Mannetjes 4 Bequnstiqinq van onze avdeRteeRdeRS, houdt de schakel in stand Over dit artikel is, meen ik, al eens een woordje gevallen. Maar dat is ook niet te verwonderen. Bóéken zou je er over kunnen schrijven, en als je dan aan het einde van je le vensdagen naar die rijen boekdelen zoudt kijken, dan weet je natuurlijk nog niets Hebt U wel eens een mannetje ge sproken, dat naar een van die vele, als paddenstoelen uit de aarde schie tende-, jaarbeurzen geweest is? En dat liefst in gezelschap van andere A.F.C.-ers? Eerst hele verhalen, over die vermoeiende beursgebou wen; (vroeger volgde dan steevast dj verzekering „...en toen zijn we maar vroeg naar bed gegaan, want we waren doodmoe van het sjokken door de beursgebouwen!"). Maar nu ik in de jaren des onderscheids ge komen ben, gaan die verhalen niet meer op en worden trouwhartig de cabarets opgenoemd waar de Heren hun vermoeide benen hebben uitge strekt; een typisch verschijnsel is: waar veel cabarets zijn, vindt een man géén speelgoed- of delicatessen- winkels. De mannetjes, die ik thuis heb, sparen voetbalplaatjes. Commentaar overbodig. De jongste, die nog niet lezen kan, kent ze allen uit z'n hoofd en de hele dag hoor ik maar verhan delen over: Drager, Ajax; Klevers, Vitesse; Kieper Kraak, en hoe al die gekke knullen mogen heten. Maar er is er geen een van A.F.C. bij, en dat zit mij natuurlijk dwars. Ik aan het zoeken en vond nog oude plaatjes van Tonny Knopper en Niek Nese- ker, dat waren tenminste échte A.F.C.-ers. Helaas, mijn zoons staarden even tjes afwezig naar mijn kostbaarhe den en zeiden ongeduldig: „ach neeee, die ouwe rommel is niks meer waard..." en begonnen weer ijverig verder namen te mummelen. En toch... als je de veteranen-mannetjes ziet voetballen, is het een pracht- gezicht; na een technische bespre king zijn wij vrouwen het daar ge heel over eens! Het A.F.C.-ledenboek bevat drie bladzijden met functionarissen, dus lopen er heel wat van die gewich tige mannetjes rond; het zijn eigen lijk lóópcommissies, want ze hebben steeds redenen om weg te lopen. Heerlijk. Moet je dat op zo'n Zondag in 't Clubhuis meemaken; waar je ook maar twee van die mannetjes vindt, daar staan ze met een zorge lijk, gewichtig gezicht te oreren, als of de ondergang van de atoombom op het spel staat, terwijl ze in wer kelijkheid malle moppen staan te tappen. Intussen zitten de dames netjes met elkaar aan de lege tafeltjes te zitten; nadat de laatste hoedjes, breipatroontjes en oneffenhedens in de soep besproken zijn, zitten ze el kaar verveeld aan te kijken. En maar wachten... (Wist U, dat dit een van de hoofdbezigheden der A.F.C. - vrouwen is Over de mannetjes wordt niet meer gepraat; ten eerste is dat onbegonnen werk en ten twee de zijn ze uiteindelijk toch allemaal gelijk. En de mannetjes die hebben het druk... druk... Op elke vierkante meter van het clublokaal is er een complete vergadering, maar het eigenaardige is, ze wisselen steeds van plaats en samenstelling, zorg vuldig een boog beschrijvend om het tafeltje, waar hun vrouw zit. Ik zag een complete loop-commissie, die binnen 30 minuten alle vier de hoe ken van 't clublokaal met him pa thetische voordracht gevuld had; daaruit viel te concluderen, dat hun dames zich in het midden van het lokaal moesten bevinden. Of het pure naastenliefde was, of een andere duistere oorzaak, plotse- loos kwam er een echt manspersoon aan ons tafeltje zitten, en, gedach tig aan het versje „Kleine Liefde daden..." riep hij de ober en vroeg, wat de dames wilden drinken? Wij waren wel ietwat verbijsterd, maar ik begon hem beslist aardig te vinden. Toen ik hem eens goed aan keek, kwam hij me wel wat bekend voor en plots schoot het door mij heen: „Dat is wat van me! Jeetje, 't is mijn bloedeigen man!" Nou, het is werkelijk een rijke ge waarwording, als bij A.F.C. je man naast je komt zitten; maar dames, weest niet jaloers op dit uitzonder lijke gebeuren, want ik werd tot de realiteit teruggeroepen. Mijn gade zei: „Om je de waar heid te zeggen, zag ik je niet eens, waait ik ging bij Jopie zitten!" Die nare Jopie EEN AANGETROUWDE proberen op te houden van het 3de elftal. Het enige K.N.V.B.-elftal van A.F.C., dat in de laatste tien jaar nog niet op de onderste plaats ge ëindigd is. Wij zullen daarom ook alles doen om ook dit jaar daar niet te komen. NIC. LELOUX Ajax 3-A.F.C. 3 0-0! Hierdoor staan we gelijk met D.W.V. 3, zodat een beslissingswedstrijd noodzake lijk is. In de maand Februari twee wed strijden, beide thuis, waarvan de eerste wedstrijd tegen Volendam 3 werd gewonnen met 3-2 en de twee de wedstrijd tegen Watergraafs meer 3 in een 2-1 nederlaag eindig de. Tegen Volendam 3, een van de ge gadigden voor de kampioenstitel, werd vanaf het begin direct behoor lijk van leer getrokken. Er zat spi rit in het elftal hetgeen in het spel tot uitdrukking werd gebracht. De eerste helft een overwegend sterker A.F.C. Ons overwicht in de tweede helft duurde slechts een kwartier, waarna wij het nog zwaar te ver antwoorden hebben gehad. Tot een tien minuten voor het einde het der de en beslissende doelpunt werd ge scoord. Toen was het pleit wel be slecht en hadden wij twee kostbare punten veroverd. Het scoreverloop was eveneens spannend en wel als volgt: 1-0 voor - 1-1 gelijk - 2-1 voor 2-2 gelijk en even voor tijd het win nende doelpunt 3-2. (Wallaart 2 x en Bookelman 1 x). Gaf deze wedstrijd, door het ver toonde spel en het uiteindelijk ver kregen resultaat, reden tot volle te vredenheid, de wedstrijd een week later tegen Watergraafsmeer, vol gens mij een van de zwakste tegen standers in onze afdeling - werd een grote teleurstelling. Vanaf het begin van de wedstrijd tot het einde ha perde er iets. Het ging niet en wat het is geweest weet ik nu nog niet. Wel weet ik, dat het de eerste maal was, dat ondergetekende een bal in eigen doel plaatste met het gemak een midvoor waardig. Dit doelpunt betekende voor Wa tergraafsmeer de gelijkmaker en te vens de nodige olie op hun vuurtje. Het gelukte hen zelfs nog de wed strijd in hun voordeel te beëindigen door een tweede doelpunt, terwijl wij daar niets meer tegenover konden stellen. Uit deze wedstrijd zouden wij alleen de lering kunnen trekken, dat wij in geen geval tegenstanders moeten onderschatten. Alleen met techniek win je geen wedstrijd in deze afdeling, daar moet tevens het nodige enthousiasme bij te pas ko men. Zowel Assendelft als Watergraafs meer 3 hebben nu enige overwinnin gen behaald en als wij niet zorgen uit de resterende zes wedstrijden de nodige punten te verzamelen, dan krijgen wij het ondanks onze 4 pun ten voorsprong nog benauwd. Laat het echter zover niet komen, jon gens, dan zal ook ik trachten geen doelpunten tegen te scoren. COR KERKER Inmiddels verloor het vierde met 0-3 tegen T.O.G., doch behaalde een keurige 4-0 zege op Assendelft. (Red.) (vervolg op pag. 9) 3

Schakels (clubbladen) | 1950 | | pagina 3