Jasj'es uit, mouw/en opgestroopt! De September-V/ergadering HEREN EYSVOGEL EN NESTELROIJ TOT ERELID BENOEMD OTTO VAN RIJN HERSTELT OUDE TRADITIE Begunstiging van onze aöveRteetjöeRS, houöt öe schakel in stanö De agenda van de Septemberverga- dering zag er zo op het oog tamelijk onschuldig uit en dat zal dan ook wel de reden geweest zijn, dat er maar een kleine vijftig leden naar het Club huis waren getogen. Om het eens op een originele manier te zeggen: de afwezigen, U voelt het al, de afwezi gen hadden ongelijk. Want er waren enkele verrassingen, die zorgvuldig verzwegen of gecamoufleerd waren en die deze vrij kleurloos schijnende vergadering tot een belangrijke ge beurtenis hebben gemaakt. Ereleden. Daar was allereerst de benoeming van Nol Eysvogel en Jo Nestelroy tot erelid. Op een andere plaats in onze Schakel zal ongetwijfeld wel de no dige aandacht aan dit feit en aan de verdiensten van de beide oude getrou wen en nieuwe ereleden gewijd wor den. Laat ik dus hier volstaan met te vermelden, dat de vergadering met een bijzonder krachtig applaus het voorstel van het bestuur ontving en de benoeming tot stand bracht. Zo werden hier, ,,in één klap" twee uit zonderlijk verdienstelijke functionna- rissen gehuldigd èn twee waardevolle krachten voor de bestuursvergaderin gen behouden. Begroting. Een tweede verrassing kwam uit de Begroting tevoorschijn. Die verras sing was niet zo zeer het geraamde tekort: daar waren we zo langzamer hand wel op ingesteld. De tijd dat we met beleggingsmoeilijkheden zaten is voorbij; het appeltje voor de dorst is opgesoupeerd en we moeten voortaan zien rond te komen. Dit toonde Woudstra ons zonneklaar aan en het enige middel om dit te bereiken is, de trainingskosten uit de exploitatierekening te lichten en in ■een aparte rekening onder te bren gen. Met andere woorden: er moet een trainingsfonds worden ingesteld. Iedereen zag de noodzaak daarvan wel in, al bleek men niet blind te zijn voor de bezwaren, die er aan verbon den zijn. Het zal er nu op aan komen, dit fonds zo sterk mogelijk te maken en het deed goed te kunnen constateren, dat de A.F.C.-ers in dit opzicht over een grote vindingrijkheid beschikken. Speciale vermelding verdient de sug gestie van Wim Staats, om een rook- loze week in te stellen voor de A.F.- C.-ers, die dan het zo uitgespaarde bedrag in het fonds kunnen storten. Hij was er al aan begonnen aan de rookloze periode wel te verstaan, het storten komt nog en hij verklaar de, dat het hem best beviel, 'n Kunst! Werkcomité. De derde verrassing bestond uit de mededeling van Chiel van Driel, die bekend maakte dat er een comité van bijzondere diensten was gevormd, dat zich ten doel stelt allerlei werk te verrichten, dat anders ten laste van de clubkas zou komen: controle bij thuiswedstrijden, vervoer van spelers bij uitwedstrijden, enz. nu liet wel heel goed uitkomen, dat alleen rasechte A.F.C.-ers zullen wor den aangezocht om van dit comité deel uit te maken en het werd ieder een duidelijk, dat het een onderschei ding mag heten als je er in wordt ge vraagd. Vraag maar eens aan Willem van der Marei Behalve deze drie verrassingen was er nog als gedenkwaardig feit de be noeming van Siem de Waal tot be stuurslid. Ieder die deze enthousiaste, harde werker kent, zal begrijpen dat het oog op hem is gevallen om, op nog directer manier dan hij tot nu toe al deed, aan de leiding van A.F.C. mee te werken. Want enthousiasme, ge paard aan rustig overleg en bezonken oordeel, kan wonderen verrichten. Het is betaald. De geluidsinstallatie, die we al tijdens het A.R.O.L.-tournooi hadden kun nen beluisteren, werd officieel aan A.F.C. overgedragen bij monde van Henk Esser. Uit zijn woorden bleek wel, dat het bijeenbrengen van het benodigde bedrag nog al met moeite en pijn is gegaan, en nu begrijpen we allemaal beter, waarom de meest ge speelde plaat ons voortdurend vraagt: „Wie zal dat betalen; wie heeft zo veel geld; wie heeft zoveel ping-ping- ping?" Intussen heeft Henk wel uit het applaus, dat opklonk na de dank woorden aan zijn adres van Hauber en Snelleman, kunnen opmaken, hoe zeer A.F.C. deze aanpassing aan de geest des tijds op prijs stelt. Historische hamer. Een ontroerend moment is helaas in de altijd wat roezige ogenblikken van de sluiting, voor het grootste deel der aanwezigen verloren gegaan. Het speelde zich af voor de bestuurstafel. Daar overhandigde Otto van Rijn aan onze praeses een voorzittershamer, waaraan een voor alle A.F.C.-ers bij zonder waardevolle traditie is ver bonden. De vader van Otto, destijds directeur van Bellevue, gaf deze ha mer altijd in gebruik voor de verga deringen van A.F.C., die in zijn eta blissement gehouden werden. De ge dachte, dat deze zelfde hamer in de trouwe handen van de goede oude Schaf heeft gerust, dat met deze zelf de hamer onze vergaderingen zijn ge leid in de eerste jaren van deze eeuw, toen de historische en welhaast le gendarische figuren der toenmalige bestuurderen achter de groene tafel zetelden, en dat zo vele gewichtige besluiten in ons verenigingsleven er door werden bekrachtigd, maakt dat we de prachtig bewerkte ivoren ha mer als een kostbaar kleinood zullen beschouwen en dat we hem met pië teit zullen ter hand nemen. De Heer van Rijn komt voor dit fijne gebaar onze bijzondere dank toe! Moge deze voorzittershamer de huidige en toe komstige bestuurderen inspireren tot dezelfde liefde voor A.F.C., dezelfde wijsheid en dezelfde opofferingsge zindheid, die Schaf en de zijnen altijd hebben bezield! H. Een aantal A.F.C.-ers heeft een initiatief ontwikkeld, dat een frisse wind kan doen waaien in de hier en ilaar wat bestofte rangen van onze goede vereni ging. Deze mensen, die reeds een twintigtal medewerkers om zich heen ge schaard hebben, stellen zich ten doel de werkkracht in eigen kring de volle kans te geven, waardoor nu eens niet alleen Bestuur en Commissies zich in het zweet draven, maar alle A.F.C.-ers een duidelijke aansporing wordt ge geven om mede te helpen de club sterk te maken. Alleen wanneer alle leden zich voor de vereniging inspannen kunnen wij tot gezonde verhoudingen ko men, wanneer ieder lid een deel van de moeilijkheden op zijn schouders wil nemen wordt de eenheid versterkt. Welnu: zij, die zich opgeven worden voor diverse werkzaamheden voor de club ingeschakeld; bijvoorbeeld het verrichten van controleursdiensten bij thuis wedstrijden, het werk aan de terreinen, kortom al die kleine en grote werk zaamheden, die door clubmensen verricht kunnen worden, waardoor niet de hulp behoeft ingeroepen te worden van betaalde krachten. Dit betekent een aanmerkelijke bezuiniging op onze begroting, die teveel gebukt gaat onder posten, die vermeden kunnen worden. Ook op onze auto-bezitters wordt een dringend beroep gedaan. Neem de spelers van het eerste elftal mee in Uw wagen: géén autobus-kosten. Vooral deze laatste post is schrikbarend hoog! Al diegenen, die iets voor hun club over hebben, al diegenen die begrijpen, dat het lid zijn van A.F.C. een eer en een genoegen is, kunnen zich opgeven bij een van de volgende heren: T. van Veen, Begijnensteeg 4 - telef.: 31717; P. van der Velden Erd- brink, Koninginneweg 194 hs; S. de Waal, Donarstraat 6 - tel.: 26944; Dr. M. van Driel, Baetostraat 7; H. Timmerman, Ceintuurbaan 37. 9

Schakels (clubbladen) | 1950 | | pagina 9