Zaterdag 14October 8 uur Clubavond metdames! Bovendien Bent U leuk? 4 Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Unieke gelegenheid voor deze charmante categorie om hun echtgenoten te herkennen. wedstrijd in de edele Cabaretkunst Aarzelt niet spring op de planken. Enne... hebt U al eens aan die advertentie voor de Schakel gedacht? (vervolg 3e elftal) was 't zaakje bekeken. De eerste pun ten waren binnen. Zondag's daarna St. Pancratius II thuis. Het werd geen moeilijke wed strijd, zowel voor de scheidsrechter als voor ons. Tegen wind in kwamen we heel even achter te staan, maar dat duurde niet lang. Onze Ferry Ve- nema, all round voetballer als hij is, van de backplaats naar linksbuiten verhuisd, maakte er na een bekeken combinatie, waar heel de voorhoede aandeel in had 1-1 van. Na rust was het een kwestie van tijd wanneer de tweede goal zou vallen. Het duurde toch nog ongeveer een half uur en toen maakte Frans Heineman er 2-1 van. En even daarna Akkerman in z'n eentje 3-1. Toen vond onze voorhoede het blijk baar welletjes en bliezen wij de af tocht, plus 2 punten rijker. Dat was dus 4 punten uit 2 wedstrijden. Meer hebben wij er ook op dit moment nog niet, want onze volgende 2 wedstrij den gingen niet door. Laren II uit, werd afgelast. N.F.C. II thuis werd ook niet aan begonnen, aangezien onze Amstelveense vrien den niet opkwamen. Voor ons erg vervelend; die twee punten moeten nu op een volgende keer bemachtigd worden. U moet niet denken, wat voorbarig, maar er zit iets in dit derde elftal dit jaar. Een goede geest, jong bloed en een prima verstandhouding onderling. Het derde elftal is dan ook vast van plan om zo snel mogelijk de vorig jaar geleden degradatie weer onge daan te maken en terug te komen. CAPTAIN JOOP. De stemming was er weer direct in, deze eerste Zondag. De aandachtige bulletinlezer had al bemerkt, dat de gerenommeerde routiniers, die al zo'n jaar of tien-twaalf de lagere K.N.V.- B. elftallen bevolken, nu aangewezen waren om de kleuren van het vierde te verdedigen. Toevallig kennen we elkaar goed; we komen wel eens bij elkaar over de vloer en zo. Naar aanleiding van ge ruchten dan ook de volgende vraag tot de elftalcommissie. Waarom, ge acht college, deze broeders, die el- kaars bloed gedronken, eikaars zweet van het gezicht en de modder van de knieën gelikt hebben, te scheiden? Maak ze gelukkig en laat het vierde grotendeels in deze samenstelling verder rommelen, wie weet, worden ze kamp A.F.C. IV De Meteoor Hl: 5-0. Gelukkigerwijze logenstraft onze eerste uitslag deze laatste regelen niet. We wonnen, en hoe? Met Nico Kalsbeek onder de lat en negen man in het veld, gedurende de eerste tien minuten, wist Jacques Kikkert op ge heel onverwachte wijze een goal te scoren. Hij rende met de bal op de keeper af. Op twee meter afstand hield hij halt en keerde terug, met de bal nog steeds in zijn bezit, al roe pende: „Keep, keep". En ja, de man trapte er in en liep achter Jacques aan. Toen was de rest kinderspel en met een boogbal hadden we een 1-0 voorsprong. De rust ging in met 4-0, dank zij enige prima doelpunten van Gé de Granje. Direct na rust maak te hij er 5-0 van. Toen zijn we met zijn allen in het strafschopgebied gaan zitten, waar we niets anders behoefden te doen en te laten, dan wat Chiel (inmiddels gearriveerd) ons zei te doen en te la ten. A.F.C. IV H.R.C. II: 0-7. Met de loeiende storm tegen, wisten we tot rust de achterstand tot twee nul te beperken. Toen was al geble ken, dat we voor sommige rollen niet de juiste bezetting hadden. Na half time sprak dit nog duidelijker, van daar die zeven. Van het gedrag van enige onzer spelers dient gezegd te worden, dat het (euphemistisch uit gedrukt) onbeleefd was. Ten eerste tegenover onze Helderse makkers (voetbal is nu eenmaal geen minne kozen) en ten tweede tegenover on ze elftalcommissie, waarvan toch in geen geval de roep uitgaat, dat ze willens en wetens zeer zwakke broe ders opstelt. Als men meent aanmer kingen te moeten plaatsen, laat men dat dan te bestemder plaatse doen. Men trede echter in geen geval met de toeschouwers in debat. Pluvius ontnam ons tot tweemaal toe de gelegenheid te tonen, dat ons moreel ongeschokt is na deze opta- ter. De wedstrijden tegen D.W.S. en De Germaan werden afgelast. JAN TJALLING (Wat ieder A.F.C. er behoort te weten) Ik wilde slechts uiten wat ongetwij feld door anderen precies zo zal wor den gevoeld. We willen A.F.C. zo graag bovenaan hebben. Niemand zij dus in zijn wiek geschoten, maar men denke er eens over na. I. H. GALAVAZI. (Het bovenstaande zal door ieder A.- F.C.-er met meer dan gewone belang stelling gelezen worden. Wij geloven dat het nuttig is de argumenten voor een ander systeem nog even te laten rusten, teneinde eerst eens na te gaan hoe het huidige systeem vol doet. Na een paar wedstrijden staat het oordeel altijd enigszins op losse schroeven. Bovendien achten wij E.C. en trainer zó capabel, dat zij onge twijfeld met overleg te werk zullen gaan. Red.). 6

Schakels (clubbladen) | 1950 | | pagina 6