Met nieuwe moed naar een nieuw seizoen Met de jeugd kamperen te Maarn 2 Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö De titel verraadt al mijn bedoeling om dit epistel aan het voorbije en het nieuwe te willen wijden. Op het ogenblik voltrekken zich twee phases, die wij het beste als het ten einde lopen van het „oude" en het inluiden van het „nieuwe" voetbal seizoen kunnen bestempelen. Onwillekeurig komt een soort Oude- jaarsstemming over ons, die je tot nadenken stemt, en je peinst nog eens over het voorbije. Ieder van ons vrage zich ernstig af: „Was het al lemaal O.K., had ik nog niet zus of zo kunnen doen; was ik wel actief genoeg" en zo rijzen er tal van vra gen, die toch corrigerende betekenis voor ons dienen in te houden. Het clubleven bracht ook dit jaar on getwijfeld ups and downs. Er was winst, maar ook verlies. Daar ont komt een club als A.F.C. evenmin aan. Wij hebben geen gemakkelijk seizoen achter de rug, maar geluk kig zijn wij allen met voldoende club liefde bezield om het A.F.C.-belang boven het persoonlijke te stellen. Nol Eysvogel Zo waren wij de jaarlijkse algemene vergadering genaderd. Het was een groot verlies, dat Nol Eysvogel na zestien prachtige dienstjaren om het met de geijkte term te zeggen zich, omdat hij buitenman geworden is en het wenselijk oordeelde, dat het secretariaat in Amsterdam geves tigd bleef, niet meer herkiesbaar stelde. Laten wij ons nog eens goed realiseren, hoeveel uurtjes vrije tijd hij aan A.F.C. gespendeerd heeft. Nol, nogmaals hartelijk dank! Gelukkig hebben wij in Wim van Teunenbroek een waardig plaatsver vanger gevonden, want als 2e secre taris heeft hij reeds eerder getoond kwaliteiten voor een belangrijke functie te bezitten. Er was nog een lichtpunt, namelijk de benoeming van Gerrie Stallman als 2e secretaris. Niet alleen, dat het Bestuur daardoor weer een jonge veelbelovende kracht rijker geworden is, maar ook de om standigheid, dat hier een rasechte A.F.C.-er een benoeming aanvaard heeft, en de taak serieus op zich ge nomen heeft, sluit een belofte in voor de toekomst. Rest voorts de nieuwe commissiele den, die allen ongetwijfeld de op zich genomen taak ambitieus zullen ver vullen, hartelijk welkom te heten en de uittredende commissieleden op rechte dank te brengen voor hun goe de werk, waarbij ik bijna zou willen zeggen „tot weerziens". Weest eensgezind. En zo gaan wij dus opnieuw onge merkt naar het nieuwe toe. Vanaf 15 Juli j.l. is men alweer ern stig met de training begonnen en be driegen de voortekenen ons niet, dan wordt er hard aan een goede voorbe reiding gewerkt. Laten de spelers van onze elftalien toch vooral bedenken, dat voor het behalen van successen een enorme energie aanwezig moet zijn. Weet, dat bij het spelen van wedstrijden het krachtsverschil vaak maar 1 of 2% bedraagt. Het gaat dan om dat klei ne beetje „meer" te kunnen geven, hetgeen jullie kunnen bereiken door constant teamwork; dit aangevuld met fighting spirit zal de Balans ten gunste van dat elftal doen overslaan dat deze eigenschappen in toepassing brengt. Een eensgezind, goed voorbe reid en hard werkend elftal moet met de beste tegenstanders kunnen wed ijveren. De technische commissie, die zeker geen gelegenheid onbenut zal laten om in hechte samenwerking met spelers en trainer „onze kerels" ter zijde te staan, wens ik bovenal wijs heid toe. Er komen nog enkele oefenwedstrij. den en dan zal op 27 Augustus met het vermaarde AROL.tournooi het officiële voetbalseizoen weder een aanvang nemen. Aan het hoofdveld en de accommodatie is in het zomer seizoen de nodige zorg besteed. Laten wij bedenken, dat alles zoveel moge lijk practisch gebruikt moet worden en men het veld bij slecht weer ont zien moet. Dan laten wij onze spelers dus weer los en zij zullen draven en rennen, dat het een lust is, en voor alles zullen zij zich één hoofdgedach te voor de geest moeten houden, n.l. om zich tijdens de wedstrijden de vol. Ie 90 minuten van ganser harte te willen geven, want dan alleen kun nen zij zegevieren. Als al onze spelers met deze over tuiging, vastberaden het nieuwe sei zoen ingaan, dan moeten ongetwij feld voor henzelf en voor de A.F.C. goede resultaten bereikt worden. Ik wens allen een voorspoedig en gunstig voetbalseizoen toe'. G. H. HAUBER Om maar meteen met de deur in huis te vallen, geloof ik niet te veel te zeggen, wanneer ik beweer dat het jeugdkamp in alle opzichten geslaagd genoemd mag worden. Du mededeling van het bestuur, dat in principe besloten was om mede te doen aan een kamp met de vereni ging H.B.S. en Quick was simpel ge noeg, maar dit was dan ook het eni ge dat wij te horen kregen, want na dere bijzonderheden waren nagenoeg niet bekend. Doch dank zij de onvolprezen hulp en medewerking van onze nieuw be noemde secretaris, kwam er na ette lijke telefoontjes en besprekingen meer licht in de zaak, en de laatste in Den Haag gehouden bespreking, waar wij tot grote verbazing van on ze H.B.S.-vrienden reeds om kwart voor elven aan onze kuiten trokken, iets, wat zij van A.F.C.-ers niet ver wacht hadden, doch waartoe wij door de omstandigheden gedwongen werden, was zeer vruchtbaar en wij kwamen met vele nuttige wenken in de snelle wagen van Tim weer op de uitgangsbasis terug. Aan de oproep tot deelname, die in middels in het bulletin verschenen was, werd niet in die mate gehoor gegeven als wij verwacht hadden, maar om eens een „populaire" uit drukking té gebruiken, de wegblij vers hadden ditmaal ongelijk, want onder de meer dan voortreffelijke leiding van onze trainer Steeman en Chris Geluk, die zich spontaan be schikbaar hadden gesteld, daarmede een groot gedeelte van hun vacantie opofferende, hebben de jongens een prachtkamp medegemaakt. Het is hier dan ook zeer zeker de plaats om deze leiders van harte dank te zeggen voor dit werk waar mede zij zich niet alleen tegenover de jongens, maar ook tegenover de A.F.C. zeer verplicht hebben ge maakt. Het begin was niet zo mooi. Op een gure, regenachtige Dinsdag morgen verzamelde zich tegen negen uur een uitgelaten troep jongens op het Scheldeplein, uitgeleide gedaan door enige moeders, die toch wel graag zo op het laatste moment nog enige meer of mindere ernstige ver maningen aan hun zoons mede wil den geven. En daar verschenen ook de „sleeën" van Dick Bessem, Joop Hurwits, Jan Meyer en Teun v. Veen, die zo vriendelijk waren om de kna pen op meer dan vorstelijke wijze naar het kamp te brengen. Op dit moment dreigde er een kink in de kabel te komen daar één der wagens, ondanks positieve toezegging, niet op appèl verscheen. Doch ziet, een red dende engel was direct aanwezig in de vorm van Cor Quint, die met vrouw en zoon ook even was aan ko men lopen om van het „dramati sche" afscheid getuige te zijn. Een wagen te kort, geen nood zei Cor, en hoewel buiten zijn program ma haalde hij zijn „car" om de ont- (vervolg op pag. 6)

Schakels (clubbladen) | 1950 | | pagina 2