Een angstig „rouge ou noir" in deze competitie Regen, sneeuu/ en afgelaste u/edstnjden 1 3 Begunstiging van onze aöveRteeRöens, houöt öe schakel in stanö Sinds mijn laatste overzicht speelden we 3 wedstrijden, waaruit we 3 pun ten behaalden. Was er tijdens de wed strijd tegen Alcmaria Victrix (3-3) reeds een constanter vorm te zien, tegen Volendam, doch vooral tegen West-Frisia in Enkhuizen, de eerste returnmatch van dit seizoen, lag er zo'n bezieling in, ons elftal dat vol gens mij een draw tegen Volendam alleszins verdiend was geweest en het resultaat tegen West-Frisia zeker niet geflatteerd genoemd kan worden. Wat de wedstrijd tegen Alcmaria be treft, deze was er een met aardig spel van beide kanten, zowel voor, als na de rust. Alcmaria begon met de leiding te ne men, doch door goed doorsjouwen van Aad, was de stand spoedig gelijk. Na de rust namen wij eerst een voor sprong, doch er werd weer niet „door gebeten" en de gelijkmaker lag spoe dig achter Joop. Weer werd de lei ding hernomen, maar door onvol doende dekking bij een corner, lag de bal ten derde male in ons doel. Een paar scheidsrechterlijke beslissingen, deden de stemming in het veld een beetje onder het niveau dalen, doch we kwamen gelukkig voor beide par tijen) zonder ongelukken hier door heen. De week hierop weer thuis te gen de „Palingmensen". Bekend dat ze even glad zijn als die bedoelde beesten; zoals hierboven reeds gezegd, leek me een overwin ning voor een van beide partijen te grote beloning, maar ja, als het niet meezit, en er gaat een kwartier voor tijd zo'n ongelukkige goal in, dan heb je dat maar te nemen en je kunt weer een week wachten met punten ver zamelen. Iedere A.F.C.-er zag ons met angst en beven naar Enkhuizen gaan, in dachtig de 4-2 nederlaag in de eerste wedstrijd van dit seizoen op eigen veld geleden. Doch ziet, wat niemand had gedacht, gebeurde en met een élan (hadden we dat toch maar elke week, dan...) waarop West-Frisia geen antwoord had; open spel waar vele le klassers, de vingers aan zou den aflikken. Ons offensief werd rijkelijk beloond, want in 25 minuten hadden wij reeds een 4-0 voorsprong door voltreffers van Bouwens, West-Frisia Colijn en Disselkoen. Ditmaal werd er wel doorgebeten en het gevolg was dan ook, dat deze wedstrijd in de eerste helft reeds beslist was. Rust 1-4. De tweede helft vocht West-Frisia met de moed der wanhoop, doch na een tweede tegenpunt, pikte Janbroers er nog eentje en zo kwamen we aan een even onverwachte als verdiende 5-2 zege. „KAPITEIN" Kon ik na de wedstrijd tegen Rapi- ditas II het falen van ons enigszins goedmaken door de drie invallers, die wij toen hadden, de week daarop moesten we met een volledig elftal de vlag strijken voor een pittig en goed spelend V.V.A. III. Toegegeven, dat het ons niet mee zat, in deze wedstrijd, we kwamen ongelukkig achter met 1-0 door een penalty, die Rob nog bijna stopte, en lat en palen kwamen V.V.A.'s doelman steeds te hulp. En wat er tussen kwam, maak te hij onschadelijk. Volgens het V.V.A.-nieuws, speelde deze keeper de wedstrijd van zijn le ven ook. Gek toch, dat keepers onzer tegenpartijen ons veel de das om Doelman Afink van Alcmaria zuivert hier „tot onze doffe wanhoop" zijn doelgebied. Van onze strijders op de barricade ziet ge hier van links naar rechts Jan Janbroers, Jaap Wildschut, Kees Bouwens (gedeelte lijk zichtbaar) en Aad Veltema. (Cliché welwillend ter beschikking gesteld door Het Vrije Volk.) 3

Schakels (clubbladen) | 1950 | | pagina 3