Uit de kaplteïnshut -I Nr Dit is de Schakel, die komt binden, D' oude club aan d' oude vrinden. Redacteur: G. J. N. Wij 29e Jaargang nand. Amazonenstraat 55 Amsterdam Z. - Plaatsverv. Redacteur W. G. Staats. Churchill-laan 25a Administrateur: J. Mellegers. Ceintuurbaan 121. Amsterdam-Z. Postgiro 375600 Ned. Handel Mij, ten gunste van J. Mellegers Gem. Giro M 1883 Typografie: Drukkerij Job. Meijer Zoon. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710, Amsterdam-W. December 1950 m et een variant op het „Chee- rio" en het liedje van Nelly Tervoort „Wij komen er wel, maar wij zijn er nog niet", zou ik een toespeling op ons eerste elftal willen maken met „Ze kunnen het al en ze spelen niet mal". Wij mogen nog niet juichen, noch te optimistisch zijn. Bovendien dient vooropgesteld, dat ons elftal nog be ter moet spelen en nóg meer één ge heel moet vormen. De bezieling, de wil, de teamspirit en het élan zijn er nu wel, terwijl wij het toén voor namelijk ontbeerden. Wat de technische vaardigheid betreft behoeven wij voor geen enkele tegenstander onder te doen. Vandaar, dat de neder lagen over het algemeen, aan de lage kant waren. Het doelsaldo 18 voor, 19 tegen, wijst er toch op, dat er na 9 wedstrijden gemiddeld 2 doelpunten tegen ons gescoord zijn, hetgeen als teveel moet worden aangemerkt. De naald van het speelglas wijst in een bepaalde richting, die wij ons goed moeten realiseren en die wij ook goed konden zien. Het was de tactiek van de dekking, die niet automatisch en systematisch werd toegepast. De ver betering in de dekking moet terdege bestudeerd worden. Het aansluiten en het opschuiven van de linies moet ver beterd worden en dient met een waarschuwing aan de plaatsvervan ger als eerste elementair begrip te geschieden. Piet moet Jan b.v. toe roepen: „Ik ga even naar de binnen plaats; Dek jij hem!" Er komt dan geen gevaarlijk gat, dat de achter spelers nodeloos uit positie brengt. Wij moeten niet alleen met benen, maar ook met inzicht spelen en dan is het nog veel meer de moeite waard om zich aan dit genotvolle spel te wijden. Dat dit alles niet vanzelf gaat, be grijpen onze leden natuurlijk. De trainer, de elftal-commissie en de hr Aad van Leeuwen, hebben onze jon gens prachtig voorbereid. Zonder iemand te kort te doen, noch aan de capaciteiten van wie ook te twijfelen, durf ik eerlijk te zeggen, dat ik van zijn praatje „stopperspil spelen is niet eenvoudig" en „hoe men er toe gekomen is", genoten heb. Nog meer moeten wij waardering hebben voor de mentale speeches, die hij een drietal keren voor onze jon gens heeft willen houden. Hij heeft de gave van het woord en kan de spelers ongetwijfeld geestdriftig maken. Wij brengen hem hierbij dan ook hartelijk dank voor zijn prachtige geste. Het tweede is ook een zorgenkindje geworden. Waar schort het nu aan? Wij moeten vooruit! Het kan, dus speel dan voor wat je waard bent! Ook het derde liet enige veren. Maar hier is de geest prachtig. Wij blijven hopen! Het vierde speelde weinig evenals de overige senior-elftallen. Veel afge keurde velden helaas! Over de jeugd in ons volgend nummer een speciale vermelding. Onze ambassadeurs hebben te Deven ter A.F.C. bij het 75-jarig bestaan van U.D. keurig vertegenwoordigd. Of nu het diner of de kelder het glanspunt was, weet ik nu nog niet, maar wel, dat de vriendschap tussen het al-oude U.D. en A.F.C. opnieuw verstevigd is. Nuttige vaardigheid - Steeds excelsior! Zo spoedt het jaar zich ten einde. Alweer een jaar ouder! Maar niet zó oud, of de A.F.C. blijft een goede plaats in ons hart innemen. Moge ik besluiten met U prettige feestdagen en U met A.F.C. een voorspoe dig 1951 toe te wensen. G. H. HAUBER

Schakels (clubbladen) | 1950 | | pagina 1