October: Een slechte maand met dav/erend slot EERSTE ONTWAAKT, TWEEDE EN VIERDE PRIJSHOUDEND, DERDE AAN DE KOP 1 2 3 BequnstiQino van onze aöveRtee.RöeRS, houöt öe schakel in stanö Helaas is het herstel dat by de wed strijd tegen Watergraafsmeer intrad, niet blijvend gebleken en we verloren achtereenvolgens van H.R.C. thuis en Hercules uit. Deze wedstrijden wer den gespeeld door een gedeelte van ons team met het idee van: jullie kunnen gerust komen, want we win nen tenslotte toch. Vooral in de match tegen H.R.C. was het frappant te zien met hoe weinig vechtlust hier werd gespeeld; vooral dit is volgens mij het punt waar wij mank aan gaan. Waarom kunnen die Helderse jongens wel vastberaden het veld opkomen om hun huid zo duur mogelijk te verkopen Zijn het bij ons dan allemaal van die lieve jongens, die zoet op zij gaan als er een tegenstander aankomt; die een (lichamelijk) duel vermijden? Neen, zeker niet, maar om met z'n zevenen „vechters" tegen elf man in te gaan, dat heeft nog nooit een club vertoond. De wedstrijd tegen Hercu les (voor beiden wel zeer belangrijk in verband met de laatste plaats), was voor de rust van het zelfde la ken een pak. Hercules kwam tame lijk gelukkig aan de eerste goal toen een hard, ver schot, na een slecht weggewerkte corner, door Jan Dau- dey hard in de touwen werd gejaagd. Ik spreek hier van gelukkig omdat zo'n schot er één op de twintig keer ingaat, maar in ieder geval Jan pro beerde het en met succes. Of het nu aan de nieuwe speelwijze lag van He.rcules of aan ons (volgens mij het laatste), wij kwamen er maar niet aan te pas voor de rust. Na de rust werd er stukken beter aangepakt met het resultaat, dat we sterk in het offensief kwamen. Doch verder dan een dreun van Dick tegen de lat kwamen we niet. Ook al door prima verdedigen van Hercules en slecht aanvallen onzerzijds. Dus die Zon dagavond was de stand gelijk met Hercules en Alcmaria. Als Dick Bessem nog voorzitter was, hadden we gegarandeerd de bekende zin van vroeger jaren „het is weer zover" al gehoord of gelezen. Maar in ieder geval zaten we zo met de gebakken peren, dat de E.C. het no dig oordeelde enkele veranderingen in de voorhoede aan te brengen en mede door het geblesseerd raken van Gerrit ter Horst, kwam Paul weer op z'n vertrouwde rechtshalfplaats te staan. „En. dat voor de wedstrijd tegen Z.- F.C.", zei iedereen. „Ze lijken wel gek." Maar ziet wat nu niemand verwacht te, (och, niemand is overdreven, want er zijn wel een paar gokjes op een overwinning afgesloten), gebeurde en na een goede wedstrijd behaalden we, wat zeker niet aan de cyfers 5-1 is te zien, een zwaarbevochten zege. In tyden hebben we niet zo'n enthou siasme „op de trap" en op de tri bune meegemaakt en geen wonder, want hier werd nu eens een wed- strgd gespeeld, tegen een elftal, dat met scherper wapens van enthousi asme werd bestreden dan zij die dag zelf hanteerden. Maar weet U, lezer, wat nu het leuk ste is? Dat we op Maandagavond, na deze wedstrijd, al weer aan het uitkiemen waren, dat we met vier punten achterstand nog best „KAPITEIN" Helaas kan ik in dit artikeltje geen enkele overwinning melden. Hiervoor zijn twee oorzaken. Ten eerste: de training. Deze wordt bepaald onvol doende bezocht. Nu zijn er natuurlijk mensen, die met het argument naar voren komen, dat zij 's avonds moeten werken of stu deren. Iemand, die echter werkelijk liefde en hart voor zijn club heeft, weet steeds een oplossing te vinden. Desnoods traint men één avond en Zaterdagmiddag een uurtje. Ik denk aan het seizoen 1946. Het jaar waarin A.F.C. kampioen werd. Toen werden de Dinsdag- en Donder dagavonden steeds door minstens acht spelers van het eerste elftal be zocht. Weer of geen weer, ze waren present. Hagel, regen, sneeuw, of sneeuwlagen van 10 a 12 cm konden de gang naar de trainingsavond niet verhinderen. Maar de resultaten wa ren er ook naar. Er is geen oorzaak zonder gevolg en geen gevolg zon der oorzaak. Knopen de spelers dit goed in hun oren!! De tweede oorzaak van de serie ne derlagen, die het tweede elftal heeft moeten incasseren is gelegen in het feit, dat het elftal nog geen twee wed strijden in dezelfde opstelling is uit gekomen. En dat gewijzigde elftal verschijnt dan ook nog niet altijd in het veld zoals het in het bulletin is aangekondigd. Neem bijv. de wedstrijd tegen Hil versum. Het tweede had reeds een flinke veer moeten laten i.v.m. de op stelling van Jan Janbroers, Aad Vel- tema en Jaap Wildschut in het eer ste elftal. Voor de aanvang van de wedstrijd bleek dat 5 spelers hadden afgeschreven, waardoor het elftal in het veld verscheen met een midden- en backlinie bestaande uit spelers van lagere elftallen. Het verband is natuurlijk direct zoek. Het resultaat was dan ook een 4-0 nederlaag! De wedstrijd tegen Zeeburgia II ging met 3-4 verloren. Genoeg voor dit keer. De volgende maal hoop ik weer overwinningen van het tweede te kunnen melden. Do. B.G. Ik heb me deze reis eens met ver schillende onzer spelers verstaan om ook van hen eens een verslag over de wedstrijden van het succesvolle derde elftal (want dit mag ik toch wel schrijven), te verkrijgen. Het derde zit goed in elkaar dit jaar. En we gaan rustig zo voort. Het is nog een lange weg, maar als dit elf tal zoveel mogelijk intact wordt ge laten, zitten er perspectieven in. Ik wil nu één der spelers aan 't woord laten, die iets te vertellen heeft over Hilversum IV A.F.C. III Het begin met wind mee was veelbe lovend. Er were! lustig gecombineerd en geschoten en een knoert van de beer (Jan de Waal) trof al gauw doel. Vrij kort daarna doelpuntte Jan weer. Een bekeken goal met de bin nenkant van zijn „sterke" linkerbeen. Speciaal het vrouwelijk schoon uit Hilversum had grote belangstelling voor Jan. Het Bestuur van Hilversum kreeg geiukkig al gauw medelijden met on ze achterhoede. Joop en Ferry kregen een leuningstoel met overkapping en Rob (de best geklede keeper van Amsterdam) lag achter in zijn stoel op een divan, nog wel onder plaids. Frits Lendering, Frits en Wim v.d. Hurk, die iedere week beter worden (van het elftal afblijven Commissie A) konden het op het middenveld best af. En de voorhoede maar op het vijandelijk doel beuken. Verder dan een strafschop die gemist werd, bracht het niet op. Nadat er „geborreld" was en de ter reinknecht de zwaar beschadigde doelpalen vernieuwd had, begonnen we aan een tegenwindoffensief. De stoelen en divan hadden we laten staan, maar werden spoedig in het magazijn opgeborgen, want we kwa men nogal dikwijls en graag op de andere helft. Toch duurde het nog vrij lang voordat de derde treffer kwam van... Groenhuizen een waai- voorzet-ineens-goal. Even later een doelworsteling. Akkie wilde al weer gebelgd teruglopen, omdat hij in vrije positie de bal toch weer niet kreeg, maar ons leeuwengebrul schrok hem wakker en tactisch plaatste hij de bal in het lege doel. Vrij spoedig daarna vond de scheidsrechter het welletjes. 2

Schakels (clubbladen) | 1950 | | pagina 2