Mixed Pickles Sportieve verwarring BequnstiQino van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Geslaagd. Wij menen, dat het 28ste AROL-tournooi een der geslaagdste sinds de bevrijding geweest is. Stemming prima, belangstelling groot, pers waarderend, spelpeil heel behoorlijk, wanklanken nihil. De sensatie was natuurijk de wijze, waarop "V.V.A. de Eerste Klasse kampioen Ajax van de kaart speelde. Maar Ajax heeft stijl ook bij zo'n onverwachte tegenvaller. Geen woord van verwijt of teleurstelling. Jan de Boer, Jan Elzinga, Marius Koolhaas, dronken met smaak hun biertje. Enig commentaar van Ajax.zijde: „Nou komen we die beker volgend jaar wel halen." Vele clubs, die van leedvermaak gniffelen, als het roem ruchte Ajax eens flink wordt afgedroogd, kunnen een voorbeeld nemen aan de wijze, waarop Ajax een neder laag accepteert. Voor ons was er veel, dat hoop gaf. De nederlaag in de demi-finale tegen het stoere V.S.V. was uiterst eervoi. Onze spes patriae" bracht beide dagen vreugde in het hart van onze talrijke aanhangers. Dick Disselkoen is aan zijn tweede jeugd bezig en als hij er nog een paar pond aftraint, moeten de „vijandelijke doelverdedi- gers een maliënkolder kopen! Amateurisme. De debatten over amateurisme en professionalisme worden steeds verwarder. Men spreekt over „voorstanders en tegenstanders" en vergeet, dat dit eigenlijk het punt niet is. Als raszuivere amateurs zijn wij er voorstan der van, dat er klare verhoudingen in de K.N.V.B. komen. De uitbarsting bij Blauw-Wit wie hier gelijk heeft iaten wij buiten beschouwing heeft weer eens bewezen, wat er van de geest van het amateurisme overgebleven is bij sommige grote clubs. En als de geest weg is, roept men haar met geen tien commissies voor het amateurisme meer terug. Terwijl alle voorzitters van alle Districtsvergaderingen de lof van het amateurisme bezongen, is van Emme- nes in „Sportief" met een uitgewerkt plan voor vergoedingen gekomen. Hij blijft echter o.i. halverwege staan, omdat 'wij nog steeds van mening zijn, dat de beste oplossing is een amateurcompetitie en een „prof "^ver dienste) competitie, beide onder auspiciën van de K.N.V.B. De Nederlandse Wielren Unie heeft toch ook beide categorieën in handen? Waarom kan dat dan niet bij voetbal? Op één ding zouden wij nog willen wijzen: Laat men de debatten waardig houden. Dat laat helaas nog te wen sen over. De tegenstanders van het premiestelsel laten zich denigrerend uit over de broodschrijvers en de radiosprekers", die dan vóór het premiestelsel zouden zijn uit zakelijk eigenbelang. Dit is niet fair. lot de grote voorstanders van het premiestelsel behoren Aad van Leeuwen, Kick Gendeker en van Emmenes. Wan neer zij op grond van hun inlichtingen weten, dat er geknoeid wordt en wanneer zij denken, dat die knoeierij uit de wereld kan door invoering van een premiestelsel, dan is het hun goed recht, daarvoor pro paganda te maken. Wij leven in een land met een vrije pers en een vrije meningsuiting. Wat moeten zij „beter worden van het premiestelsel? Om bij de bladen der genoemde journalisten te blijven; gelooft iemand, dat de oplagen van „de Telegraaf -Nieuws van de Dag", „Sport" of „Sportief" met één exemplaar zal stijgen of da len als bijv. Piet Kraak wel of niet een paar tientjes krijgt, wanneer hij voor het Nederlands Elftal gekeept heeft? Kóm nou Heus, Wijnandsjorsie, het is je eigen schuld als je weer een raar stukkie krijgt, want ik weet absoluut niets over voetbal te schrijven, behalve het beetje sociaal werk dat ik voor de A.F.C. verricht heb Belt me daar één van m'n geliefde Neuzen op, en vraagt naar mijn al toos afwezige man. Natuurlijk poog ik hem van dienst te zijn, en als er dan op de proppen komt, dat die on verlaat van een man van me bedankt heeft voor de dankbaarste functie die er bestaat, heb ik zo'n zielsmedelij den met die arme Neus, die er nou zo echt mee zit, dat ik m'n tranen dapper wegslik en hem plechtig be loof, de zaak in orde te maken. Ja, en daar denk je nou goed aan te doenTwee dagen later werden de resten van m'n man thuisgebracht, er was geen stukkie meer heel; ik heb de hele rommel maar in een kast gelegd en bij de volgende schoonmaak komt-ie wel weer voor de dag. Intussen heb ik nauwgezet alle A.F- C.-telefoontjes behandeld, opstellen, aanschrijven, promoveren, wippen en zwaarwichtige vergaderingen is ge woon niets meer voor me. Maar ja, dat ik door de besognes met m'n ei gen zwemcluppie de boel wel eens door elkaar gehaald heb, mag toch eigenlijk niet hinderen De Hupsie-Cola Boys vroegen een wedstrijd met A.F.C. aan, ten bate van de plaatselijke Mondorgelclub en in mijn argeloosheid heb ik zeven po lo-grietjes aangeschreven (bij het ter perse gaan van dit blad, waren deze nog steeds niet op haar ouderlijke ba ses teruggekeerd). Aan de andere kant wilde een horde schone zwem.sirenen met alle geweld een partijtje voetbal spelen, de rood- badpakken tegen de blauw-slippers. Grootmoedig heb ik ze beloofd, dat ze best op het A.F.C.terrein mochten huppelen; toen ze wilden trainen was A.F.C. juist aan het Arollen, dus had den ze pech... tenminste één van de zwem-sirenen beweerde gisteren dat ze toch zóóó leuk gearold had!" en nou wéét ik het eigenlijk nietEr wordt ook beweerd, dat Hannie een treffende demonstratie heeft gegeven van het Wiener Pra- terleben met als slot een imitatie hoe Irma Schumacher haar koffers pakt. Na al die Weense verhalen moeten ze bij A.F.C. nogal dorst gekregen heb ben, wat ik eigenlijk niet zo vreemd vind Als je door va-cantie-bezigheden niet naar Arol bent geweest, is het toch wel aardig als je nog eens wat er over hoort; aan een loket in het Cen traal Station stonden vlak vóór mij twee stukjes voetbal-glorie in een vi- olet-blauw oog (niet zo ordinair groot, maar beschaafd-interressant) „Ja, dat heb ik van de Arol!" pronk te hij trots en morgen gaan we wéér!" De ander scheen van V.V.A. te zijn, maar die sprak slechts na mens de behandelende Geneesheer... O, o, o, en al die soorten ledenlijsten, die wij thuis hebbenStaan er zes van onze zwem-sirenen aan het sta tion, zonder keepster, en moest ik bliksemsnel een keepster uit de grond stampen; grijp per abuis de A.F.C.- lijst en stuur Dodo naar het station. Gelukkig kénden ze elkaar niet, maar ik verwachtte toch van beide kanten de grootste herrie omdat ik de boel weer eens verprutst had. Ik heb de telefoon maar afgezet en aan m'n deur hangt een bordje: „wegens over grote moeilijkheden naar de Rivièra". En daar houden we het dan maar op. EEN AANGETROUWDE. 3

Schakels (clubbladen) | 1950 | | pagina 3