Aan de drukke beu/oners van de U/andelu/eg Voetbalcmecdotes van Britse bodem Bequnstiqinq van onze aóveRteeRÓeRS, houöt 6e schakel in stanö Laat eens wat van je horen, zei den jelui bij het afscheid. Nu had ik zó gedacht: met veel A.F.C.-ers af zonderlijk corresponderen is voor mij onbegonnen werk. Als ik nu zo af en toe eens een artikeltje voor de Scha" kei schrijf en jelui schrijven mij te rug, dan zijn we allemaal tevreden, inclusief Wijnand de Nuchtere (de Jongere, bedoel ik). Afgesproken? Ik wacht de post maar af! Mijn gedachten gaan terug naar de afgelopen tien dagen in Amster dam, waar ik alle A.F.C.-feesten nog nèt mocht medevieren. Daar teer ik een jaar op! Dan zij het mij ver gund allen die op 14 Januari in Van Tuyll aanwezig waren nog eens recht hartelijk dank te zeggen voor de onvergetelijke avond die zij mij hebben bezorgd. Het was voor mij een grote voldoening, dat het een echte, goede avond voor ons allen is geworden, waar de A.F.C.-geest hoogtij vierde. Alleen spijt het mij, dat ik enkelen stomweg vergeten heb uit te nodigen en hoop nu maar dat zij van mij willen aannemen dat er geen opzet in het spel was en dat zij mij dit willen vergeven. A propos, toen een familielid de foto bekeek die die avond gemaakt is, vroeg de „zij" wat dat witte vlak, rechts op de foto. moest voorstellen. Na enige studie kon ik haar uitleg gen, dat dit het oor van één onzer Meesters voorstelde. Dan heel hartelijk dank aan allen die mij op Schiphol uitgeleide heb ben gedaan en die mij en de mijnen het afscheid lichter hebben gemaakt. Nadat ik er bij de weging van de bagage met veel listen en lagen in geslaagd was 45 kg. voor 30 idem te doen doorgaan, vroeg een douane ambtenaar mij op gedempte toon wat ik toch in dat bruine foudraal had. Een geweer antwoordde :k ach teloos. De man, die blijkbaar niet aan mijn gezicht kon zien, dat ik zo'n ding nog nooit in mijn handen heb gehad, verbleekte en maakte een be weging van in-beslag-nemen. Zijn gezicht toen een cricket-bat te voor schijn kwam - een ding dat hij ken nelijk voor het eerst van zijn leven zag - was goud waard (maar niet te veel) Tip I. We vertrokken op tijd en de „wachters" zullen me wel vervloekt hebben vanwege de kou. Ik heb ge probeerd ze als wijlen Pimpernel met lichtseinen te attenderen op mijn aanwezigheid vóóraan in het vlieg tuig, maar mocht dat niet gelukt zijn, dan is het ook geen ramp. Neem verder een goede raad van mij aan: wacht in de avond nóóit op het ver trek van een vliegtuig, al zit je bruid er ook in, want het lieve kind kan toch niet zien of je er bent of niet. 's Nachts in een vliegtuig behoor je even goed te maffen als thuis en dus heb ik dat maar gedaan ook. Ik heb het zo weten te plooien, dat ik de beschikking had over twee stoe len, armleuning er tussen uit, dan lig je prinsheerlijk. Toen ik om een uur of vier wakker werd, kwam een telegrambesteller met drie tele grammen. Ik kreeg sterk de indruk dat enkele mijner vrienden gepro beerd hebben hun verdriet, veroor zaakt door m'n „plotseling" vertrek, weg te drinken. Het zal wel gelukt zijn ook, want ze hebben er de tijd voor genomen. Oordeelt U slechts zelf: telegram nummer één is ver zonden: 26 Jan., één uur 's morgens en luidt: nogmaals good luck (aller aardigst idee na de eerste verwar mende borrels); No. 2, verzonden 1.03 uur: bij ons hangen de bevro ren ijspegels aan de neus (na een fles champagne komen de aanvallen van humor. Héél aardig. Ik ben voor de omstanders toch blij, dat de ijs pegels bevroren waren!). Maar No. 3, verzonden 1.05, kennelijk na nóg een fijne fles, is bepaald grof: „als je dit telegram ontvangt, zweet je al." Bovendien onjuist, want ik heb het nog altijd tamelijk fris. En het leuke voor mij is, dat de drie tele grammen blijkbaar tezamen met het „weerbericht" de ronde hebben ge daan door het hele vliegtuig. Ieder een grinnikt me vriendelijk toe of kijkt uit de hoogte over zóveel ba naliteit (en dat in 5 minuten). Ik denk dat ik me voor de rest van de reis maar slapende houd. De afzender verraad ik natuurlijk niet; insiders herkennen hem wel aan de gebezigde taal. Tip n. Intussen ben ik genezen van mijn dwaling dat het vanaf Cairo altijd zomer is. Ik heb nu spijt mijn win terjas op Schiphol te hebben ach tergelaten, want nu kon ik in Cairo bij winterse temperatuur in mijn col bertje lopen en in Bagdad was het al niet beter. Het palmbeach blijft dan ook be waard tot Bangkok. Daarna was het lekker warm. Tip m. En nu mijn eerste indrukken in Djakarta. Met politiek houd ik mij niet op, troost u. Liever vermeid ik het volgende: Op een avond zit ik in een aardige, vrÜ grote bioscoop. Men vertelt mij, dat de Chinese eigenaar multi-mil- lionnair is, hetgeen hem echter niet verhindert rustig aan het loket de kaartjes der bezoekers af te scheu ren. In de zaal een groot aantal rijen gewone stoelen. Boven de achterste rijen hangt een bordje, vermeldende „LOGE", waarvan acte. Halverwege het middenpad bevindt zich een hek je met het indrukwekkende opschrift EERSTE KLAS". In de pauze wordt gevent met ijs- chocolade. De grote doos draagt het gedrukte opschrift „slechts 50 cent jes". Verder moet IJ vooral niet den ken dat de Oosterling langzaam is, getuige het volgende opschrift dat ik ergens te Semarang aantrof: „Blik- sembureau voor rechtskundig ad vies". Een tip voor Fred en Nol? So long, lui. Geniet van Holland. Ik wens jelui allemaal: Veel voetbal vreugd. HENK KAPPELHOFF FAMILIE ONDER ELKAAR. Onlangs sloeg Fulham, de pasge- promoveerde le klasser, derhalve de baby uit de eerste League, het mach" tige en roemruchtige Newcastle United. Nu is Bill Dodgin manager van Fulham en speelde zijn broer Nor man als half-back voor Newcastle. „Voor m'n broer weer naar het Noorden terugreist, wil ik hem graag even spreken, maar ik durf gewoonweg de kleedkamer van New castle niet binnen te gaan, want ze denken dat ik dan kom om naar 'n complimentje te vissen!" Bij het binnentreden, kwam z'n broer hem echter al met uitgestrek te armen tegemoet om hem hartelijk geluk te wensen. „Jammer Bill", zo sprak Norman, „dat we verloren, maar ik ben echt blij voor jou!" OUDE SCHOOLKAMERADEN. Toen Middlesborough tegen Ports mouth speelde, scoorde Scoular voor Portsmouth en liet Ugolini, de kee per van Middlesborough vissen! Scoular en Ugolini waren beide' op één school te Glasgow gegaan. Voor Cyril Williams (W. Br. Al bion) en Roy Bentley (Chelsea) werd het onlangs ook 'n feestdag. Beide spelers scoorden kort na el kaar elk een doelpunt. Deze twee heren waren als knapen eveneens op één school en wel te Bristol! P.J.L.

Schakels (clubbladen) | 1950 | | pagina 4