ITERSON V/an onze Hope en Toekomst meijep BLOEMWERKEN A.tb texLe.fi uxin A.f.Q. Bequnstiqinq van onze aöveRteeRÖeRS, houöt öe schakel in stanö Geladen met hoop op onze toe komst, brengen vvy onder Uw aan dacht, dat ons eerste elftal, sinds 1 Februari, vier wedstryden speelde en hierin slechts éénmaal drie en driemaal geen enkele goal maakte. We herinneren ons, dat hei JVeder- lands elftal van België, Denemarken en Engeland B verloor zonder één doelpunt te maken. We constateren, dat we een normale vertegenwoordi ger van ons nationale voetbal zijn, leggen ons daar uiteraard allerminst bij neer, beseffen, dat onze zorg voor de keepers dubbel zo belangrijk wordt en zoeken reeds enige tijd, waarom Neêrlands voetbal in het al gemeen en ons voetbal in het bijzon der zo gevaarloos werd. (Volendam- A.F.C. 1-4. Goede beurt! Red.) We zijn tot een conclusie gekomen, die we gaarne voor een betere in trekken, doch die vermeld wordt, om technische commissies, trainer en voorhoedespelers aan het overpeinzen te krijgen. Geen schotvaardigheld. O.i. staat vast, dat goede techniek de hechtste basis voor fraai en pro ductief voetbal is. Hieruit volgt di rect, dat op die grondslag nog iets anders moet komen! En een deel van dat andere, n.l. de dash en vooral de schotvaardigheid, zijn en worden ver waarloosd. Tegen H.V.C. en Vriendenschaar speelde ons eerste elftal technisch goed. Maar schieten was er practisch niet bij! Om de techniek zo goed mo gelijk te kunnen uitvoeren, was het gewenst, niet zo erg hard tlopen, anders is het moeilijker. Alc een spe ler schuiner voor het doel cond dan één zijner vrijstaande medespelers werd, ondanks redelijke scoringskans afgegeven. Dat is fout, want er was tempoverlies. Onze voorhoedespelers leggen de bal te dikwijls nog wat beter neer, voordat eindelijk 't schot komt of zou komen, helaas. Dit tempoverlies geeft verdedigers kans weg te werken en bovendien de .vijandelijke" keeper tijd zich op- en in te stellen. Wij maken hiermede geen aanmer king op de leiding der training. Onze trainer is slechts kort in onze kring. Natuurlijk begon hij met verbetering der techniek. Daarnaast wijdde hij veel zorg aan de tactiek, waaraan nog steeds veel te verbeteren valt en waarmee zijn vork voldoende behooid is. O.i. is de trainer niet nodig om de schotvaardigheid te vergroten. Iede re voorhoedespeler moet gedurende de gehele wedstrijd lopen te hunke ren naar dragelijke scoringskansen, een psychische instelling, die mo menteel niet aanwezig is of schijnt, en die men zelf moet aankweken. Tij dens het trainen moet men zijn tjjd niet verdoen met het schieten van de goed gelegde bal, die geve men aan een ander. Men lere daar iedere bal, in iedere stand en met beide be nen schieten, in enen. Inmiddels doet men dat in de wed strijden ook. Men wordt niet meer gewipt, omdat een paar kansen om zeep gebracht worden, daar één der punten van het programma aller technische commissies zegt. dat wij streven naar rust in de elftallen. Ver der zullen het streven naar behoud van tempo en het verrassende ele ment ongetwijfeld gewaardeerd wor den. De schutter behoeft niet precies te weten, waar sde bal komt; dan weet de keeper het allicht ook niet en het doel is groot genoeg. De kans rekening zegt ons, dat meer schoten meer doelpunten opleveren en ten slotte is 's tegenstanders doelverde- diger dikwijls eerder en moreel ge voeliger geslagen door het verrassen de rollertje dan door het prachtige schot, dat al enige tijd verwacht werd. Jeugdtournooi. Mogen wy verder de gehele A.F.C. eraan herinneren, dat Tweede Paas dag een adspiranten- en junioren- tournooi op onze terreinen wordt ge speeld. Een tournooi slaagt, als het bestaat uit een serie sportieve wed strijden, die in een speciale sfeer ge speeld worden. Nu en om die sfeer te krijgen, moet U allen even komen kijken. Ja, U ook en wat moet u an ders doen? A.F.C. is gastvrouwe, dat geeft ons allen verplichtingen. Vo rige jeugdcommissies zeiden ons: „Jullie krygt niemand." We weige ren het te geloven en rekenen dus op U! Klachten. Ten slotte iets minder prettigs. Herhaaldelijk bereiken ons klachten over het gedrag van adspiranten voornamelijk, op het terrein en in de kleedkamers. Iedereen begrijpe goed, dat het ge hele bezit van A.F.C. van ons allen tezamen is. Door een bal in de sloot te laten liggen en wegdrijven, door te vechten in het clubhuis met grote kans op beschadiging van ramen, deuren en banken, door ondanks ver bod van Commissaris van Materiaal of terreinknecht, toch op een terrein te gaan voetballen, dat daarvoor op dit ogenblik niet geschikt beoordeeld wordt, benadeelt men A.F.C., dus met zichzelf ons allemaal. Nu wordt de zaak zo moeilijk, om dat een beschadiging, door één of twee wilde jongens te weeg gebracht, door de goede zorg van honderd an deren niet hersteld kan worden. En daarom moet van nu af ieder een zijn best doen onze spullen in zo goed mogelijke staat te houden. Be schouwt het als een eer een uit het oog verloren bal op te vissen. Stoeit gerust op het veld, maar niet in de kleedkamers. Draait de douches en de kranen dicht. Kortom iedereen doet net of hijzelf Commissaris van Materiaal is. Uiteraard geheel overbodig wijzen wij erop, dat overtredingen van deze aanwijzingen voorbeeldig en gevoelig zullen worden gestraft. Dan is de taal, door onze jeugd gebezigd, nu niet altijd je d&t. Al ge bruikt men vloeken of grove woor den, daarom is men nog niet groter of flinker. De ideale adspirant is hij, die goed speelt en traint, zich cor rect gedraagt tegenover anderen en precies zo spreekt, als hij dat thuis tegen zijn ouders doet. We rekenen erop, dat bedoelde, gelukkig niet veel voorvallende ge beurtenissen tot het verleden beho ren. Dr. M. VAN DRIEL, OLYMPIAPLEIN 176-132 AMSTERDAM ZUID VERZENDINGEN PER K.L.M. TELEFOON 22327 (NA UUR 57215-50498-27424) gaan wij natuurlijk naar in de Roelof Hartstraat nummer 34, telefoon 2.0.5.0.8, want hij levert ons steeds het beste voor onze sportuitrusting 10

Schakels (clubbladen) | 1950 | | pagina 10