Opa niet meedoen?" vroeg men ten slotte. Opa was al heel erg oud en had heus niet zo precies opgelet. „Opa, Belgie-Nederland; u kunt nog raden. Zes-zes of hoger, anders heb ben we niet." Opa bekeek de lijst, lachte hartelijk, keek een beetje me delijdend, hoewel met slimme oogjes en nam zijn kans. „Zeven-twee voor de Belgen!" zei Opa doodrustig, waarop er een alge meen homerisch gelach losbarstte. Ha, ha, ha, die Opa toch, wat een komiek, die Opa, die zit in de boot..." Toen begon de match in Deurne. Het lawaai in en rondom de luidspreker was niet van de lucht, maar Opa sliep de dut des rechtvaardigen. Alle scho ten tegen lat en palen, af- en goedge keurde doelpunten ten spijt, werden de weinige rustige momenten geken merkt door een machtig en sonoor gesnurk. De spanning was weergaloos. En toen het einde kwam, werd Opa rauw ge wekt uit een fantastische dut door enthousiaste, hoewel beteuterde fami lieleden. „Opa, je hebt gewonnen; hoe bestaat het: 7-2 voor de Belgen, hiep, hiep, hiep hoera voor Opaatje!" En Opa geeuwde eens rustig, bekeek de menigte met enige deernis en zei: „Jullie hebben geen snars sjoege van sport. Ik heb in me jeugd gekorf bald. Die Belgische Korfballers kenne d'r wat van. Geef mij die cente maar, dan drinken wij een neutje op de ge zondheid van ons Belgische Korfbal team." Waarop verbijsterd gedronken werd en Opa weer naarstig tekenen gaf van een diepe zin voor een pracht van een dut. CONSTANT KNUDDE Dit hebben wij voor U vertaald omdat het merendeel der A.F.C.-ers geen Zweets kent. Red. De afgelopen maand bracht veel re gen en zodoende weinig wedstrijden, maar met genoegen kunnen wij con stateren, dat Jun. I, adsp. 3 en 4 on geslagen bleven, we hopen en ver trouwen dat deze elftallen op de goe de weg blijven voortgaan en zo met hun trotse ongeslagen record, het jaar 1951 ingaan. Wij menen, dat we enige jaren terug moeten gaan, dat wij met drie elftallen er zo goed voorstonden bij de intrede van het nieuwe jaar. Uiterst jammer is het, dat R. Meyer en R. Kalkenhagen, de een wegens een blessure, de tweede om zijn werk zaamheden voorlopig niet kunnen spelen. Als de hergroepering van Jun I, een feit is geworden, vertrouwen we, dat ze beiden weer present zullen zijn. Ook het vertrek van J. Leurs naar elders, komt zeer ongelegen. Hij heeft zich, gezien de korte tijd, dat hij voor ons speelde, een nuttig en bekwaam speler getoond en was een prettige jongen voor zijn medespe lers. Natuurlijk is het 2e Jun. door deze wijzigingen verzwakt, maar het mag voor hen geen reden zijn, om de laat ste wedstrijd tegen de „Spartaan" te verliezen, integendeel, gezien hun kwaliteiten, moeten zij deze wedstrijd winnen. We eindigen niet op de laat ste plaats, dat nooit jongens. Een goede prestatie leverden Adsp. II door in Aalsmeer met 3-1 te winnen en wij vermoeden, dat het gesproken woord van de heer Czerno tijdens de rust in sterke mate daaraan heeft meegewerkt. Een aardig resultaat is en blijft het om in Aalsmeer te win nen, meestal brengen we het niet zo ver. Dat het 4e elftal zulke goede uit komsten boekt, dankt het in niet ge ringe mate aan de training van de hr van Embden op Woensdagmiddag en de elftal-commissie dankt nogmaals van af deze plaats, de leider voor zijn veel en nuttig werk en hoopt op zijn medewerking in de toekomst. Het 3e elftal van de Adsp. is voor ons min of meer een verrassing, we dachten niet, dat ze na drie wedstrijden nog ongeslagen zouden zijn, reden temeer voor de jongens om door te gaan met wedstrijden te winnen. De overige elftallen strijden met meer of minder succes en kunnen nog wel een plaatsje klimmen, alleen van Adsp. I verwachten wij meer, de voor hoede zoals ze is samengesteld, kan en moet meer doelpunten maken, dan kan de heer de Granje ook weer te vreden zijn. Zet 'm op en scoor jon gens. Over 't algemeen kunnen wij zeggen, dat de resultaten voor een deel goed en deels bevredigend zijn en dat we vol goede moed het nieuwe jaar in gaan. Een algemeen opmerking moe ten wij nog maken, het komt maar veel te vaak voor, dat men niet tijdig op de afgesproken plaats aanwezig is en dat werkt erg storend, zorgt van nu af aan, dat zo iets niet meer voorkomt. Wij willen deze laatste bij drage in het oude jaar besluiten na mens de Jeugdcommissie, het Be stuur, Ereleden, Jeugdleiders jon gens en verder de gehele A.F.C.-fa milie een vrolijk Kerstfeest en een genoegelijke Oudejaarsavond te wen sen. Moge het komende jaar goed worden, niet alleen voor ons, maar voor 't gehele mensdom. Het moge zo zijn. D. STEEMAN P.S. Nog even een paar standen: Jun. I 6 4 Adsp. III. 3 3 Adsp. IV 4 4 2 8 15-7 6 15-0 8 23 -0 Vooral de 0 spreekt boekdelen.

Schakels (clubbladen) | 1950 | | pagina 5