Het Insulinde Tournool O'ig.. handw-eAêc BequnstiQinq van onze a&veRteeRÖeRS, houöt öe schakeL in stanö Tweede Kerstdag vertrok 's morgens vroeg een illus ter gezelschap per bus naar Den Haag, om bij onze H.B.S.-vrienden deel te nemen aan bovengenoemd voet balfestijn. We gingen er fris en optimistisch heen; we waren balhouder en heilig van plan deze titel een jaar te prolongeren. We kwamen terug, niet geheel fris en zonder prrjs, maar we hadden een sportdag meegemaakt, die je al leen aangeboden kan krijgen door hele oude vrienden en ik durf te zeggen, dat deze dag nog lang bij ons zal blijven voortleven. Na een voorspoedige reis bereikten we de residentie en ontdekten daar spoedig, dat onze schakelredacteur, voor deze speciale gelegenheid tot reserve-keeper aan gesteld, op punt stond vader te worden (inmiddels ge lukt. - Red.). Na een allerhartelijkste ontvangst en het wederzien van verschillende vrienden van Pasen j.l., begonnen we het tournooi tegen the good old H.F.C. 3, die Paul Min- derman de verdediging van haar doel had opgedragen. Na een volkomen gelijk opgaande wedstrijd verloren we met 1-0. De tweede wedstrijd maakte ons kansloos voor een prijs, doordat we met 1-0 van Quick 3 verloren. Eon wedstrijd, waarin we voortdurend sterker waren en waarin een zeer ongelukkige goal besliste. En onze laatste vertoning was die tegen H.B.S. 6 en hierbij gingen we met 3-0 onder. Belangrijker naar mijn gevoel is het echter, dat we gedaan hebben wat we konden in de geest die het vijfde kenmerkt, ook toen het laatste greintje geluk zich van ons afkeerde. Zo konden we de finale zien tussen H.B.S. 5 en H.B.S. 6 (2-1) en hadden we een rustig plaatsje bij de prijsuitreiking. En wat er na afloop van deze ceremonie is gebeurd, weet zo langzamerhand heel A.F.C. en voor diegenen, die nog niet ingelicht zijn, zijn alle nadere details te verkrijgen bij Wally Keim, Hans Kuggeleyn, of beter nog bij Jan van der Wer(! Om ongeveer half tien vertrok een bus in de rich ting Amsterdam, waarin vermoeide lieden zaten. Ik wil niet sluiten, alvorens H.B.S. nogmaals harte lijk te bedanken voor de prachtige dag, die wij hebben doorgebracht op Houtrust en wij hopen H.B.S. weer spoedig bij de één of andere gelegenheid te ontmoeten, want oprechte vriendschap en sportiviteit vervelen nooit. SPILLETJE (vervolg Oden van Wim Staats) Andries Johannes, een welblakend kind, door Ria- en George zo teder bemind. Kijk daar eens in die wieg, een en al leven; wat zou dat hoopje mens in zijn leven beleven? Voorlopig een mysterie. Hij gaat in de sport, dat is toch wel zeker, doch 't leven is kort; zodat je het best van het beste moet kiezen om niets van je kostbare tijd te verliezen. Het beste van het beste; zou voetbal dat wezen? of hockey of cricket of honkbal of racen? Eén ding is wel zeker zolang als het duurt, dat de een zijn woede op de ander zijn schenen afvuurt met de heilkreet; Schop die kale neet zijn pote stuk. Zolang krijg je die jongen voor Voetbal niet tuk. zwiegenaht 5 MODELLEN ook in suede NIC. LELOUX ZEILSTR AAT 46 AMSTERDAM T, Als deze kleine onschuldige urinist eens alles van wat voetbal betekent, al wist dan klonk er uit die wieg een fel protest misschien in de vorm van een extra bruin nest, doch d&t „bruine monster" zal ons niet verlakken. Ze zijn er om hartelijk en heerlijk te pakken. De toekomst aan de jeugd; het zij nooit genoeg gezegd dan komt ook van AFC nog alles terecht. Bij het portret van SCHAF Xen slotte is het leven een lach en een traan en ik verzoek U allen een moment op te staan. In dit voor A.F.C. zo genoeg'lijk en toch ook zo (plechtig uur vraag ik U: bezie eens aandachtig deez' nobele figuur. Ik vraag de oudsten, de jongsten en in het bijzonder (onze staf: JNeem een voorbeeld aan onze onvergetelijke Schaf. Als deze grootse altruïst eens, van wat wij doen en laten, alles wist, dan zou er iets zijn, dat zijn stem deed beven en hij zou vragen: A.F.C.-ers, waar zijn jullie gebleven? Waar is je stijl, je grote traditie of is alles eerste elftal wat iets betekent en competitie? Gaarne geef ik mijn advies aan jullie allen: het zit niet in kwantiteit, in 't aantal elftallen, tot kwaliteit, tot sfeer moet gij U steeds verheffen; dat zijn de grote wapens, waar je ieder mee kunt (treffen. Geen kletskoek, geen geroddel, geen burgerlijk gepraat. Werkt samen, tracht te wezen een fijne kameraad. Ons clubje ZAL niet vallen, kromt allen eens de rug dan keert de A.F.C. weer naar 't goede oude terug. Het rood-zwart zal fier wapperen, heel Nederland (juicht mee!! Voor de „Good old Amsterdamsche"; Three cheers voor A.F.C. 9

Schakels (clubbladen) | 1950 | | pagina 9