V/an Dev/enter, v/an Micfdenu/eg en de M/andelu/eg "Familie-nieuwtje s Overzicht vijfde elftal BeQunstiqinq van onze aöve-RteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö H. G. J. van den Bosch Te Zeist is in de leeftijd van 92 ja ren overleden de heer H. G. J. van den Bosch, rustend geneesheer. Hij behoorde 13 October 1875 bij de Gym nasiasten en H.B.S.-ers, die zich groepeerden om de initiatiefnemer J. R. Dickson Romeyn en U.D. op richtten. Met de heer Van den Bosch is in het jaar. dat U.D. haar 75-jarig bestaan zal herdenken, de laatste nog in leven zijnde oprichter heen gegaan. Ajax. Onze vroegere buurtbewoners uit de goede Meer hebben een nieuwe pa rel gezet op hun schone voetbal- kroon: het zestiende afdelingskam pioenschap, een waardig cadeau van het eerste' elftal aan de vereniging, die haar vijftigste verjaardig viert. Ajaxieden, een plechtig ogenblik: A.F.C. verklaart haar jongere zuster voor volwassen! (En zal niet langer spreken van dat clubje aan de boor den van de Middenweg. ONS voetbal is niet buiten de grenzen bekend, edoch, onze capsones wel. We hebben echter nog een troost: met klaver jassen kunnen jullie niet van ons winnen.) De Schakel. Verandering van opmaak doet le zen! Teneinde de A.F.C.-Schak?l toch de fleurigheid terug te geven, die zij door het niet meer plaatsen van cli- ché's onvermijdelijk moest verliezen, hebben we1 de kolombreedte versmald en de pagina's op drie kolom ge bracht. Geboren De Heer en Mevrouw C. Geluk Schotting geven met blijdschap ken nis van de geboorte van hun dochter LIA CHRISTINA Amsterdam, 3 Maart 1950. Geboren De Heer en Mevrouw J. Woudstra v. d. Water geven met vreugde kennis van de geboorte van hun dochter JOANNA MARIA Amsterdam, 24 Maart 1950. De Heer en Mevrouw C. Colijn Hanff danken voor de grote belang stelling, die zij bij hun huwelijksvol trekking mochten ondervinden. Mutaties. Hans Galavazi werd Commissaris van materiaal, Jacques Mellegers wordt met ingang van 1 Juni Scha kel-administrateur. Gaarne brengen wij als Schakel-redactie een woord van dank aan onze medewerker Jo Bakker, die zijn werk op uiterst nauwkeurige wijze heeft volbracht en een zeer belangrijk aandeel heeft geleverd in het voortbestaan van de A.F.C.-Schakel. U.D. In het Maart-nummer van 't U.D.- Kanon vond ik onder de rubriek „Van overal" een stukje aan onze A.F.C. gewijd. Er stonden vriendelijke woor den in over onze Jubileum-Schakel, maar, goede Deventerse vrienden wij bestaan niet 45, doch 55 jaar. Wij danken U voor het compliment, wij zien er blijkbaar nog jong uit, maar heus, de- vijf kruisjes zijn wij al ge passeerd! Ik zal de medewerker J. W. (laat het nou een familielid zijn!) voor zijn verjaardag echter een atlas ten ge schenke geven opdat hij goed wete, dat U.D. NIET uit Twenthe komt! (Dit terwille van de uitroeptekens tussen haakjes!) G. W. P.S. Doe de hartelijke groeten aan Paul Lugard, wens hem een goede reis en zeg hem, dat zijn bowlen te moeilijk en zijn off-drives mij te hard zijn. Tot van de zomer! (vervolg van pag. 3) Met onzekere gevoelens togen we naar het veld van C.N.F., maar bij wijze van uitzondering was het deze keer niet afgekeurd. Twee Indisch- gasten, Chris Kuggeleyn (bepaald niet vermagerd) en Nico Bijl, maak ten op deze dag hun rentré voor de rood-zwarte kleuren en zij deden dit op een glorieuze manier. Zij speel den een puike wedstrijd. Wij voetbal den veel beter dan C.N.F. 2 en na enige tijd stonden we met 1-0 voor. Onze tegenpartii trachtte haar te kort aan voetbalcapaciteiten ach tereenvolgens goed te maken met geestdrift, hard spel en uiteindelijk met te onbesuisd spel, waarvan Jan van der Werff reeds voor de rust slachtoffer werd. Vlak voor half time werd het 1-1 na een onover zichtelijke situatie voor ons doel. Na de pauze werd de jarige van deze dag getracteerd op een „kneus je", zodat Jan van der Werff wat aanspraak kreeg. Gelukkig zaten we ruim in onze reserves en hinkend en „boenend" haalde de rest van ons team de eindstreep met als resultaat een gelijk spel (1-1). Meerboys 2 trof het bijzonder slecht, dat onze ploeg deze Zondag in glanzende vorm was, met onge twijfeld „Proppie" (zoals onze tegen standers Chris Kuggeleyn noemden) als uitblinker. En dat was maar goed ook, want Meerboys zelf speelde uit stekend. We namen de leiding door een doelpunt, van de spil van onze tegenpartij dat alle goals van Gerrie Stallmann in de schaduw stelde! Maar even later was het 1-1. Na de hervatting waren we zoveel sterker, dat er een doelpunt moest komen. Het wilde door pech eerst niet lukken, maar eindelijk was het Chris, die met een waarlijk verbluf fende mooie goal ons de zege bracht (2-1). Over deze, door ons zeer goed gespeelde wedstrijd nog één opmerking: Meerboys was een zeer prettige tegenstander en een prima verliezer. Na afloop bood ons nieuwe be stuurslid, Hans Galavazi, ons iets te drinken aan, met welke daad hij te vens zijn aanvoerder op kosten joeg, omdat die voelde, dat hij nu niet meer achter kon blijven (Niet dat benauwde! - Red.) De één speelt nu eenmaal in het vijfde door zijn gave techniek, de ander moet zo nu en dan eens na de wedstrijd zijn keuze proberen te rechtvaardigen. Tegen D.W.V. 5 kwamen we met diverse wijzigingen in de opstelling aan de start. We waren precies met elf mensen. Ieder kon zijn wensen, wat opstelling betrof, kenbaar ma ken en na een genoegelijke discussie was men tevreden en kon het spel beginnen. Na een 1-0 achterstand maakte Lex Hulsman prima gelijk en 1-1 zou tevens de uitslag worden. Over geluk hadden we vandaag niet te klagen. D.W.V. kreeg een penalty te nemen, die Robby Molenaar stopte. Onze doelman was trouwens toch onze grote kleine man op deze dag. Een bevredigend resultaat dit gelijke spel, behaald door een door elkaar gehaald elftal. Tegen C.N.F. op ons veld wonnen we de toss en begonnen met storm tegen, maar reeds in die eerste drie kwartier waren we sterker en in de laatste minuut voor de rust gaf Daan Perton ons de leiding. Toen we- het „windje" in de rug kregen, zijn we practisch niet meer van de C.N.F.-helft afgeweest. Het pleit niet voor onze productiviteit, dat slechts Lex Hulsman (direct uit een corner) het doel kon vinden. En de achterhoede permitteerde zich nog de weelde van het maken van een fout, waarvan C.N.F. profiteerde, zo dat de magere 2-1 overwinning nu niet bepaald de verhouding juist weer gaf. Nog één algemene opmerking. Nog steeds komt het voor, dat er mensen hun identiteitskaart niet bij zich hebben. Ten eerste kost dat volkomen onnodig geld, ten tweede kan meespelen door de scheidsrech ter verboden worden. SPILLETJE 9

Schakels (clubbladen) | 1950 | | pagina 9