Nette en Nuttige Notulen-Notities P en D in het seizoen 1950-1951 Causerie Bequnstiqinq van onze aöveRteeRÖeRS, houöt öe schakel in stanö Ik had ditmaal met mijn bijdrage voor onze Schakel gewacht, tot Zon dag 29 October. In de hoop, dat dit een feestdag zou worden voor de A.- F.C.-familie. En die is het geworden. Niet alleen voor Miep Woudstra en Jo Wijnand (van harte luitjes) maar voor ons allen. En hoe! Niet zo maar, benauwd, enz., maar fors, royaal. Bravo jongens van het eerste, dat was mannenwerk, A.F.C. waardig. Zet 'em op en score. Dit was die befaamde Zondag echter de enige overwinning in onze gehele Vereniging. Alle andere wedstrijden, voor zover zij doorgang vonden, wer den door onze jongens verloren; ho pelijk werkt de overwinning van ons eerste elftal stimulerend ook op onze andere elftallen. In de afgelopen maand noteerden wij weer diverse Jubilea van bevriende Verenigingen. Zo herdacht U.D. De venter het 75-jarig bestaan, Tuban- tia, Hengelo 50 jaar en onze vrienden in de Koog, K.F.C. 40 jaar. Ook vanaf deze plaats aan deze Ver enigingen, nog onze welgemeende ge lukwensen. Op 14 October j.l. organiseerde onze actieve Clubavondcommissie, onze eerste Clubavond met dames. Een compliment voor deze Heren, die de ze avond zo keurig organiseerden, met onze A.F.C. Band Jan Steensma. T. van Veen Jr., Jan de Waal, Jan v.d. Werff en Theo van Emden. Ik heb zo'n idee dat deze Heren, nu de van de heer Van Leeuwen Op Dinsdagavond 31 October hield de heer Aad van Leeuwen een cau serie voor een aantal spelers van het eerste elftal en reserve's. Deze lezing was de eerste van een serie, waarin de heer van Leeuwen het moderne voetbal met zijn problemen en moei lijkheden zal uiteenzetten. In zijn inleiding gaf spr. een over zicht van de groei van het voetbal spel, dat in de vorige eeuw tot ont wikkeling kwam. De heer van Leeuwen kwam via de verschillende opstellingen van het elftal (aanvankelijk twee doelverde- digers en negen aanvallers, daarna de formule 1-1-9, 1-2-8, enz.) tot het moderne voetbal, dat ook in onze vereniging nog intenser bestu deerd zal worden, namelijk het stop- perspilsysteem. Tezamen met de trainer. Bestuur en technische leiding, zal de heer van Leeuwen het zijne bijdragen om de tactische kennis van onze spelers op te voeren. moeilijkheden van de eerste avond overwonnen zijn, ons zo nu en dan wel weer attracties voorzetten. En dan last, but not least, Jos en Joop Hurwits, die Zondag 21 Octo ber j.l. hun 12j4 -jarig huwelijk her dachten. Diverse A.F.C.-ers hebben, van de hun geboden gelegenheid, Jos en Joop te feliciteren, van deze mid dag, avond en nacht gebruik ge maakt, en Echtpaar Hurwits, ook vanaf deze plaats nog eens onze har telijke felicitaties en nog tal van ge lukkige jaren met Uw zoon in goede gezondheid! Onze Jeugdleider Fred Denker Jr, verraste ons onlangs namens Parlo- phone, de firma M. Stibbe Co., met een vijftal gramofoonplaten voor on ze geluidsinstallatie. Ook vanaf deze plaats verzoek ik je namens het Be stuur onze welgemeende dank over te brengen aan de Parlophone, en we houden ons, voor de verder toegezeg de platen, gaarne aanbevolen. A.F.C.-ers, ik hoop dat November ons veel succes zal brengen! van TEUNENBROEK De promotie- en degradatieregeling voor de thans lopende voetbalcompe titie is, volgens de Sportkroniek, als volgt le KLAS De nummers laatst en voorlaatst van de le Klas A, B, C, D en E degrade ren automatisch naar de 2e klas. DISTRICT WEST I 2e KLAS Dt kampioenen van de 2e klas A en B spelen een gehele competitie om één plaats in de le klas. De nummers laatst van de 2e klas A en B degraderen automatisch naar de 3e klas. 3e KLAS De kampioenen van de 3e klas, A. B, C en D promoveren zonder meer naar de 2e klas. De nummers laatst van de 3e klas A, B, C en D degraderen automatisch naar de 4e klas. 4e KLAS De kampioenen van de 4e klas A t.m. J spelen in twee groepen van drie en een groep van vier elftallen een gehele competitie ieder om twee plaatsen in de 3e klas. (vervolg pag. 1, Uit het kraaiennest) het belang van A.F.C. gedaan, waar voor zeker grote waardering bestaat. Het Corps Diplomobile, hetwelk voor het tijdig vervoer der spelers al te gen Hercules gefunctionneerd heeft, verdient dankbaar te worden opge merkt. Dan dient nog vermeld te worden de Algemene Vergadering van liefheb bers voor Veteranenvoetbal der A. F.C., welke Woensdag, 7 October bij de „Witte" gehouden werd. De wijze, waarop de tijdelijke voor zitter Jaap v. Nek, (later als voor zitter gekozen), de kleinigheden heeft weten op te lossen is op zich zelf al een vermelding waard. Ook interessant was de steun van Arie Waaijer aan Ben Bonkink voor de vermiste notulen. Het was A.F.C. op zijn best. Al met al de moeite waard om dit sprankelende A.F.C.-clubleven te be leven. Als wij nu ook nog enthousiaster gaan voetballen, dan zullen wij ook nog op dit punt veel plezier van A. F.C. beleven. Het kan, dus het moet!!! G. H. HAUBER De nummers laatst en voorlaatst van de 4e klas A t.m. J degraderen auto matisch naar de Afdelingen. RESERVE le KLAS Nummer laatst van de reserve le klas degradeert automatisch naar de reserve 2e klas. RESERVE 2e KLAS De kampioenen van de reserve 2e kas A, B en C spelen een gehele com petitie om één plaats in de reserve le klas. De nummers laatst van de reserve 2e klas A, B en C degraderen automa tisch naar de reserve 3e klas. RESERVE 3e KLAS De kampioenen van de reserve 3e klas A, B en C, spelen een gehele competitie om één plaats in de res. 2e klas. De kampioenen van de res. 3e klasse D, E en F idem. De kampioenen van de res. 3e kl. G, H en I idem. De nummers laatst van de reserve 3e klas A t.m. I, alsmede nummer voor laatst van de res. 3e klas I degra deren automatisch naar de afdelin gen.

Schakels (clubbladen) | 1950 | | pagina 9