Seizoen 1949-30 bijna ten einde QUO VADIS A.F.C. III? 1 3 4 5 BeQunstiqinq van onze adveRteeRÖeRs, houöt öe schakel in stanö 2 De voorlaatste thuiswedstrijd werd weer eens gewonnen en wel van U.V.V. met 2-1. Onze beide goals werden gescoord uit strafschoppen, waardoor beide wedstrijden tegen U.V.V. op dezelfde wijze beslist wer den. De volgende week speelden we in Weesp tegen Rapiditas 2-2, waar door we ons in veiligheid brachten. Een slechte wedstrijd waarin er veel te hoog gespeeld werd. De Eerste Paasdag speelden we in Groningen in het Be-Quick-tournooi. De eerste wedstrijd tegen Be-Quick werd met 2-1 gewonnen. In de finale tegen H.B.S. werd A.F.C. na de rust onder de voet gelopen (3-9). De Tweede Paasdag werden we uit de bekercompetitie gewipt door Vi tesse uit Castricum. (1-2) Over de laatste competitie-wed strijden valt niet veel bijzonders te vertellen. De Spartaan kwam in onze laatste thuiswedstrijd met 8 Invallers uit haar 3e en 4e elftal uit en wist, dank zij het slechte spel van ons nog gelijk te spelen, terwijl Elinkwijk ons wer kelijk voetballes gegeven heeft. (2-7) Elinkwijk is volgens mij de beste ploeg in onze afdeling, maar D.W.V. haalde een puntje meer en is dus kampioen. Ik wens Klaas Ooms en zijn man nen veel succes toe in de promotie wedstrijden en hoop dat ze er in mo gen slagen tot de eerste klasse door te dringen. Dit is dan het einde van het over zicht van) A.F.C. I voor dit seizoen, waarin we toch nog hoger geëindigd zijn dan ik zelf verwacht had. Alle medewerkenden in het stuk worden bedankt en kunnen gaan uit rusten om het volgend seizoen weer „fit and well" te beginnen. G. t. H. Het is het derde elftal niet mogen gelukken de „Danse Macabre" te ont springen. Via een naargeestige 1-2 tegen D.W.V. III werd een aanvang gemaakt met de promotie- en degra datie-wedstrijden, die helaas niet flo rissant begonnen zijn. Tegen H.F.C. II werd met 3-1 verloren en de week daarna in Zandvoort tegen Zand- voortmeeuwen met 2-2 gelijk ge speeld. Drie punten verlies uit twee wedstrijden. Natuurlijk is er nog een kans, maar dan zal er nog harder ge werkt moeten worden met meer en thousiasme, training en ontzegging van genoegens. Komaan derde elf- tallers, het gaat om een paar wed strijden. Bewijs, dat het behoud van het derde U iets waard ls. AD INT. A.F.C. 4-de Volewijckers 4 0-0. Deze wedstrijd heb ik persoonlijk wegens griep niet mee kunnen spe len, maar volgens hetgeen ik er van hoorde, heeft de voorhoede, zoals wel eens meer voorkomt, de meer derheid niet in doelpunten tot uit drukking kunnen brengen. De achter hoede liet gelukkig geen steek val len, zodat in ieder geval een kost baar puntje werd bemachtigd. A.F.C. 4-W.F.C. 2 1-0. Na een rustperiode van 3 weken moesten wij tegen W.F.C. 2 in het strijdperk treden. Geen gemakkelijke opdracht, want W.F.C. 2 stond aan de kop van de ranglijst met serieuze kampioenskansen. Daartegenover was het 4e elftal, doordat onze mede gegadigden voor de onderste twee plaatsen de laatste weken alles won nen, in een dwangpositie geraakt. Wilden wij onder die promotie-degra datie-wedstrijden vandaan komen, dan moesten wij in ieder geval begin nen met deze wedstrijd te winnen. Gelukkig was het derde elftal die dag vrij, zodat wij met het sterkste elftal in het veld konden komen. Vooraf nog een klein donderspeechje van de Voorzitter van de Elftalcommissie, de Heer J. van Nek, en een geladen 4e elftal kon de strijd aanbinden. Met een behoorlijke wind mee ver kregen wij al spoedig het beste van het spel en vooral door een hoog tempo gelukte het ons steeds weer de achterhoede van W.F.C. voor moeilijke problemen te zetten. Na een half uur ongeveer een hard schot van Eeman, de bal werd slecht wegge werkt en het gelukte Rinckes met veel moeite de bal over de doellijn te werken. 1-0 voor A.F.C., hetgeen te vens de ruststand werd. In de tweede helft waren de rollen volkomen om gedraaid, 'n sterk aanvallend W.F.C. maar nu bleek dat onze verdediging voor haar taak berekend was. Steeds weer kwamen de W.F.C.-ers op ons doel af maar achter was en bleef de zaak potdicht, mede dank zij het ge sproken woord van onze uitstekende doelverdediger Giel van Driel. Met nog ongeveer tien minuten te spelen werden de twee binnenspelers ook nog door ons teruggetrokken en was er in het geheel geen doorkomen meer aan. Eindstand 1-0 voor A.F.C. Het gehele elftal heeft deze wed strijd van het begin tot einde met een geweldig enthousiasme gespeeld en het zal voor allen een voldoening zijn te weten dat door deze overwinning het 4e elftal zonder het spelen van promotie-degradatie-wedstrijden voor de reserve 3e klasse behouden bleef. Ten opzichte van het vorige jaar be tekent dit dus winst. Tot slot wilde ik graag nog even Giel van Driel in het zonnetje zetten. Zonder de andere spelers van 't vier de elftal ook maar enigszins te kort te willen doen, Giel heeft in het be haalde succes van het vierde elftal een groot aandeel gehad. Giel kwam de laatste weken in totaal vier maal voor een K.N.V.B.-elftal uit, waar van driemaal voor het vierde elftal. En eenmaal voor het derde elftal. Niet éénmaal werd Giel gepasseerd en wist steeds de score blank te hou den. Een prestatie derhalve, die ze ker het vermelden waard is. Type rend voor Giel was zijn uitspraak na afloop van de wedstrijd tegen W.F.C. 2 n.l.: „Ik ben tot de conclusie gekomen, dat ik het vroeger veel verder ge bracht zou hebben als ik maar meer gekletst had." Misschien zijn er nog keepers in A.F.C., die hiermede hun voordeel kunnen doen. COR KERKER De wedstrijd tegen A.D.W. 2 uit heeft ons gebracht wat we verdien den: een nederlaag. Na een misera bele eerste helft stonden we met 0-2 achter. Onze tegenpartij, die door grotere vechtlust bijna ieder duel in haar voordeel besliste, maakte twin tig minuten voor tijd een derde doel punt en toen begrepen we, dat dit matte, slappe gedoe ons naar een dé- bacle voerde. Perton scoorde tegen de volkomen in het nauw gedreven spil van A.D.W. trapte in eigen doel en twee minuten voor tijd nam de back van onze tegenstanders de bal royaal onder zijn arm. De arbiter maakte gebaren „a la van der Meer" en deed tevens of zijn neus bloedde, hetgeen wij hem op dat moment ook gaarne gegund hadden, want inplaats van een penalty toe te kennen, liet hij inrukken en hadden wij, zoals ge zegd verdiend, met 2-3 verloren. Z.S.G.O. 3 kwam op ons veld, als ongeslagen kampioen met één ver- liespunt. Fel waren we belust op een revanche voor de in de eerstë wed strijd van het seizoen geleden zware nederlaag. We verschenen met drie reserves en na een gewonnen toss trokken we tegen de storm op. Zon der tot paniekvoetbal te geraken heeft toen onze verdediging de sterke Z.S.G.O.-aanval van zich afgehouden Invaller Donk speelde een best par tijtje back. Ondanks de steun van Aeolus, stonden we na de rust plot seling met 0-1 achter. Maar een mi nuut of tien voor tijd, maakte Daan Perton na een bekeken aanval gelijk en 1-1 bleef het. Een mooi resultant, behaald in een leuke wedstrijd. Van onze „verre" uitwedstrijd te gen Rapiditas 3 valt slechts op te merken, dat we na een ietwat humo ristisch partijtje met 1-0 wonnen. De rust kwam met 0-0. Zonder de pres tatie van ons onvolprezen commissie lid, rechtsbuiten Kinsbergen te wil-

Schakels (clubbladen) | 1950 | | pagina 2