September gaf ons alle reden tot zelfvertrouwen 1 2 Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöens, houöt öe schakel in stanö Over de Arol-Beker is reeds het no dige geschreven, o.a. in de vorige Schakel, zodat we dus direct kunnen beginnen met de tot nu toe gespeelde wedstrijden in de competitie. Dat zijn er, op het moment, dat ik dit schrijf, drie met als resultaat één ge wonnen en twee verloren. Wellicht een minder resultaat dan diverse A.- F.C.-ers na de bereikte resultaten in de verschillende tournooien en de wedstrijd tegen de Sportclub Herstal- liene gedacht hadden, maar toch vol gens mij geen resultaten om (hetgeen nu reeds weer een aantal A.F.C.-ers doet) in de lappenmand te zitten. De eerste wedstrijd tegen West-Fri- sia dan was zeker niet slecht en dat wij tenslotte met 2-4 verloren, was niet zozeer eigen zwakheid als wel de kracht der Enkhuizena- ren. Dit team is m.i. een der sterkste ploegen van onze afdeling en dat wij, na met 2-0 te hebben voorgestaan, toch een behoorlijke nederlaag leden was een alleszins verdiend resultaat tegen het sympathieke West-Frisia. Chiel van Driel kwam in de laatste 25 minuten Joop vervangen en met z'n aangeboren flair kweet hij zich (ondanks enkele hart verzwikkingen op de tribune) uitstekend van zijn taak. We kregen bij een 3-2 achter stand nog een prachtkans op de ge lijkmaker doch deze kans ging teloor. Dat Chiel nog een keer moest vissen deed aan het resultaat van de wed strijd niets meer af. Dit doelpunt ove rigens was volkomen onhoudbaar. Ook tegen Zeeburgia ging het niet slecht, doch door een zeer gelukkige goal van linksbuiten Nieland leden wij een 1-0 nederlaag, die, wanneer er in de voorhoede, met de storm mee, meer geschoten en niet tot in het oneindige gecombineerd was, ze ker een zege had kunnen opleveren. Met een schot en een kopbal tegen de lat moesten we ons (on)tevreden stellen, zodat ook het fortuin niet be paald onze zijde had gekozen. Uit blinker in deze wedstrijd was Joop Zimmermann, die er enkele onmoge lijke ballen uithield op een wijze, die hem ongetwijfeld tot „klasse-keeper" stempelen. En dan de derde en voor ons meest succesvolle wedstrijd tegen Water graafsmeer uit. Als er één match is waar altijd ontzettend tegen opgezien wordt, is het deze wel en niet ten on rechte. De Watergraafsmeerders im mers spelen een fors partijtje voet bal waar de meesten van ons direct erg van onder de indruk raken, doch laat ik er onmiddellijk aan toevoegen dat in deze wedstrijd niet zo hard werd gespeeld als vroeger wel het ge val was. Tegen alle vooroordelen in speelden we het M-systeem en zowel Dick als Chris kweten zich van deze taak uit stekend. De opstelling van Paul als rechtsbuiten bleek een zeer gelukki ge, want evenals Henk v.d. Berg (in valler voor Griek) werden meer bal len voor doel geplaatst dan in alle vorige wedstrijden tezamen. De come back van Gerrit Ter Horst (op z'n oude plaats als rechtshalf) was er een zoals iedere speler zich die droomt en spelende op deze manier lachen we allemaal om zijn „te oud zijn". Het was af, mijn compliment. Boh Jans sen (ook als invaller opgetrommeld) kweet zich behoorlijk van zijn taak als zwervende middenvoor en speci aal het laatste halfuur gaf hij diverse frisse passes weg. Jongens, de eerste puntjes zijn binnen en als we de tot nu toe gespeelde wedstrijden eens bekijken, dan zit er nog wat in ook, maar dan moet er ook gewerkt worden van de eerste tot de laatste minuut. En als er dan eens wat gezegd wordt wat minder leuk in de oren klinkt, wel, doe of je het niet hoort, want na afloop weet diegene met eens meer wat hij in zijn enthousiasme heeft ge zegd. Zulke dingen worden na een wedstrijd rechtgezet en dan gaat het altijd makkelijker als je het zoet der zege dan een wrange nederlaag hebt geproefd. Laat ik dit keer eindigen met de wens, dat Kees Bouwens spoedig be schikbaar is om de „stootkracht" van onze voorhoede wat op te voeren en dan zal het waarachtig aan onze „Kil" niet liggen. Vooruit, eerste-elftallers, zet hem op en scoor! „NOSE" Voor de eerste competitiewedstrijd van het seizoen 1950-1951, bonden wij de strijd aan tegen Donar II. Van de ze wedstrijd, welke op ons terrein werd gespeeld, is niet veel bijzonders te vertellen. Al spoedig hadden w(j een 0-1 achterstand en voor de rust wist de Donar-voorhoede er zelfs 0-2 van te maken. De oorzaak van deze achterstand was het feit, dat een paar spelers zonder vechtlust, zonder geestdrift en in een lauwe stemming speelden, hetgeen het gehele elftal beïnvloedde. Dit is voor mij het overtuigende be wijs dat het een eerste vereiste is, dat de stemming in een elftal puik moet zijn. Wat begin je met een elftal, dat voor het grootste gedeelte uit uitblin kers bestaat en de stemming lijkt nergens op. Waarom komen de spe lers van het Ned. elftal voor een in terland-wedstrijd reeds Vrijdagavond of Zaterdag bijeen? Alleen om een goede stemming en verstandhouding te kweken en elkaar beter te leren kennen. Na de rust ging het een stuk beter. We wisten de achterstand door Wim Wallaart te reduceren tot 1-2 en even voor het einde zag Bob Janssen kans met een schitterende kopbal de ge lijkmaker te scoren. Deze wedstrijd hadden wij echter met groot verschil moeten winnen, waar wij zowel tech nisch als tactisch en qua voetbalca paciteiten ver boven onze tegenstan ders stonden. H.V.C. kennende, wist ik bij voorbaat dat het voor het tweede elftal geen gemakkelijke opgave zou zijn H.V.C. II te verslaan. En als je dan op het C.S. station komt en verneemt, dat Coen Colijn met het eerste elftal mee moet en Leo Bobeldijk ontbreekt, dan denk je, met een gelijk spel ben ik tevreden. Gelukkig was Leo nog op tijd in Amersfoort. Ik had het geluk de toss te winnen en verkoos de eer ste helft met de wind in de rug te spelen. Niettegenstaande dit voordeel wist H.V.C. de leiding te nemen door haar geroutineerde ex-eerste elftal speler Schriever. Doch onze jongens lieten zich echter niet ontmoedigen en pakten energieker aan. Bovendien was de stemming in het elftal veel beter dan de vorige Zondag. Het re sultaat was, dat wij nog voor de thee een voorsprong konden nemen door Wim Wallaart en Jan Janbroers. In de tweede helft zette H.V.C. alles op alles om de achterstand te nivelleren, doch een doelpunt viel juist aan de andere zijde door goed doorzetten van Jan Janbroers, ondanks de flinke te genwind. H.V.C. gaf zich echter nog niet gewonnen en probeerde het ui terste. Maar verder dan één doel punt van reeds genoemde H.V.C.-spe- ler, kwam het niet. Niet onvermeld mag blijven de ge weldige „kopstoot" van Arie Eeman, waarmede hij de gelijkmaker, in de linker bovenhoek voorkwam. Arie be zette in deze wedstrijd de links-back plaats en deed dit voortreffelijk. Bo vendien moet vermeld worden het uitstekende en zware werk dat Bob Janssen verrichtte. Hij was in de voorhoede als de situatie dat verlang de en even later zag je hem weer de achterhoede versterken. Verder is het een lust om Wim Wallaart aan het werk te zien. Iedere wedstrijd weer geeft hij zich ten volle. Vrees kent hij niet en door zijn fel doorzetten heeft hij tot nu toe (na drie wedstrijden) in elke wedstrijd één doelpunt ge scoord. Mellegers fungeerde in deze wedstrijd als rechtsbuiten. Zijn vele voorzetten waren opvallend goed ge plaatst en afgemeten. Het is inder daad een eer en een voorrecht deze A.F.C.-ers, vooral zoals zij tegen H. V.C. voetbalden en van zich afbeten, te mogen aanvoeren. In de wedstrijd tegen De Germaan II begonnen wij met storm mee en vrij regelmatig werd de stand opgevoerd tot 3-0 door doelpunten van Wim Wallaart, Tonny Bookelmann en Hans Holterman na prima aangeven van Wil v.d. Berg. Deze laatste speel-

Schakels (clubbladen) | 1950 | | pagina 2