VAN ES ÖRUkkeRIJ Hartekreet van een oud-gediende BLOEMEN joh. meijeR zoon Een verzoek, een u/elkom en een stimulans van Baerlestraat 39, tel. 20140 6 Bequnstiqmq van onze aöveRteeRÓeRS, houöt öe schakel in stanö Ik heb weer eens gearold, ben dus twee Zondagen aan de (A)rol ge weest. Over de voetballerij zal ik maar zwijgen, daar hebben we tegen woordig de deskundige persmensen voor. En och, dat gevoetbal is voor ons oudjes op zulke dagen eigenlijk maar bijzaak. Natuurlijk hopen we op A.F.C.-successen, maar voor mij blijft het toch hoofdzaak de mij zo spaarzaam gegunde gelegenheid aan te grijpen en een gezellig babbeltje met ze te maken over de lang ver jaarde A.F.C.-tijden. Nu moet ik zeg gen, dat ik hierin toch wel geslaagd ben, al kostte dat de eerste AROL- dag nog al wat moeite wegens het bijna absoluut ontbreken van de oude coripheeën, vooral boven in Pijl's hei ligdom. De tweede dag heb ik op nieuw genoten van de vele geneuch- ten, die het A.F.C.-terrein nu een maal voor mij biedt, doch helaas kan ik me over sommige punten van de organisatie op die dag niet opwin den. Eigenlijk met tegenzin moet ik een enkele opmerking maken. Ik weet drommels goed, dat er aan de orga nisatie van zo'n tournooi heel wat vast zit (moet je Ernst van Ooy maar eens vragen met zijn beroemde lijstje) en dat het heel moeilijk is het iedereen naar zijn zin te maken, maar zoals het j.l. Zondag gegaan is, was het voor vele „old boys" wel wat ver drietig. Wij weten allen, dat de AROL-wedstrijden in zeker opzicht voor onze A.F.C. van overwegend be lang zijn en zijn gaarne bereid ons steentje daartoe bij te dragen. Per soonlijk heb ik dan ook nog nimmer op deze dagen mijn zitvlak aan een plaats op de overdekte toevertrouwd. Maar, dat men zelfs van een official niet eens toestemming verkrijgt tij dens de pauzen een wandeling langs deze illustere installatie te maken, om daar oude bekenden even te be groeten, ja, dat gaat mij boven mijn Gooise pet. Ik kan me indenken, dat de knapen, die „ons" nauwelijks of helemaal niet kennen, hiervan niets begrijpen en dat ze precies doen wat hun van hogerhand is opgedragen, maar dit veroorzaakt een sfeer, die mij tot heden in onze „good old" nog onbekend was. Namens velen van mijn oude medestrijders moet ik te gen een dergelijke organisatie mijn protest doen klinken en na een be spreking met mijn mede-slachtoffers ben ik hiermede zo vrij ons geacht Bestuur het volgende in overweging te geven. Bij alle toekomstige AROL-wedstrij den wordt personen van het man nelijk geslacht die kunnen bewijzen, dat ze langer dan 25 jaar de A.F.C. Ofschoon dit niet m'n eerste bijdrage voor onze „Schakel" is, ben ik mij bewust, terdege op m'n tellen te moe ten passen, wil ik mijn grote voor ganger maar enigszins benaderen. Juist over dat benaderen van m'n voorganger wilde ik het nog even met U allen hebben, want wil ik hierin slagen, dan heb ik aller medewerking nodig en die ontbreekt nog wel eens. Zo vraag ik nu reeds enige weken in ons Bulletin, de identiteitskaarten toch zo snel mogelijk aan de 2e Se cretaris, de Heer Stallmann, te doen toekomen, doch op het moment dat ik dit zit te schrijven, zijn er nog maar slechts enkele binnen. Alle aan voerders der elftallen, of dit nu de Senioren of de jeugd betreft, heb ik vorig jaar enige malen, ook in het Bulletin, verzocht, mij toch elke Zon dag na de wedstrijd, de uitslag te melden, eventueel telefonisch na 6 u.; er was slechts één aanvoerder die mij trouw van de verrichtingen van z'n elftal op de hoogte stelde. Joop v.d. Voort. Eén dus van de 16, een enkele andere belde ook nog wel eens op, doch als regel zat ik Zondags avonds, tientallen spelers op te bel- - len, vóór ik de uitslagenlijst compleet had. Zo zijn er nog wel meer kwesties, doch laten wij nu voor het gehele sei zoen afspreken, als dergelijke verzoe ken U via het Bulletin bereiken, deze door U punctueel worden uitgevoerd. Voor U een kleine moeite, voor het speel-, spoel- of praatkundig gehol pen hebben zich op het huidige twij felachtige niveau te handhaven, na grondig onderzoek geoormerkt en voorzien van een wandelkaart, toe gestaan zich gedurende de pauzen langs de terrassen van onze overdek te tribune voort te bewegen. Laat ik hopen, dat dit voor ons oud jes zo gewichtige punt op de eerst volgende Bestuursvergadering een ernstig punt van discussie zal uit maken. HET BUITENMANNETJE OOST. Bestuur, dat heus werk genoeg heeft, een massa tijdsbesparing. Inmiddels zijn we het nieuwe seizoen ingegaan, met drie vrijgezellen min der, n.l. Nan Duinker, Willy v.d. Berg en André Postmaa; deze Heren zijn inmiddels in het Huwelijksbootje ge stapt, en ook vanaf deze plaats nog eens onze hartelijke felicitaties. Wij hebben in het nieuwe seizoen ook enkele nieuwe gezichten, n.l. spelers uit andere verenigingen. Vanaf deze plaats aan de nieuwe leden een har. te lijk welkom, en wij hopen dat zij zich spoedig waardige A.F.C.-ers to nen. Ook aan onze Kampioenen A.C.C. en A.B.C. onze hartelijke gelukwensen, en ik hoop dat dit een stimulans zal zijn voor onze voetbalelftallen in de komende competitie. Alleen ons eerste elftal hebben wij practisch nog maar aan het werk ge zien vóór de competitie en wij kun nen met een gerechtvaardigd opti misme de competitie tegemoet zien. Ons eerste bereikte in het Jan van Eck-tournooi van V.V.A. de eerste plaats en nam dus voor een jaar de fraaie wisselbeker mee naar huis en bij de A.R.O.L. behaalde het de 3e prijs. Met een beetje geluk hadden wij zelfs de finale kunnen bereiken. Al les bij elkaar dus een hoopvol teken voor de toekomst. Ik wens alle elftallen veel succes in de komende competitie. van TEUNENBROEK Voor al uw drukwerken Kanaalstraat 132, Amsterdam Tel. 80710

Schakels (clubbladen) | 1950 | | pagina 6