BequnstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö lea vertroebelen bij het enige doel punt, kunnen we gerust zeggen, dat het Jan van der Werff was, die het „vuile" werk deed. Jan lag n.l. prac- tisch in één van de vier sloten, die hier als lijnen fungeerden, terwij) Sieg het leer „pijnlijk" zuiver van richting veranderde. Toen het eind signaal klonk, stond dit blijspel op het punt in „catch as catch can" te veranderen en ik geloof, dat de Wees- penaren hier beter in waren, dan in voetbal. Wanneer ik aan het slot van deze competitie nog iets wil opmerken, dan is dat een blij geluid. Na een be gin, dat ons alleen maar het ergste kon doen vrezen, heeft het vijfde een goed seizoen achter de rug. Een ieder die dit jaar wel eens meegespeeld heeft, weet in welk een harmonie deze vriendenkring haar wedstrijden speelde. Het was iedere Zondag pret tig met het vijfde elftal te kunnen voetballen. Het verslag van onze eerste beker wedstrijd, een drama in diverse, nauw met elkaar in verband staande bedrijven, volgt hieronder door één van de hoofdrolspelers, Dick Moes bergen. „Als je over dat „heerlijke" vijfde een non-figuratief experimenteel schilderstukkie zou kunnen maken, zou het allereerst in zich moeten heb ben een sluimerend lichtblauw, dat de eerste tien minuten van iedere wedstrijd aangeeft, als speciaal de verdediging geleidelijk aan het ont waken is. Verder een willekeurig forse neutrale kleur voor het reste rende gedeelte van de wedstrijd, wan neer er niet eens zo erg gek gevoet bald wordt. Maar tenslotte een be langrijk deeluitmakende mengelmoes van paars, geel, groen en andere meestschreeuwende kleuren. En dit - U vat dit wellicht - heeft dan betrek king op het voor-, na- en tussen- kaarten. Wij zouden die beker wel even win nen was de afspraak voor de èerste wedstrijd tegen D.E.C. 2. Kun je ge rust afspreken, niet waar, als je van de laatste 10 wedstrijden er maar eentje verloren hebt. Effe ho. Na 10 minuten met 4-0 achter (vanwege die sluimering)Rust - viel mee - 6-0. De grote buiten-leden- lijke belangstelling, echter hielp ons bij, (uiterst zeldzaam voorkomende) ontstentenis van de elftalcommissie over onze zelfmoordplannen heen en met van-hup-Abe-wat-kan-jou-het- nog-schelen, wonnen we na de rust op overtuigende wijze met 2-1. Helaas ging onze eminente kapi tein-spil reeds in de eerste „over" nogal pijnlijk stukbeenvoor en moest verder, van zon en publiek genieten de, in burger zijn morele kracht doen gelden. Wanneer je echter 5 minuten voor tijd letterlijk een tegenstander bij de neus vat in het strafschopgebied, om- dat-ie wat „naar" tegen je keeper doet en de scheidsrechter kent een free-kick toe, vóór, ergens bij de middenlijn, omdat-ie eenvoudig niet aan kon nemen, dat w ij iets onaar digs gedaan zouden hebben en boven dien de fourier van een bekende Meerse uitspanning, zonder dat je een speldje draagt, bij binnenkomst iets over dat eerste van A.F.C. mom pelt, daarna belangeloos het een en ander weggeeft en eindigt met je op zijn jubileum te nodigen en er nog wel wat geks gebeurd is, dan begin je te begrijpen, dat het grootste suc ces van een voetbalvereniging niet altijd onder het hoofd „Uitslagen" in de krant is te lezen. Over succes ge sproken. Horen wij op een Zondag van een tegenpartij, dat ze kampioen zijn. Dachten wij, dat wij dat bijna waren. Zou je kunnen zeggen met een variant op een vermaard redactie ge zegde: Als er nu weer een stand van het vijfde in het bulletin gepubliceerd wordt, is het voor de eerste keer." Over de tweede wedstrijd tegen Germaan III, die ik vanaf de tribu ne meemaakte, wil ik slechts zeggen, dat we na een behoorlijke wedstrijd met 3-1 verdiend wonnen en dat vooral de achterhoede opviel. De laatste wedstrijd van dit sei zoen was een waardig besluit: een 5-2 overwinning na een rommelige vertoning tegen S.D.W. II. Er waren n.l. lieden die elkaar niet zo heel erg graag mochten en zodoende werd er na oud recept een weinig „ge schaafd en geboend". We hadden een 1-2 achterstand, maar na een doel punt a la Anoul was het pleit vrij spoedig beslecht en gingen we op de overwinning af. Nu gaan we zomersporten, ieder op zijn manier en dan zien we elkaar in September weer in de polders rond de hoofdstad en gaan we met een zelfde élan en plezier van start, waarmede we nu geëindigd zijn. SPILLETJE Overzicht van het 6de, 7de en Zat.-elftal in de Afd. Amsterdam. Het zesde elftal heeft in het afge lopen seizoen vele goede resultaten geboekt, waarbij zelfs aan het einde van de competitie een serieuze kans op het kampioenschap van afd. res. 3 kl. E bestond. Jammer genoeg zijn in de eerste wedstrijden enige punten verloren gegaan doordat niet direct over een vaste kern in het elftal beschikt kon worden. Onder aanvoering van Frits v. Zutphen echter was het prettig voetballen en de animo en het en thousiasme van de spelers werd wel dra groter door enige goede over winningen. De grote tegenstanders in deze afdeling waren RKVVA III en Blauw Wit VII, waarvan Blauw Wit 2 maal het onderspit moest delven, doch RKWA bleef ons de baas, zo wel thuis als uit. Op het ogenblik is het elftal nog aan het bekeren en heeft de voorron de reeds met goed succes doorlopen en de mogelijkheid is niet uitgesloten dat onze jongens ook in de finale zul len komen. Tot de vaste kern van dit elftal behoorden o.a. Keim, v. Zutphen, Stokkink, Donk, Jo Immig, v. Has selt, de Granje, v. Tiel, Stuyvenberg en Schatens. Het zesde elftal eindigde in de competitie op de 3de plaats met het volgende resultaat: gesp. gew. gel. verl. pt. v. - t. 14 8 2 4 18 41-29 In dezelfde klasse doch in een an dere afdeling was ook het zevende elftal ingedeeld. Aangezien hier veel verwisseling van spelers heeft plaats gehad, werd steeds weer in een an deren samenstelling gespeeld waar door de resultaten niet altijd even goed waren. Toch heeft Gijs Nijman met zijn mannen vele gelijke spelen uit het vuur gesleept, meestal gehol pen door enkele oudere spelers. Het keepersprobleem heeft de E.C. ook vele hoofdbrekens gekost, doch over schotvaardigheid van de voor hoede hebben zij niet te klagen ge had. Als we de eindstand bezien: gesp. gew. gel. verl. pt. v. - t. 16 5 6 5 16 39-36 dan behoeven wij niet ontevreden te zijn. In de bekerwedstrijden waren de successen maar matig, in verband met het vergevorderde seizoen, waar door enkele spelers niet meer be schikbaar waren. Het Zaterdagmiddag elftal. Wij hebben dus dit seizoen ook aan de Zaterdagmiddagcompetitie deel genomen en wel in de derde klasse. Kampioen zijn wij niet geworden, doch er is dikwijls heel gezellig ge voetbald. De opkomst van de spelers is over het algemeen zeer constant geweest en ook de invallers hebben niet onnodig verstek laten gaan. Het elftal bestond hoofdzakelijk uit oude re spelers, die nog eens graag een balletje trappen. Behalve voetballen wordt er dan ook nog veel gepraat, indien de techniek niet meer zo vol maakt is. In de bekerwedstrijden was het re sultaat slechts matig, doordat enke le spelers door ziekte verhinderd wa ren, zodat met een incompleet elftal gespeeld werd. Het was jammer dat onze trouwe doelwachter Wildeboer in één van de laatste wedstrijden ge blesseerd raakte, waardoor hij voor lopig niet meer kon spelen. Wij wen sen hem echter van harte beterschap. Er moeten nog 2 wedstrijden ge speeld worden en momenteel bezet ten wij een plaats midden op de rang lijst met de volgende cijfers: gesp. gew. gel. verl. pt. v. - t. 14 6 3 5 15 43-31 De Elftalcommissie B zegt alle spelers dank voor htm trouwe op komst en verwacht, dat na een pret tige zomervacantie weer goede clan- ditie en veel animo zal zjjn voor de Afd. Amsterdam. E. C. „B" 3

Schakels (clubbladen) | 1950 | | pagina 3