Eerste veilig, derde krijgt herkansing 1 2 3 DE LENTEZON GAF NIEUWE LEVENSMOED Bequnstiqinq van onze aóveRteeRÖeRs, houöt öe schakel in stanö De eerste wedstrijd na de korte vorstperiode bracht ons een kans loze nederlaag tegen Elinkwijk (0-4) Ik zal er verder maar niets van zeg gen, maar het was wel erg slecht. De Zondag daarna versloegen we Alcm. Victrix in een wedstrijd, die belangrijk voor ons was voor de on derste plaatsen. Voor Gerrie Stall- mann was het een jubileum-wed strijd, n.l. zijn 200-ste. Gefeliciteerd! Daarna volgde H.V.C. thuis, wel ke wedstrijd we weer eens verloren. Het is wel erg lang geleden dat we van H.V.C. hebben gewonnen. In het vriendschappelijke partijtje tegen T.O.G. werd er vrij goed gespeeld, maar we verloren toch met 2-1. De wedstrijd tegen Vriendenschaar leverde ons 1 punt op. Die dag werd er door de vier hoogste elftallen niet één doelpunt gemaakt. Er werd zelfs een penalty gemist! De week daarna speelden we in Volendam en wonnen van een zeer zwak Volendam met 4-1. Deze ,,tour" was niet zo best georgani seerd. Als we op de afgesproken tijd waren vertrokken, zouden we te laat geweest zijn. Nu ging er een ge deelte met taxi's en de rest met het trammetje. Terug weer een gedeelte met wagens. Het was wel samen uit, samen thuis Op een van de trainingsavonden was de kleedkamer bezet door film mensen en filmapparaten. Een van de mensen vertelde, dat er teveel coca-cola enz. gedronken werd, en dat er meer bier gedronken moest worden. Daarom kwamen zij met toestemming van het bestuur een opname maken, die eerstdaags in de bioscopen vertoond wordt en waarin dus een paar A.F.C.-junioren recla me maken om meer bier te drinken. Dat er mensen zijn, die na afloop van een wedstrijd alcohol willen drinken, moet men zelf weten, maar ik hoop dat het bestuur in 't ver volg zijn toestemming voor derge lijke films zal weigeren. De laatste wedstrijd in Maart bracht ons een niet verdiende 2-1 zege op U.V.V. G. t. H. Helaas is het ons niet mogen ge lukken om de kleine kans die we nog hadden volledig uit te buiten. We hebben bij verschillende ogen schijnlijk gemakkelijke wedstrijden te veel punten verloren. Tegen K.F.C. 3 thuis haalden we nog de volle winst binnen, al was het bepaald na bloedige strijd. K.F.C. 3 verweerde zich uit alle macht; het degradatie spook dreigde immers voor hun. Jan Janbroers werd wel 't ergste slacht offer. Gelukkig was zijn gekneusde ribbenkast weer spoedig hersteld. De big-match tegen U.V.V. 2 werd met grote spanning tegemoet gezien. We moesten immers winnen om een kans te behouden. Het was geen prettig voetbalweer, een harde wind van doel tot doel. We wonnen de tos, en speelden eerst met de storm mee. U.V.V. 2 begon echter overdonderend, binnen vijf minuten had Poelemeijer 2 ko gels te verwerken gehad, maar hij stopte ze allebei meesterlijk. Toen was het de beurt aan ons, we waren werkelijk wat sterker, maar doel punten bleven uit. Rust 0-0. Na rust ging het aanvankelijk ge lijk op, maar even daarna kreeg U.V.V. een mooie kans, wat tevens een doelpunt betekende (0-1). Spoe dig daarop was het gelijk, na goed doorzetten van André Postmaa. Als we toen door hadden gebeten, had den we het misschien nog gered, maar het verlossende doelpunt voor ons bleef uit. U.V.V. 2 deed het beter; 8 minuten voor tijd moesten wij capituleren voor een doelpunt van Joop van Els- wijk. Jammer voor ons maar volko men verdiend voor onze faire tegen standers. Een eresaluut wil ik hun dan ook niet onthouden. Proficiat U.V.V.-ers. De sterkste in onze af deling heeft de titel behaald. Wij wensen U.V.V, sterkte toe in de ko mende zware promotie-wedstrijden. Wij weten zelf, na 2 jaar achtereen deze wedstrijden gespeeld te hebben wat dit zeggen wil. Ondanks dat het seizoen nog niet ten einde is, wil ik toch vast mijn mening weergeven. Het was toch geen slecht seizoen voor ons tweede elftallers. De jon gens hebben zich tenslotte elke week ten volle gegeven. De stemming en geest was altijd goed. Niet alleen bij overwinningen, ook bij nederlagen. Een duidelijk bewijs was dit wel na de wedstrijd tegen Hilversum 3 (1-3). Het bijna voltallige elftal heeft na afloop in het clubhuis een paar zeer geanimeerde uurtjes door gebracht. Ik ben daar trots op als captain. Helaas ziet men dit zo zel den bij onze andere elftallen. De vriendschapsbanden worden nog eens wat steviger aangehaald. Re sultaat: men gaat elkander beter verstaan en begrijpen. Ik heb hier altijd zoveel mogelijk naar gestreefd. Dit seizoen heeft nog niet de be kroning gebracht van ons streven: de res. Ie klasse, doch laat ons het vol gende jaar met hetzelfde enthou siasme, dezelfde energie, goede geest en wil een nieuwe poging wagen. Tweede elftallers: Good Luck! CAPTAIN JOOP V.S.V. 2-A.F.C. 3 2-1. Na drie weken rust begonnen wij aan deze zeer zware wedstrijd. Het veld was buitengewoon mooi doch de wind was nogal sterk. Daar Venema had afgeschreven begonnen wij met één invaller en wel Otto Sterman. De eerste twintig minuten gingen tamelijk gelijk op, ofschoon er door V.S.V. beter gevoetbald werd. Uit een voorzet van de linksbuiten schoot de rechtsbuiten met een mooi schot onhoudbaar in. 1-0 voor V.S.V. Nog geen halve minuut later e-chter, maakt Walter de Jonge met een schot van zeker 40 meter afstand gelijk. Voor rust scoorde V.S.V. nog eenmaal, zo dat de rust dus met een 2-1 achterstand inging. Ondanks dat wij in de tweede helft de wind tegen kregen, werd er door ons veel beter gevoetbald dan in de eerste helft. Indien een zeer fraai schot van Walter een paar centimeters lager was gekomen (het kwam nu tegen de bovenlat) had er zelfs een gelijk spel ingezeten. Zonder een van de spelers te kort te doen, wil ik speciaal erven het goede spel van Jan Steensma op de linksbackplaats vermelden. Verder was het een zeer prettige wedstrijd en ik ben er vast van over tuigd, dat als wij de volgende wed strijden met dezelfde wil en élan voetballen er beslist nog menig puntje binnenkomt. Helaas Bovenstaande overtuiging, dat wij nog menig puntje zouden halen, is jammer genoeg geen waarheid ge worden. Alleen tegen Alcmaria be haalden wij één punt. Tegen Zeebur- gia, D.W.V. en E.D.O. verloren wij steeds met één goal verschil. Toch speelden wij niet slecht. Alleen liet vrouwe Fortuna ons volkomen in de steek. Of wij nu alleen voor goal stonden op 2 3 meter afstand, de bal wilde er niet in. Ook moeten wij het feit onder ogen zien, dat onze afdeling een zware was. Deze was m.i. zwaarder dan van ons 2de elf tal. Maar daarom de moed niet la ten zakken. Wij hebben a.s. Zondag tegen Ajax 3 de kans nog in eigen hand. Winnen wij dan zijn wij van alles af en spelen wij gelijk dan moe ten wij nog een beslissingswedstrijd spelen tegen D.W.V. 3. En wij zullen er voor vechten. Wij zullen de eer 2

Schakels (clubbladen) | 1950 | | pagina 2