Mixed Pickles Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöRes .houöt öe schakel in stanö Jan Mellegers. Wat heb ik je gemist, Jan. Ik was in geen weken op clubavond geweest - op reis en op de krant en zo. Ein delijk kon het weer eens en op een van die hopeloos trieste regenavonden van de afgelopen winter ging ik weer eens naar het Stadion. - Toen ik er kwam, voelde ik ineens schrijnend, wat ik miste. Ik miste jou, Jan. Je hartelijke gezelligheid, dat peukie sigaar je oorlogskreten bij het kwartetten. Ineens voelde ik, dat ik eigenlijk alleen op clubavond gekomen was om met jou en Aat van Wijlen en zo te kwartetten. Spelen om het spel zelf en leven om het leven zelf was dat eigenlijk niet jouw inslag? J Wat is het eigenlijk jammer, Jan Mellegers, dat je op zo late leeftijd in de club gekomen bent. Want posthuum mag ik dan wel zeggen, dat je van de klasse Schaf Scheepens was. j T Wat heb ik je gemist, Jan. Je speelde om het spel zelf - winnen of verhezen deed je niets. Je leefde om het leven zelf - en je hebt, zolang ik je kende, alles bij elkaar ook meer dan twintig jaar, nog nooit een rotstreek" 2fed£Ld#n ïk ben een beetje verdrietig en een beetje eenzaam weggegaan. Want onze wereld, ons land, onze stad, onze club zien maar de Schaf Scheepensen en de Jan Mellegersen doodgaan - en hun plaatsen blijven leeg en worden niet vervuld. Licht en schaduw. Op het moment, dat ik dit schrijf, is over de afloop van de competities nog niets bekend, maar het is stel lig niet te vroeg om te schrijven, dat we zelden een dergelijk seizoen van contrasten en van helder licht en diep donker hebben beleefd als seizoen 1949-1950. We kunnen constateren, dat - qua resultaten - het seizoen voor onze K.N.V.B.-elftallen rondweg een mis lukking is Drie en vier het gehele seizoen in degradatiegevaar, het tweede - pas gedegradeerd - eigenlijk zonder serieuze kampioenskans en het eerste wisselvallig. Soms zeer behoorlijk, soms met om aan te kijken, maar toch gemiddeld gezien heel matig. Matig qua spel, en wat „fighting-spirit" aangaat minder dan matig. Iemand, die het qua functie weten kan, zei mij, dat in de pauze van A.F.C.-Vriendehschaar (een wedstrijd d e we mi dik hadden moeten winnen) de stemming in de kleedkamer een „echte nul-nul stemming was He - geen ik dan wel de allerberoerdste en aller-lamlendigste stemming vind, die in een ploeg kan heersen. Het publiek, dat een merkwaardig fijne neus voor dat soort dingen heeft, begint ons dan ook in de steek te laten De recette bij A.F.C.-Vriendenschaar was een laagterecord sinds de bevrijding en dat, terwijl Ajax in Rotterdam speelde en Blauw-Wit in Den Haag. Goed, het weer was niet best, maar de voetbalsupporter laat zich heus niet door een paar hagelbuien afschrikken, als hij denkt „dat er wat te zien is Voor wie niet helemaal „in" is en de gebeurtenissen niet van dag op dag m de vereniging kan volgen, is het moeilijk, voor zichzelf partij te kiezen in het conflict tussen E.C. en Bestuur. Als je ze zo eens hoort onder een borrel, hebben ze allemaal zó het grootste gelijk van de wereld, dat ze allemaal wel een beetje on gelijk zullen hebben. Je hoort dan zo vaak: „En je begrijpt, dat ik dat niet accepteer of „En nu zal ik je eens precies mijn standpunt vertellen". Het zou "plezieriger zijn, indien men de zin begon met. „En het lang van A.F.C. brengt met zich mede..." Het is wel jammer, dat het zo gelopen is, want ook zonder meningsverschillen hadden wij al in de- hogere re gionen een moeilijk seizoen gehad. Wij verkeren in de situatie, waarvoor Iedere club wel eens komt te staan. Vele spelers in de hoogste elftallen raken een beetje „belegen" - en dat is bij wijn en kaas nu eenmaal pre tiger dan bij voetballen - en de jeugd is nog niet stormrijp. qHlTrmf Maar die jeugd die vormt het grote lichtpunt van dit seizoen der contrasten. Je moet daar Harry Stump eens over horen. Weinigen weten eigenlijk wat Harry Stumpf voor en in A.F.C. betekent. Hij is iedere avond op het terrein met de jongens, hij kent iedere junior en adspirant, hij is de ideale jeugdleider verzet ber- een werk en gaat rustig zijn eigen gang. Daar, bij de jeugd, heersen sfeerenstemming., .Techniek 1 ,ve - de geest is alles" om Nico Holtzappel te citeren. De resultaten zijn zo goed, dat ondanks de slechte stand der hoogste elftallen ons totale gemiddelde op of iets boven de 1.is, hetgeen ook voor het eerst sinds d bevrijding is! Harry Stumpf heeft mij op een bierviltje een elftal opgeschreven, dat ons in 1952 naar de Eerste klasse moet brengen. Het klinkt helemaal niet gek, als je Harry hoort. Maardan moeten natuurlijk de hoog ste elftallen in die tijd geen terrein verloren laten gaan! f™toanv«l Het motto zij dus: Consolidatie onzer stellingen met behulp van de „grognards en dan straks frontaanval over de gehele linie met onze jonge stoottroepen. w clubs uit één district naar dat dis trict laat teruggaan en vervangt door de kampioen van de eerste klasse in dat district, dan is dat bezwaar op geheven. Zelfs al zou die club num mer twee in de nationale competitie staan, dient deze vervanging te ge schieden. Trouwens, dat brengt het eigenlijke karakter van nationale kampioenscompetitie ook mee en de geregelde roulering is ook van de grootste betekenis. Als men dan daaronder de zes volledige en zuivere pyramiden op basis van 12 clubs per afdeling met automatische promotie heeft, dan vormt het totaal een ge sloten, logisch en practisch geheel, waarin het sterke ongehinderd naar boven kan komen en de volle belo ning voor een jaar van inspanning en opofferingen krijgt. Bovendien heeft men dan voldoende tijd om de bekercompetitie zonder concurrentie van competitiewedstrijden te doen verspelen. De clubs kunnen bijzon dere friendly games spelen en de ge vestigde tournooien komen niet in het gedrang. Naar mijn overtuiging is dit de enige oplossing, welke aan alle in de loop der jaren geuite wensen en ver langens tegemoet komt. Mocht men ondanks het zo enorm verbeterde verkeersvraagstuk, tegen de enkele verre reizen bezwaar hebben, dan moet men die ook tegen de kam pioenscompetitie uiten! I. H. GALAVAZI

Schakels (clubbladen) | 1950 | | pagina 7