BRuqrmn VAN ES En u/eer is het Lente SIGARENMAGAZIJN AMSTELVEENSEWEG 294 Uo-a'HAeAÈaofL u-an atte. van Baerlestraat 39, tel. 20140 BequnstiqinQ van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö 5 Je behoeft, in tegenstelling met de over veel vrije tijd beschikkende lie den, heus niet zo overdreven vaak in contact met het lieveleven van onze goede A.F.C. te zijn om op de onge zette tijden dat de gezette Schakel periodeert, journalistieke wandaden te kunnen plegen. Niet om nu direct te mogen con stateren, dat er bar veel verandert in onze vereniging; evenwel datgene, waar je in fijne trekjes in deze ko lommen schertsenderwijze op doelt, komt toch middels de puntige stift van pen of Eversharp, zij het dan verre op naarstig, nerveuze wijze, gezapig in orde. De vrees voor het rauwe wegka pen van een onzer beste voetballers is althans geluwd en wij zien hem, overigens met nog weinig tastbare resultaten, zijn beste passes in ons eerste elftal verdelen. Trouwens, het omgewaaide hek op het derde veld staat overeind, zonder dat het nodig was onze financiële reserves aan te spreken. Men beweert in snedig aangelegde kringen, dat thans bij A.F.C. het hek van de dam is. Meen echter niet, dat onze reser ves zich alleen op financiëel gebied bevinden. Wij hebben stille reser ves, hetgeen ik mocht waarnemen bij een van die klassieke veteranen- kampen van A.F.C. tegen de toen maals verachte Sprinkhanen. Van welke hanige springers een bizarre herinnering bestond van verleden jaar aan een zekere keeper, die naar niets anders luisterde dan naar de naam Gerard Hauber en die kans zag met dertien ballen langs, via over en door zijn voorzittersbenen de sportieve smet op de springerige ha nen uit het grijze verleden wederom wakker te roepen. De onmenselijke spanning (de op stelling en het systeem, waarin ge speeld zou worden was namelijk strikt geheim gehouden) werd ech ter dra gebroken toen er een jong keepertje, gans niet van air ont bloot, zich den volke toonde. Zijn keeptalent, enkele blunders daarge laten, mocht toch vrij hoog worden aangeslagen. (Hoe héét die jongen? Red.) Ook de centre-forward van de Drinkhanen, ene Hurwits zou ik, van wege de vriendschapsbanden, gaar ne onze E.C. tippen, ware het niet, dat het feit, dat deze kranige storm ram de bal slechts drie maal aan raakte tijdens evenveel „midden uitjes" hem meer in ernstige aan merking doet komen voor een plaats op de lijst van Hendrick de Keyser's „Monumentenzorg". De échte veteranen, die van A.F.C. legden de Sprinkhanen tè vaak in de luren, dat niemand aan de kant zich ook maar 'n greintje bezorgd maak te over een zege voor de cricketers. Voor de rest viel het mij op, dat Bouke Dorenbos nog steeds zijn tech- nisch-tactisch spelletje meeblaast. De rest van het geblaas op die scho ne Zaterdagmiddag kwam uit de to verfluit van de heer Buren. Wat geeft het te roddelen; Gep is na de wedstrijd altijd gezellig en per slot van rekening fluit hij voor noppes. Karei Nesenberend speelt nog net zo onbesuisd als vijftien jaar gele den, al zit er geen centje kwaad bij. Nu moet ik eerlijk zeggen, dat Ka- rel, wanneer hij je gevloerd heeft en dat gebeurt vrijwel steeds, niet de beroerdste is om je onmiddellijk de eerste hulp te verlenen. Zoiets van „Hulp voor onbesuisden". In dit verband is het, achteraf be zien, gemakkelijker te verklaren waarom onze nieuwe terreinchef „Willem", zoals een panter zijn prooi bespringt, iedereen hele pakken wat ten en verband probeert aan te sme ren. In eerste instantie dacht ik aan een handige reclame-truc van de een of andere pharmaceutische fabriek. Zelfs veronderstelde men, dat hij eni ge provisie genoot bij eventuele ver koop, zó vurig bepleitte hij de kwali teit en entameerde hij het gebruik van deze artikelen. Gerrit Stallmann vertelde mij echter, dat hij aan een lichte watten-obsessie lijdende was door het feit, dat het eerste elftal per wedstrijd liefst drie pakken wat ten behoefde. Maar het Bestuur van A.F.C. zal toch moeten inzien, dat er in het be zit van zo een groundman een niet te onderschatten risico ligt verbor gen. Zo zie je dat het resultaat van een match soms van onbenullige dingen afhangt. De veel beschreven en be zongen trap van het clubhuis kan er van meepraten; zij kreunde in al die thuiswedstrijden onder de zware druk van zuchten, ach en wee's, enig ge matigd gevloek en van onmachtig handenwringen. Dokters en meesters bij de vleet op de trap. Je staat er echt safe!! Alleen moet je niet het ongeluk hebben naast Giel van Driel, de vriend van Aad van Leeuwen, te staan. Die tettert je oren aan gru- zels. Een luidruchtige spelkenner! „Naar voren!" commandeerde hij plots, en wellicht geheel niet in over eenstemming met systemen of plan nen van de E.C. dagen en weken te voren op gitzwarte schoolborden tot in het diepste van de voetballersziel gegrift. Over systemen gesproken; de heer Herman Kuiphof schrijft in de regel keurige stukjes in de Sportkroniek. In een daarvan laat hij Sharpe bewe ren, dat de wedstrijd, de krachtme ting, belangrijker is dan het resul taat en deze ondersteunt de mening van de Sunderlandmanager, dat stopzetting van promotie en degra datie voor de tijd van drie jaar het voetbal op een hoger plan zou bren gen. Deze mening is echter niet origi neel, want lange tijd geleden hoorde ik dit uit de goedgevormde mond van ons Ere-lid Arie Mets. En hoé Arie dat zei...!! Mocht dus ooit dit plan ergens ter wereld doorgaan, de ont dekker is in ons midden en wij stel len voor dit het „plan Arie" te noe men. Waarom ook, geachte heer Kuip hof, alles en ook maar alles uit En geland te importeren? Wij zitten al met systemen en methodes, waar de meesten zo weinig van snappen en enkelen zo een smakelijke boterham aan verdienen. Het is dus vooralsnog voetbal, voetbal en nog eens voetbal wat de klok slaat. En toch.toch is de melk verleden week op een dag zuur ge worden, toch zitten er weer knopjes aan de bomen en zijn er dagen dat een overjas benauwend zit. Dat vele clubgenoten dan eens se rieus bedenken, dat A.F.C. des zo mers nog iets anders biedt dan voetbal. Want Kampioen van Nederland word je maar niet zo... Voel je 'em? JHR. VAN ROSSEM DE GAULIN TELEFOON 27842

Schakels (clubbladen) | 1950 | | pagina 5