Een „dagje" naar het Noorden In Enschedé begon de junioren-victorie Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöens, houötöe'schakel m stanö Na 's morgens om half zeven te zijn gewekt door onze trouwe vriend „de wekker" en na enige zuchten en geeuwen gerealiseerd te hebben dat het toch heus ondanks het vroege uur Zondag was, arriveerden we met „lunch met zachte en harde eieren" op de Overtoom hoek Nassaukade waar om 8.45 verzamelen geblazen was. Onze Penningmeester, de Heer Woudstra, was als Bestuurslid mede; het beloofde dus een goede dag te worden. De alleenstaande mannen hadden het die dag best getroffen, hetgeen vooral 's avonds een genot bleek want alles was toen diep weg gezonken. De inwendige mens werd ech ter niet door de Heren vergeten daar Harry steeds naar Hetty om „voer" zat te schreeuwen. Om ongeveer half een waren we bij Be-Quick. Hier werden we in de kleedkamers ge bracht. (Er was toen nog geen spra ke van verkleden, hoor!) Er stond een massagetafel en ik was zo bru taal hier even mijn benen op uit te strekken doch de Heer Zwaag zijn massagewoede kwam direct boven en de blauwe plekken van het „hak ken en kneden" staan nog op mijn benen, terwijl mijn (v) echtgenoot zich geroepen voelde om mij met een nijptang te bewerken. Nadat we „buten" gekomen waren en op de „tribuun" zaten, kwamen de elftallen van Be-Quick en A.F.C. het veld op (hier een prachtige grond met gras). Het weer viel toen nogal mee, want het was tenminste droog. Na een vlot, gezellig partijtje won nen we met 2-1, de „stroohalm" van het tournooi, zoals later zou blijken. Zodoende hadden we ons geplaatst voor de finale, welke gespeeld zou worden tegen de winnaar van de volgende wedstrijd G.V.A.V.-H.B.S. Laatstgenoemde club won deze wed strijd overtuigend met 4-1, zodat we de strijd moesten opnemen tegen onze vrienden uit Het Haagje. En toen kwam voor ons de sensatie van de dag. Onze captain Gerrit ter Horst moest wegens een blessure opgelopen tegen Rapiditas de tweede wedstrijd uitvallen en daar zaten we met onze éne reserve. Dit was Ben Poelemeyer dus die ging in de goal, Joop Zim merman ging middenvoor spelen en Koen back. Nu komt het... Van de aftrap trok H.B.S. direct prachtig ten aanval en ons doel werd danig in het nauw gebracht. Na de uittrap van Ben belandde de bal bij onze Joop, die er als een grote middenvoor mee vandoor ging (en een prachtige goal maakte. Het gehele publiek was opgetogen en wij niet minder en Joop werd in onze gedachten al in de bloemen gezet naast de beker. Het duurde echter niet lang of H.B.S. maakte gelijk en tamelijk snel daarna 2-1. Joop kon er echter niet genoeg van krijgen en lokte de keeper uit zijn goal waarna de bal op een sukkel drafje van zijn voet de goal inrolde. (2-2). Voor de rust scoorde H.B.S. nogmaals zodat de theetijd inging met 3-2 achterstand en een behoor lijke partij voetbal achter de rug. Helaas vlak na de hervatting maakte H.B.S. 4-2 en toen ging het echter elkaar, daar ons elftal geheel in elkaar zakte. De uitslag werd 9-3, zoals U allen bekend zal zijn, want dit was het gesprek op tweede Paas dag. Toen we na afloop verkleumd in de bus kropen, hoorden we plotseling vanuit de kleedkamers een driewerf hoera en daaruit maakten we op dat de prijzen waren uitgereikt. Wij kre gen als tweede prijs een medaille. Wat een strop dat het licht in de bus niet aan kon voor de kaart-en- thousiasten! Maar natuurlijk niet voor dediscretie is vervelend, vindt U niet? Dus gingen we maar zingen om de moed erin te houden en we hebben dit volgehouden tot aan Purmerend. Toen hebben we de strijd opgegeven. Moe van de lange tocht en dorstig van het zingen rolden we om half twee de straten van het goede Mo- kum binnen. SPILVROUWE Toen wij indertijd een uitnodiging ontvingen om met Junioren 1 aan het Jeugdtournooi van P.W. deel te ne men ter gelegenheid van haar 65-ja rig bestaan, hebben noch Bestuur noch Jeugdcommissie geaarzeld, doch onmiddellijk deze vriendelijke invita tie aangenomen. En gelukkig, wij hebben hiervan geen spijt gehad. Zo togen wij Zaterdagmiddag 13 Mei klokslag 12 uur met Vogel, Fal- kenhagen, Akkerman, Lingius, Wille- kes, Tromp, Pais, v. d. Bergh, Huis man, Söholte, de Graaf en R. Meijer onder leiding van trainer Steeman, de Heer v. Nigtevegt en ondergete kende per trein naar Enschede. In de trein de beste stemming tij dens een spelletje kaart en Amster damse leut, en wij bereikten zo tegen half vier Enschede, waar wij al on middellijk door onze charmante gast heren Bakker en van Feggelen, op ons gemak werden gesteld. Een uur later bonden wij de strijd aan met onze oude vrienden Robur et Velocitas en wonnen de strijd met 2-0. Daarna indeling onzer jongens bij hun pleegouders van P.W. "Wij moesten zorgen om 8 uur aanwezig te zijn in het Feestgebouw van Nico's Sportvereniging ter bewoning van de feestavond voor de Jeugd. Dit viel speciaal de leiders moeilijk, aange zien er in de „Kanderei" een prima diner aangeboden werd door de feest commissie van P.W. Na een Welkomstgroet van de Heer Kroeze en aanbieding van di verse vaantjes, o.a. van A.F.C. verge zeld van enkele toepasselijke woorden van de Heer van Nigtevegt, kwamen wij bij de Spraakwaterval, waaraan door onze Junior Huisman werd deel genomen. Henk deed het niet onaar dig en verwierf de tweede prijs, en wel een lap stof voor een overhemd. Daarna hersengymnastiek van 10 middenvoors tegen 10 keepers, zodat wij een kamp aanschouwden tussen Huisman en Vogel. Ook hier werd Huisman overwinnaar en ging met een badhanddoek en een washandje naar huis en Vogel als troostprijs met een stropdas. Zo U ziet alle textiel- prijzen uit de textielstad. Zondagmorgen 10 uur wedstrijd A.F.C.-Quick, waar wij wederom overwinnaars waren met 3-0. Derde wedstrijd Rigtersbleek— A.F.C. ongetwijfeld de zwaarste wed strijd voor de jongens, welke eindig de in 1-1. De laatste wedstrijd in onze afde ling bracht ons een 2-0 overwinning op Kampong. Na de stand van 2-0 gaven onze jongens een staaltje showvoetbal weg en spaarden hun krachten voor de finale tegen het sterke Sparta, leider van de andere afdeling. Na een pauze van circa een half uur, betraden onze jongens het veld voor de wedstrijd in de finale tegen Sparta. Dit werd een zware strijd, doch onze jongens speelden een pri ma wedstrijd, welke eindigde in gelijk spel, n.l. 1-1. De Tournooicommissie had be paald, dat bij gelijk spel, strafschop pen en wel door elke speler één, de strijd zouden beslissen. A.F.C. benut te er 5 en Sparta 6; hierdoor kwam de eerste prijs bij Sparta, ongetwij feld het sterkste elftal van het tour nooi, en de tweede prijs bij onze jon gens. Vanaf deze plaats is het mij een eer namens A.F.C., onze vrienden van P.W. nogmaals hartelijk dank te zeggen voor de buitengewoon pretti ge en hartelijke ontvangst ons in En schede bereid, alsmede aan de diverse pleegouders in Enschede van onze junioren. P.W. bezit in de Heren Bakker en van Feggelen een paar le den, die de kunst verstaan, gasten te ontvangen en bezig te houden. Wij hopen ons volgend jaar te kun nen revancheren, waarvoor onderge tekende P.W. reeds heeft uitgeno digd VAN TEUNENBROEK 5

Schakels (clubbladen) | 1950 | | pagina 5