Van onze Hope en Toekomst 5 6 Bequnstiqinq van onze aóveRteeRÖeRs, houöt öe schakel in stanö Ik wil deze keer beginnen met de wedstrijden van de Welpen die zij in Haarlem tegen H.F.C. hebben ge speeld. Het A Welpenteam won vol gens de regelen der kunst met 6-2 en de B Welpen verloren verdiend met 5-0 en had Teiwis zijn doel niet zo goed verdedigd dan was de uitslag nog groter geweest. De B Welpjes waren tegen hun te genstanders niet opgewassen en zij zullen heel veel moeten oefenen, wil len ze ook maar enigszins het spel van de A Welpen benaderen. Voor de A Welpen was ook deze wed strijd weer niet moeilijk, want met rust stonden zij met 5-0 voor, na rust ging het niet zo vlot meer, ook al doordat H.F.C. beter partij gaf, maar vooral en dat was de voor naamste oorzaak, verschillende jon gens gingen lustig pingelen en dat hield het spel te veel op. Had men gespeeld zoals voor rust dan was de uitslag veel groter geweest en had den de Haarlemmers zelfs geen te- genpunt gehaald. Niet te veel solo- spel jongens, jullie hebt zeker de ca paciteiten om behoorlijk te kunnen samenspelen, als je tegen een sterke re tegenpartij komt te spelen en dan gaat pingelen tot in het oneindige, wordt dit funest. Junioren 1 bovenaan Junioren I ging voort op de goede weg en staat nu met drie gewonnen en een gelijk spel boven-aan. Ik denk dit tenminste hoewel ik niet weet, hoe D.W.S. Junioren zich houdt. Zondag 29 October hebben zij tegen R.K.A.V.I.C. gelijk gespeeld en heb ben zodoende in ieder geval twee ver- liespunten, dus één meer dan wij. Als Robbie Meyer en Rudi Falken- hagen weer spelen hebben we een be hoorlijk elftal, dat zeker nog menige overwinning kan behalen. Junioren n heb ik tegen Blauw Wit en Aalsmeer zien spelen, een gelijk spel en een nederlaag, beide wedstrij den hadden zeker gewonnen kunnen worden met een tikje meer vechtlust en door oordeelkundiger voetbal te spelen, 't Is toch heus geen slecht elftal en ze zijn zeker tot meer in staat, speel verstandiger en geef op het goede ogenblik af aan een vrij staande medespeler daar heb je ze ker meer succes mee dan met solo- spel. Adspiranten I zag ik voor het eerst spelen tegen Blauw-Wit en eerlijk gezegd, daar zag ik de zelfde fouten, handig een bal vrijmaken ging nog wel maar het plaatsen, jongens, was soms hopeloos. Wat voor nut heeft het een bal goed vrij te maken en dan maar een trap te geven waar door het leder in negen van de tien gevallen bij een tegenstander terecht komt. In dit elftal staat een midden voor, die een goed schot in zijn be nen heeft, geef hem zoveel mogelijk kans op een vrij veld, speel hoog over de backs der tegenpartij heen en hij maakt doelpunten. Eerlijkheidshalve moet ik toegeven, dat Blauw-Wit veel beter voetbal speelde. In de volgende Schakel nog even iets over de andere Junioren en Adspiranten. So long, jongens D. STEEMAN (Vervolg 4e elftal.) A.F.C. IV D.W.S. IV 1-2 Tegen de koploper van onze afdeling werd een spannende strijd verwacht. Nou, ik kan U zeggen, dat is het ge worden. De D.W.S.-ers waren ons in de meeste onderdelen van het spel de baas. Onze achterhoede moest met kunst en vliegwerk het terrein zuiveren, maar situaties, die de toeschouwers hartverschuivingen plegen te bezor gen, kwamen niet voor. 'n Aalgladde combinatie van onze rechtervleugel leidde zelfs tot een doelpunt door Ba rend Bakker. Ook na de rust was D.W.S. sterker, maar slaagde er niet in de gelijkmaker te scoren, tot na een half uur de zoveelste corner weg gegeven moest worden. De inswinger, die de vleugelspeler afgaf, deed zijn naam eer aan en swingde in. Welis waar op, voor ons, onfortuinlijke wij ze, maar ja. Hierna konden we spreken van een gelijkopgaande strijd. Ik kreeg de in druk, dat beide partijen met een ge lijk spel tevreden waren. Een minuut of vijf voor het einde floot de scheids rechter voor hands van onze spil. Terwijl wij nog aan het bekvechten waren, werd de bal tegen de lat ge schoten en toen ingetrapt. Deze klap op onze koppen kwam te hard aan. De stand bleef dan ook on gewijzigd. Zeeburgia IV A.F.C. IV 2-2 Aanvankelijk leek het erop, dat we een zeer gemakkelijke overwinning zouden behalen. We waren tegen wind in voortdurend sterker en druk ten deze meerderheid uit in twee doelpunten, beide gescoord door mid denvoor Kloet, met de stellige ge dachte deze voorsprong na half-time te vergroten. Hier hadden we echter buiten de waard, in casu onze tegenstander ge rekend. Binnen zeer korte tijd wist Zeeburgia, daarbij gesteund door een lome nonchalance onzer achterhoede, gelijk te maken. Hoe we er verder ook tegenaan duwden, de witte ver dedigers wisten hun doel van door boring te vrijwaren en zo bereikten we bovengenoemde stand. JAN TJALLING. Omdat niet alle A.F.C.-senioren in de N.V.B. elftallen kunnen uitkomen hoewel ze er goed genoeg voor zijn... wat zeg ik spelen er nog enige elftallen in de Afdeling. En over het eerste van deze elftallen wil de ik U even iets gaan vertellen. Nee, schrikt maar niet, U krijgt niets te horen over het door hen wel of niet goed toegepaste systeem en 'n opsomming van de uitblinkers in de verschillende wedstrijden krijgt U, al zou het U interesseren, ook niet voor gezet; trouwens, „ze benne alleméé.1 even goed." Dit elftal, dit wondertéam dan, heeft sinds het begin van het seizoen drie wedstrijden gespeeld; thuis werd van W.M.S. Ill en van D.W.S. V met 3-2 gewonnen, terwijl uit van de Meer II met 4-0 werd verloren. Niet gek, ais U weet, dat deze laatste wedstrijd op 'n heel ongelukkige Zondag (Zwit serland-Holland) werd gespeeld; U weet wel „the day after the night before"; kunt U het ons vergeven? Voor W.M.S. III was het jammer, maar wij waren werkelijk sterker en het verloop was dan ook heel nor maal. Tegen D.W.S. V ging het niet zo vlot, maar gelukkig werden enige foutjes van onze achterhoede door de voor hoede te niet gedaan en daar ze zelfs nog meer deden, wonnen wij deze prettige wedstrijd. En 'n rechtsbui tentje dat wij hadden... O nee, daar zouden wij het niet over hebben, trou wens ik gebruik toch niets... nou, niets... Weet U wat zo prettig is aan dat voetbal op lager niveau? Dat géén van de spelers zich meer achteruit- gesteld voelt en het gros van deze mensen louter voor zijn eigen genoe gen en dat van zijn medespelers speelt. Wij kunnen nu eenmaal niet allemaal in het eerste spelen en als je denkt er in thuis te horen, bewijs dat dan door je spel en wacht je tijd af, zoals ook doet, HANS Ons seizoen begon met de wedstrijd tegen A.P.G.S. IV. Na achtergestaan te hebben, kwamen we weer gelijk, door een (mooi) doelpunt van Hoo- genstrijd voor de rust en door een goal van V an Tiel. Ondanks enkele kansen die wij kregen, bleef het 2-2, nadat A.P.G.S. zich de weelde had veroorloofd een strafschop te missen. De tweede wedstrijd tegen Oranje Zwart II bracht ons de eerste over winning. Immig gaf ons de leiding. Onze tegenstanders profiteerden van een moment van verwarring voor ons doel, maar met half-time stonden we weer met 2-1 voor. Vermelding ver dient de schitterende kopbal van Fred van Tiel, die echter de lat trof. Na de hervatting besliste Ad van Dijk deze prettige wedstrijd met een derde doelpunt. 4

Schakels (clubbladen) | 1950 | | pagina 4